Çirkin ve zarafetten yoksun bazı kadınlar, gerektiği gibi övmesini bildiklerinden, ömür boyunca sevilmişlerdir. ANDRE MAUROIS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Gölgesizler

Gölgesizler


Yayınevi
ISBN
: 9789752934344
Sayfa
: 226 s.
Yıl
: 1.1.2006
Ebat
: 13,5 x 19,5 cm
Gölgesizler Kitabı Tanıtım Yazısı
Her kayboluş bir varoluş ispatı, her varoluş bir kaybolma ihtimalidir belki de...Gölgesizler, Hasan Ali Toptaş’ın 1994 yılında Yunus Nadi Roman Ödülü’nü kazandığı kitabı. Cıngıllı Nuri’nin ruhum daralıyor diyerek çekip gitmesiyle başlıyor. Nuri köyün berberidir, ardında kalan karısı, üç çocuğu ve köyün muhtarı yıllarca arar onu. Ve o kayboluşun gizi çözülemez asla. Roman bu kayboluşla başlayıp,başka kaybolmalarla sürüp gidecektir. Güvercin, yok olacaktır sonra. Gelinlik çağda bir genç kızdır o. Yeni berberin çırağı, tıraş bıçağı almak için çıkacaktır dükkandan ve dönmeyecektir. Kaybolmak ile var olmak arasındaki ilişkidir sorgulanan... Her kayboluş bir var oluş ispatı, her varoluş bir kaybolma ihtimalidir belki de. Hasan Ali Toptaş, gerçeküstücülüğe yakın duran olağanüstü anlatımı, zengin dili ve şaşırtıcı olduğu kadar zorlayıcı kurgusuyla müthiş bir edebiyat eserine imza atıyor.
Çok güçlü bir roman olan Gölgesizler de toplum ve birey üzerine düşünmeye çağırıyor.

Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Gölgesizler Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Gölgesizler Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Emine Yavuz
21 Şubat 2018 Çarşamba 18:43:49

Önceleri biraz anlamakta zorlandım doğrusu:) Okudukça sayfalar arasında kayboldum. Belki de yoktum. Farklı bir anlatım ve okunmalı diye düşünüyorum.
Okunmasını tavsiye ediyor
renbo
18 Haziran 2015 Perşembe 22:59:33

Sanırım sanırım
Okunmasını tavsiye ediyor
lacivertiğnedenlik
15 Nisan 2011 Cuma 12:46:00

güzel kitap bana kafka'nın labirentlerinde kaybolma hissi verdi ,konular kopuk gibi duruyor ama hiç öyle değil içine dalınca siz de kayboluyorsunuz ve başka yerden çıkıyorsunuz.bazı kitaplar anlatılmaz okunur ,hasan ali toptaş ,görsel medyanın bize pazarladığı bir kalem değildir,bileğinin hakkıyla yerindedir.
Okunmasını tavsiye ediyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 5 kişi tavsiye ediyor.

renbo
Bu kitabı tavsiye etti.
Hacer ATEŞ
Bu kitabı tavsiye etti.
lacivertiğnedenlik
Bu kitabı tavsiye etti.
Emine Yavuz
Bu kitabı tavsiye etti.
kül hece
Bu kitabı tavsiye etti.