Yalnız kendi nefsini düşünerek dost arayan, hizmetçi arıyor demektir. CENAP ŞAHABETT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Kış Kitabı - Kış Kitapları

Kış konu başlığında toplam 467 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Kış kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ataol Behramoğlu

Epsilon Yayınları

Sezişler - Ürperişler - Buluşmalar - Sevişmeler - Ayrılışlar - Yitirişler - Özdeyişler - Anımsayışlar

``Vakit yok artık öğrenmeye hayatı

Ağlasın birlikte yüreklerimiz gün ışıyıncaya dek

Küçümencik bir şarkı için bile nice mutsuzluk gerek

Bir ürperişi bile nice mutsuzlukla ödemek

Bir ezgi için bile nice gözyaşları dökmek

Mutlu aşk yoktur

Hüsranla bitmeyen aşk yo..»»

Visar Kruşa

Mitos Boyut Yayınları

4 Mayıs 1980 tarihinde, Tito’nun ölümü ardından Yugoslavya’da bir dönem kapanmış; neredeyse 8 sene süren savaş sonunda, Yugoslavya 7 ayrı ülkeye bölünmüş; 17 Şubat 2008 tarihinde bağımsızlığını ilan eden Kosova bu devletlerden biri olmuştur. Kitabımızda yer alan yazarlarımızın ülkesi olan Kosova’da politik bir hareketlilik söz konusudur. Politik birliğin uzun yıllar sağ..»»
Ömer Kuleli

Rumuz Yayınevi

Doğu Türkistanlıların temel sorunları ve talepleri nelerdir? Türkiye’deki Doğu Türkistan teşkilatları neye göre ayrılmıştır? Neden tek çatı, tek görüş etrafında toplanamamaktadırlar? Yurt dışında Doğu Türkistan mücadelesi nasıl yürütülmektedir? Doğu Türkistan İslam Hareketi hakkında neler söylenebilir? Sovyetler Birliği/Rusya Federasyonu’nun Doğu Türkistan politikası..»»
Fulya Kıvılcım

Gece Kitaplığı

Küreselleşme süreci; ulus-devletin, özerklik ve iktidar kaybı, ulusal egemenlik alanının sarsılması ile “ulus-devletlerin sonu” tartışmalarını gündeme getirmiştir. Küreselleşme sürecinde ulus-devlet, küresel sermayenin çıkarları doğrultusunda yeniden yapılandırılmaktadır. Ulus-devlet, küresel gelişmeler sonucu, daha önceki yüzyıllardaki gibi egemen ve bağımsız devlet olm..»»
Öner Kocabeyoğlu

Masa Yayınevi

Doğum tarihleri 1901 ile 1944 arasındaki, on sekiz ressam, tiki heykelci, yirmi sanatçı. Her biri kendi yolunda yürümüş (hayatta olanlar hâlâ yürümekte), bazıları birbirine yakın durmuş, birbirinden etkilenmiş; bazıları günün moda ya da egemen sanat anlayışına sırtını dönmüş, hatta ona karşı bir yol izlemiş. santralistanbul'da 10 Mart-19 Haziran 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek..»»
G. Ahmetcan Asena

Pan Yayıncılık

İpek Yolu serisinin ilk kitabı İpek Yolu - 1, Çin-Doğu Türkistan isimli eserin yazarı G. Ahmetcan Asena'nın yeni kitabı 2500 Yıllık Çin İmparatorluk Belgelerinde Hunlar ve Türkistan'da yer alan metinler, insanlığın Türkler ve Türkistan hakkında sahip olduğu en eski yazılı belgeler olarak kabul edilen Şi-ki ve Sin Hen-şu gibi Çin İmparatorluk Yıllıkları esas alınarak hazırlanmıştır. Ünlü sinology J..»»
Samim Bilgen

Sevda Cenap And Müzik Vakfı Yayınları

1. Prelüd ve Türkü (Bir halk türküsü üzerine) Prelud and Folk Song (from a thema of folk song 2. Güzel Yar... (Halk Türküsü) Beautiful Sweetheart ... (a Folk Song) 3. Hey Dağlar... (Halk Türküsü) Oh Mountains... (a Folk Song) 4. Senin Bahçende... (***Merihten gelen telsiz*** müzikalinden) In your Garden... (from the musical of 'Wireless from Mars') 5. Masal müziği, sol..»»
Evin İlyasoğlu

Pan Yayıncılık

20. yüzyılla birlikte gelen yeni güzelduyum bütün sanat dalları gibi müziği de peşinden sürükledi. Türk bestecileri de 1920`li yıllardan başlayarak çağın yeni müziğine örnekler verdiler. Kendi seslerini, evrensel yöntemlerle birleştirdiler, geleneklerini çağın sesiyle örtüştürdüler.

İlk kuşaklar çağın öncü akımlarını izleyerek, geleneksel Türk müziğinden yola çıktılar ve besteciliğin yanısı..»»

Metin Yurtbaşı

Kendi Yayını

"Bir ulusun en kapsamlı göstergesi atasözleridir. Türk atasözleri ise düya atasözleri arasında en zengin ve en seçkin bir nitelik taşır. Çok eski bir tarihin soylu yaşamını yansıtan bu sözlerin başka uluslara bildirilmesi, evrensel bir eğitim değeri taşıması yanında, ulusumuzun büyüklüğünü dünyaya tanıtmak gibi yüksek bir yurtseverlik hizmetidir. Sayın Metin Yurtbaşı, bol kaynaklar üzerindeki y..»»

Victoria Clayton

Harper Collins Publishers

Position vacant: Prince Charming wanted. Fairy-tale castle optional. Frogs need not apply. A charming, witty novel from much-loved novelist, Victoria Clayton A girl may have to kiss a lot of frogs before she finds her Prince Charming but Marigold has found herself a real toad. As a principal dancer at the Lenoir Ballet Company, she is on her way to becoming a Prima Ballerina. She has the talent an..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.