Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

100 Temel Eser Ortaöğretim Yabancı

100 Temel Eser Ortaöğretim Yabancı isimli konu başlığında toplam 33 kitap bulunuyor.
  100 Temel Eser Ortaöğretim Yabancı kategorisindeki kitaplar
Panait Istrati

Varlık Yayınları

En eski uygarlıkları koynunda beslemiş olan cömert Akdeniz`in güneşli ve büyüleyici kıyılarında başıboş bir yaşamın şiiriyle dolu bir yapıt, Istrati`nin kitapları içinde en çok sevilmiş olanıdır denilse yeri var. Romanya`dan başlayarak, İstanbul`a uğradıktan sonra, İskenderiye, Kahire, Beyrut ve Suriye`nin pitoresk havasında geçen türlü serüvenlerin uğultusu içinde insanlık sevgisiyle dolu eşsiz s..»»
Panait Istrati

Elips Kitap

Dostlarım benim bir yazar yeteneğine sahip olduğumu iddia ediyorlar ve yalnız makalelerle kalmayarak daha başka şeyler de yazmamı istiyorlar. İyi ama, icat zekasına sahip olmadan insan yazar olabilir mi? Ben de işte böyleyim. Hiç değilse, ana hatlarını yaşamış olmadığım bir macera tahayyül etmek elimden gelmez. Millî Eğitim Bakanlığınca Türk ve dünya edebiyatında 100 Temel Eser`in önce ortaöğ..»»
İvan Sergeyeviç Turgenyev

Akçağ Basım Yayın

Bin Sekiz Yüz Elli Dokuz senesinin Yirmi Mayıs günüydü. Üzerinde tozlu bir palto, ayağında damalı kumaştan yapılmış bir pantolon olan kırk yaşlarındaki beyefendi, yolun üzerindeki yolcu hanının alçak basamağına çıktı. Tombul yüzlü çenesinde beyaz tüyleri olan, küçücük gözleri cansız bakan genç uşağına dönerek "E, Pyotr? Görünmedi mi hala?" diye sordu. »»
İvan Sergeyeviç Turgenyev

Bordo Siyah Yayınları

Babalar ve Oğullar»»
Jack London

Antik Yayınları

Kuzey’in soğuk ormanlarında yaşam kavgası… Açlık ve hayatta kalma çabası… Beyaz Diş, bir kurt kırması; damarlarında hem kurt hem de köpek kanı dolaşıyor. Ormanda yapayalnız, hayatta kalmaya çalışıyor. Bir gün, na dek yaşadığı mağaranın duvarını geçip hayata atılıyor e her şeyi en başından keşfetmeye koyuluyor. Vahşi doğanın çetin şartları, yaratılışındaki sertliği gün geçtikçe daha çok bes..»»
Ernest Hemingway

Bilgi Yayınevi

ÇANLAR KİMİN İÇİN ÇALIYOR, Hemingway`in en güzel romanlarından biridir. İspanya iç savaşının anlatıldığı roman, 1940`larda yazılmıştır. Böyle olmasına karşın, hâlâ birçok ülkede çevirisi yayımlanmakta, hâlâ en çok okunan kitaplar arasında yer almaktadır. Bu ilginin nedeni, bir serüven romanı oluşundan ya da Hemingway`in o kendine özgü anlatış biçiminde aranabilir. Ancak şöyle bir saptama da yapıla..»»
Miguel de Cervantes Saavedra

Antik Yayınları

Yeni Çağ`ın gerçek anlamda ilk "best-seller"ı, ince, parıltılı bir espri anlayışının en büyük jonglörü Don Kişot`un okullarla buluşmasının üzerinden tam dörtyüzyıl geçti. Don Kişot, tüm zamanların en çok dile çevrilen, en çok okunan, en çok gönderme yapılan, en çok yankı uyandıran romanı olmasının yanı sıra devrinin en renkli tablosunu çıkaran eser olma konusunda da rakipsizdir. Üstelik Cervant..»»

Ivo Andriç

İletişim Yayınları

Bir ülkeyi ve insanları, o ülkenin 350 yıllık tarihine tanıklık eden bir köprünün, romana adını veren Drina Köprüsü’nün ‘dilinden’ anlatan olağanüstü bir roman. Sıradan, kronikçi bir anlatım değil sözkonusu olan. İvo Andriç, doğup büyüdüğü toprakları, efsanelerle, masallarla zenginleştirerek anlatıyor. Köprünün yapılışı, isyanlar, salgınlar, su baskınları, Bosna-Hersek’in Avusturya tarafından işga..»»
Ivo Andriç

Altın Kitaplar Yayınevi

Kaderleri bir köprü etrafında birleşen insanların gelenek ve göreneklerinin, hayal ve anılarının, kin ve tutkularının insanlık sevgisiyle örülü öyküsüdür DRİNA KÖPRÜSÜ.... 1961 Nobel Edebiyat ödülünü kazanan İvo Andriç, Sokullu Mehmet Paşa`nın yaptırdığı bu köprü`nün öyküsünü verirken, Osmanlı imparatorluğunun çöküş nedenlerini de sergiliyor... »»
John Steinbeck

Remzi Kitabevi

George ve iriyarı saf arkadaşı Lennie, yersiz yurtsuz kişilerdir. Dünyada tek sahip oldukları şey, aralarındaki dostluk ve günün birinde yerleşip huzur içinde yaşayabilecekleri, kendilerine ait bir araziye sahip olma hayalidir... Kalifoniya, Salinos Vadisi`ndeki bir çiftlikte iş bulan iki arkadaş, bu arazi için gereken parayı biriktirmeyi düşlemektedir. Ama bir çocuğun zekasına, aynı zamanda da..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.