Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

100 Temel Eser İlköğretim Türk

100 Temel Eser İlköğretim Türk isimli konu başlığında toplam 34 kitap bulunuyor.
  100 Temel Eser İlköğretim Türk kategorisindeki kitaplar
Kollektif -

Morpa Kültür Yayınları

1-Lafontaine Seçmeler 2-Yalnız Efe 3-Ömer'in Çocukluğu 4-Ezop Seçmeler 5-Falaka 6-Bilmeceler 7-Tekerlemeler 8-Şermin 9-Pinokyo 10-Nasrettin Hoca Hikayeleri»»
Kollektif -

Morpa Kültür Yayınları

Ünlü yazarların unutulmaz eserleri birbirinden güzel resimlerle süslendi; siz sevgili okurlarını bekliyor. MEB 100 Temel Eser listesinin en güzel örneklerinin bulunduğu bu diziyi okumaktan büyük zevk alacaksınız. 1-Keloğlandan Masallar 2-Ninniler Maniler ve Türküler 3-Üç Silahşorlar 4-Gulliver'in Yolculukları 5-Atasözleri 6-Çocuklara Şiirler 7-Alice Harikalar Ülkesinde 8-Robin Hood 9-Peter Pan 10..»»
Rakım ÇalapalaNimet Çalapala

Bilge Kültür Sanat

İlkokul dördüncü sınıf öğrencilerinin dünyasının anlatıldığı 87 Oğuz bir çok sınfta varlığına tanık olduğumuz yaramaz,, ama zeki bir çocuk olan Oğuz`un sorumluluk sahibi, arkadaşlarına destek olan ve başarılı bir kişilik haline gelmesinin hikayesi...

Marşlar, müsamereler, yapılan geziler birçok insanı okul günlerine götürecek canlılıkta anlatılmış. Cumhuriyet`in onuncu yılındaki eğitim an..»»

Panait Istrati

Oda Yayınları

Evrensel kardeşliğin renkleriyle oluşmuş bir gökkuşağı AKDENİZ... Arkadaşlığın, adressizliğin, yerinde duramamanın, dinmez "yol özlemler"nin yazarı Panait Istrati, okurlarını; "insan"ın yeryüzü serüveninin önemli uğraklarından olan firavunların, sfenkslerin diyarı Mısır`a, Musa`yla, Mihail`le yolculuğa çağırıyor... »»
Mehmet Önder

Elips Kitap

Milli Eğitim Bakanlığınca Türk ve dünya edebiyatında 100 Temel Eser’in önce ortaöğretimde ardından ilköğretimde belirlenmiş olmasını, ülkemizdeki okuma oranını artırmaya yönelik bir çaba olarak görüyoruz. Bir başlangıç olarak ilköğretimde 100 Temel Eser ümit vericidir; ilköğretim seviyesindeki çocuklarımıza bu eserleri okutmayı başarabilirsek, "okuyan toplum" olma yolunda önemli bir adım atılmış o..»»
Lewis Carroll

Morpa Kültür Yayınları

Ünlü yazarların unutulmaz eserleri birbirinden güzel resimlerle süslendi; siz sevgili okurlarını bekliyor. MEB 100 Temel Eser listesinin en güzel örneklerinin bulunduğu bu diziyi okumaktan büyük zevk alacaksınız.»»
Ziya Gökalp

Bilge Kültür Sanat

Ziya Gökalp çocuklar için yazdığı halk masallarında çalışkanlık ve dürüstlüğü, hakkın zulme karşı zaferini, görünüşe değer vermenin kötü sonuçlarını, sabrın ve iyi kalpliliğin faydalarını, aile bağının kutsallığını, kadının toplumun ilerlemesinde rol üstlenmesi gerektiğini, Türk’ün engin hoşgörüsünün varlığını savunmuştur. Altın Işık’ta halk kültürünün işlenmesiyle millî bir edebiyatın meydana g..»»
Ongun Gökçe

Morpa Kültür Yayınları

Ünlü yazarların unutulmaz eserleri birbirinden güzel resimlerle süslendi; siz sevgili okurlarını bekliyor. MEB 100 Temel Eser listesinin en güzel örneklerinin bulunduğu bu diziyi okumaktan büyük zevk alacaksınız.»»
Feridun Fazıl Tülbentçi

İnkılap Kitabevi

Barbaros Hayreddin Paşa`nın asıl adı Hızır Reis`ti. Kardeşleriyle birlikte deniz ticareti yaparken Rodos Şövalyelerine tutsak düştü. Serbest kaldıktan sonra Cerbe Adası`nı üs olarak kullanıp korsanlık yapmaya başladı.

Avrupalıların Barbarossa diye adlandırdığı, Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman`ın kaptanıderya unvanını verdiği bu ünlü Türk denizcisinin nefes kesen romanı Feridun Fazıl..»»

Halide Nusret Zorlutuna

Timaş Yayınları

Her çocuk, bence okunmaya değer meraklı bir kitap; karşısında uzun uzun, hayran hayran düşünülecek bir bilinmeyenler alemidir. Yirmi bir yıldan beri bu kitapları yaprak yaprak, satır satır okumaya ve anlamaya çalışıyorum. Fakat hala "Çocuk" adlı kitapta anlayamadığım, sökemediğim cümlelere rastladığım olur. Bu itirafımdan sonra, okuyucularım bu eserde, tecrübelerin belki haklı; fakat herhalde so..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.