Çok kitap okuyana okumuş adam derler. Çok televizyon izleyene görmüş adam demezler. Lily Tomlin [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Eftelyam

Eftelyam


ISBN
: 786054600083
Dil
: Türkçe
Sayfa
: 96 s.
Yıl
: 2012
Eftelyam Kitabı Tanıtım Yazısı

Ne zaman tanıdığımı anımsayamıyorum. Belki birkaç aylık bir süredir tanışıklığımız belki de binlerce yıl öteden... O yaşadığı anları tüketip giden bir insan değil, onlara tanıklık etmekten de öte  tüm olarak yaşamaya çalışan bir insan. İnsanı yazıyor şiirlerinde... Aşkı, sevdası, tutsaklığı ve özgürleşme çabası ağır basan kadınlar olmak üzere tüm insanları yazıyor aslında. Ve tüm insanlar onun şiirlerinde bazen gülümserken yaşama bazen de yaşamın girdapları arasında varolmanın kavgasını vermekten geri kalmıyor. Sevgi dolu durgun bir suda kuğu gibi nazlı nazlı salınırken bir an geliyor ki bu kez bir martı gibi denizin karnına dalıp çıkarak yaşama tutunmanın gücünü yansıtabiliyor. Sadece şiirlerle de yetinmiyor sevecen ve vermeye hazır yüreği. Yazılar da yazıyor ciddi gazetelerin köşelerinde. Makalelerinde sadece yöresel değil ulusal hatta evrensel konulara da tüm gücüyle dalmaktan asla çekinmiyor. Bence Ferda'yı daha da büyüten bir başka yönü de sanırım zaman zaman toplumcu bir sanat anlayışını yansıtmasıdır. Ferda, toplumcu anlayışının yanında paylaşımcılığıyla da sanata hizmeti amaçlamıştır. Bunun için açmış olduğu "Sürgün Şairler" sitesinde genç yazıncılarla ustaları buluşturarak sanata bu yönde de hizmet etmeyi başarmıştır.

O, tutkuları ve umutlarıyla özel yaşamının hayal kırıklıklarını aynı anda yaşamaya gayret eden bir sanat emekçisidir. Yolun açık olsun diyor ve başarılarının yıllarla birlikte daha da büyüyeceğini ve olgunlaşacağını biliyorum. Siz de inanınız O'na  ve yeni yapıtlarını bekleyiniz.
Sevgiyle Ferda...
-Mustafa Yanık-ÇGD Karabük Şb. Başkanı
(Tanıtım Bülteninden) 

Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Eftelyam Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Eftelyam Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 5 kişi tavsiye ediyor.

Tülin Ülker
Bu kitabı tavsiye etti.
ksr40
Bu kitabı tavsiye etti.
denizf
Bu kitabı tavsiye etti.
zyigit
Bu kitabı tavsiye etti.
Deniz Eren Aydın
Bu kitabı tavsiye etti.