Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılamaz. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Anlatı

Anlatı isimli konu başlığında toplam 268 kitap bulunuyor.
  Anlatı kategorisindeki kitaplar
Gonca Elmas Akay

Alfa Basım Yayım Dağıtım

Havva'nın masum bir elmayı dişlemesiyle, Adem'le birlikte dünyaya gönderilmesi midir aşk? Yoksa elmaya yüklenen günahların bedelini ödemek mi? Ya da elmaya büyü yapan büyücüyü mü suçlamalıyız? Suçlamak... Aşkın çılgın ritmiyle coşan yüreğin sızım sızım sızlaması mı suçtur, yoksa o acıdan alınan doyumsuz keyif mi? Hangi duygu can yakarken, çılgın şelaleler alıp götürür uçsuz bucaksız hülyalara..»»
Orhan Kemal

Everest Yayınları

Türk edebiyatının en önemli kalemlerinden biri olan Orhan Kemal'in başyapıtlarından biri olan 72. Koğuş, insan haysiyetinin düşebileceği en dipsiz kuyunun hikâyesidir Tüm yapıtlarında her şeye rağmen insana olan inancını ve sevgisini korumuş olan Orhan Kemal, bu derin çukura yuvarlanmış olan insanların, en yakınını bile üç kuruşa vurabilecek kadar alçalmış olanların dünyasını bir koğuşun karanlı..»»
Ali Şanverdi

Sütun Yayınları

Hayattan Derlenen, Hayatı Derleyen Hikâyeler Hikâye okumak; zaman darlığının moda olduğu günümüzde, daha kolay, daha tercih edilen ve daha çok insanın seçtiği bir okuma biçimidir. Gazete resimlerine bakıp, manşetlere göz değdirmeyi bir okuma biçimi sayanlar hariç elbette! Hikâye yazmak ise; iyi bir gözlemci, maharetli bir duygu avcısı ve mutlaka usta bir kalem işçisi olmakla başlar. Yazar ..»»
Attila İlhan

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Bu kitap Attila İlhan`ın 1949-1952 yılları arasında, o dönem için yepyeni olan bir üslupla kaleme aldığı ve Varlık dergisinde bölüm bölüm yayımlanmış gezi yazılarından oluşuyor. Ama nasıl gezi yazıları? Aslında bir kısmı bugünden dönüp bakıldığında bir günü almayacak gibi görünen, ama zamanında başlı başına birer macera olan gezileri anlatıyor: İzmir-Sındırgı yolculuğu gibi. Attila İlhan`ın kalemi..»»
Remzi Karabulut

Sel Yayıncılık

Remzi Karabulut, Acı Gösteri'de epeydir unutulmuş insan tipleriyle yeniden buluşturuyor okuru. Gizemli koleksiyonerden kasabanın delisine, vitrin mankeninden Yılancı Yunus'a tüm kasabanın içinde kendine yer bulduğu bir kitap Acı Gösteri. Gündelik sıkıntılardan bile mizah çıkaran Akdeniz insanının sahiciliğiyle, Güney'den bir tutam iyimserlik öyküsü... "Yazdıklarıma Anton Çehov'un ilgiyle bakm..»»
Ahmet Haşim

İnkılap Kitabevi

Ahmet Haşim Düz Yazıları»»
Selim Gündüzalp

Zafer Yayınları

Akıl Öyküleri, doğru biçimde ve incelikle kullanıldığında, özellikle de kalbimizle ve duygularımızla buluştuğunda, aklımızın ne gibi güzellikler getirebileceğini gösteren öyküler içeriyor. Öykü dizimizin diğer kitapları gibi, okuyanı insan gerçeğine, insan sıaklığına, akıl ülkesine, ümide,sevgiye, düşünmeye, aydılık bir ruh iklimine çağırıyor. Düşündürürken duygulandırıyor, duygulandırırken düşü..»»
Hatice Erol

Cinius Yayınları

Başını sağa sola umutsuzca savururken, küçük nefeslerle hayata tutunmaya çalışıyordun. Vahşice gerilmiş yüzden yuvarlanan iri terler, acıyla kıvranan bedenine damlıyordu. Yaşam kocaman boşluktu artık senin için, ruhunun bu boşlukta umutsuzca çırpınışlarını izliyordun, uzun dalgınlıklarında. Kendini kendin yeniden doğuracaktın bu kasabada, tanımayan yüzlere, acımayan seslere... (Tanıtım Bülten..»»
Nurhan Şahinkaya

Cinius Yayınları

Duru bir kalemin peşi sıra satır satır, sayfa sayfa... İnişli çıkışlı yollarda alacaaydınlık bir yolculuğa doğru... Bu kitap duyguyla bezenmiş bir aklın çizdiği pencereden, ayrıntılarda süren yaşamları görebilmek için belki de uzun zamandan beri yakalanan en güzel fırsat. -Ahmet Nacar- Anlar... Küçücük, dikkate bile alınmayacak zaman dilimlerindeki savruluşlar... Yazar öykünün şiire yakın d..»»
Neslihan Özyükseler

Pegasus Yayınları

Üzgündüm ama otuzuma geldiğim için değil, bu yaşa kadar hiç bir şey yapmamış olduğumu hissettiğim için.

En çok da geçmişe dönük keşkelerim olduğu için...

"Yüreğiniz kan ağlarken çaresizce alışverişe daldığınız oldu mu?"

"Ya da gözleriniz yaşlı ne varsa torbalara attığınız?"

"Kredi kartlarınız limite dayandığı halde bir çift güzel ayakkabıya biz cüzdan dolusu para yatırdığınız?" ..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.