İnsan ,ya insan gibi akıllıca söylemeli ; yahut hayvanlar gibi susmalıdır! Sadi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Alternatif Tıp

Alternatif Tıp isimli konu başlığında toplam 14 kitap bulunuyor.
  Alternatif Tıp kategorisindeki kitaplar
Nil Gün

Kuraldışı Yayınevi

Kinesiyoloji, en basit anlatımla bedeninizle konuşmanızı sağlayan olağanüstü bir geribildirim mekanizmasıdır. Bu kitapta, Psiko Kinesiyolojinin (kısaca PiKi) alt yapısı, PiKi Temel eğitiminde verilen bilgiler ve temel tekniklerin uygulamaları yer almaktadır. Ayrıca günlük yaşamınızda sıkça karşılaştığınız sorunların kolaylıkla üstesinden gelmeniz için, otuzun üzerinde temel PiKi yöntemini öğren..»»

Hüseyin Koç

Akçağ Basım Yayın

Tedavide kullanılacak bitkinin seçimi, bitkinin yetiştiği bölgenin ekolojik özellikleri, hasat zamanı, hasat şekli ile bitkinin kalitesi arasındaki ilişki, bitkisel materyalin kurutulması, ambalajlanması, depolanması ve muhafazasında dikkat edilecek hususlar ile kullanım şekilleri, kullanım alanları, içerdikleri besin öğelerinden mineral maddeler, vitaminler, yağlar, karbonhidratlar vb.nin faydala..»»
Sol Luckman

Koşulsuz Sevgi Yayıncılık

Genetik biliminde dalga teorisi denilen devrimci nitelikteki araştırmalar sonrasında; DNA kodları aktivasyonunun, insan dili frekanslarına uyumlu radyo ve ışık dalgaları ile, kişiye zarar vermeden yapılabileceği ortaya kondu. Ayrıca, hücre biyologları tarafından yapılan incelemelerde, genetik kodun sadece zihin ve ruhu değil, bedeni de iyileştirme için insan bilinçliliği - özellikle koşulsuz se..»»

Gillian Soutar

Arkadaş Yayınevi

Vücudun gevşemesini ve rahatlamasını sağlayarak sağlıklı ve zinde olmaya yardım eden refleksoloji, vücut dengesini sağlamak için başvurulabilecek en güvenli ve etkili yollardan biri. Beş bin yıl önce Çin`de uygulanmaya başlanan ve vücudun kendi kendini iyileştirmesi olarak tanımlanan bu tedavi yöntemi, bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen el ve ayaklardaki refleks..»»

Richard Gerber

Dharma Yayınları

Kaç tıp var? Ve kaç beden? Nedenselden eterik bedene bütün bedenlerimiz titreşimsel bir alanın da önemli varlıkları. Tek bir beden görüntüsü içinde titreşen bedenler, Newton’cu fizik anlayışından kaynaklanan modern tıbbın kuruluş temellerini sarsıyor. Alanının dünyadaki en ünlü uzmanı Dr. Richard Gerber, titreşimsel tıbbın öncüsü olan bu efsane kitabıyla, insanın gelecekteki kusursuz sağlık yaşamı..»»
Caroline Green

Arkadaş Yayınevi

Hastalandığınızda, hastalık belirtilerinin ne anlama geldiğini ve bir doktora başvurmanız gerekip gerekmediğini anlayabilmek için hızlı ve kolay ulaşılabilir bilgiye ihtiyaç duyarsınız. Bu kitap size hastalık tedavilerinde doğal yöntemleri içeren refleksoloji, aromaterapi, bitkisel tedavi, akupres gibi alternatif tedavi önerileri hakkında ayrıntılı bilgiler sunuyor. - Sık karşılaşılan hastalıklar..»»
Edmund Harold

Akaşa Yayınevi

Çağdaş teknoloji kuvars kristallerini "itici güç" olarak kullanıyor. Ancak bu kristallerin olağanüstü psişik yeteneklere de sahip oldukları giderek daha çok ortaya çıkmakta. Bu "çağdaş" keşif aslında çok kadim bir bilginin yeniden yüzeye çıkışından başka bir şey değildir. Kuvars kristalleri Atlantis Uygarlığı`nda kentleri ve evleri aydınlatmak, ulaşım araçlarını çalıştırmak, daha iyi ürün elde etm..»»
Gülhan Beydemir

İm Yayın Tasarım

Bu kitapta sözü geçen oruç, dinlerde gün boyu tutulan oruç değildir. Bu tamamen vücudu arındırmak için yapılan bir şifa orucudur. Oruç tutulan süre içinde su dışında hiç bir besin alınmaz.

"Oruç tedavisi tüm tıp alanında bir jokerdir. Ve eğer oruç terazinin bir gözüne konda, dünyadaki tüm tıp yöntemleri de öbür göze konsa, elbetteki oruç tedavisi yedi kere üstün gelir."

- Dr. G. A. Vo..»»

Nil Gün

Kuraldışı Yayınevi

İyileşmek ile tedavi olmak arasında fark vardır.

İyileşmek kişinin fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal boyutta dengeye ve sağlığa kavuşmasıdır.

Tedavi, ilaçlarla ve/veya ameliyatla hastalığın bedendeki fiziksel varlığının ortadan kaldırılmasıdır. Ama hastalığı yaratan esas nedenler hâlâ yerinde durmaktadır; bir başka hastalık olarak, bir başka organda ya da yeniden aynı hastalığı tek..»»

Haluk Emçioğlu

Okyanus Yayıncılık

Bir yandan bakınca Aikido, bir savaş sanatıdır. Bu yönünün ihmal edilmesi Aikido’yu, özü sadece sözlerde kalmış, içi boş bir lâf cambazlığına dönüştürür. Bu kitabın amacı, madalyonu her iki yönüyle ele alarak, Aikido’nun hem bir savaş sanatı hem de bir şifa sanatı ve Aikido çalışmanın da maddi olandan manevi olana, ya da somut olandan sezgisel olana doğru bir yolculuğa çıkmak demek olduğun..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız