Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

İzbul Kitabı - İzbul Kitapları

İzbul konu başlığında toplam 8 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki İzbul kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ruşen Çakır

Metis Yayınları

Siyah Beyaz: Metis Güncel»»
Naem Qasam

Karma Kitaplar

İsrail'in saldırı, yok etme ve sürekli yayılma politikalarına karşı başka bir alternatif bulamamış insanların cesetlerinden, ölüm kusan bombaların hayalet şehir haline çevirdiği Lübnan'ın küllerinden doğan bir hareket Hizbullah. Örgüt Batılı basın yayın organlarında terörist bir hareket mi yoksa bir direniş hareketi mi olduğu yıllarca tartışıldı, uluslararası arenada ve medyada yok sayıldı, arka..»»
Muhammed Mehdi Asifi

Kevser Yayınları

Hizbullah ile İsrail'in 33 günlük savaşını ve bu savaşta, Hizbullah'ın İsrail'e karşı kazandığı zafere ilişkin kanıtları ve bundan çıkarılması gereken dersleri ele alan bu kitapta yazar, aslında bu savaşın, Amerika ve İsrail tarafından Hizbullah'ın silahsızlandırılmasına yönelik girişimlerden kaynaklandığını, özellikle Irak'ta gelişen olaylardan sonra Amerika'nın "İsyan Üçgeni" olarak nitelediği..»»
Hikmet Çetinkaya

Cumhuriyet Kitapları

Vedat Aydın, Musa Anter, Uğur Mumcu, Behçet Cantürk, Savaş Buldan, Mehmet Sincar, Gaffar Okkan ve daha niceleri alçakça katledildi; Sivas'ta onlarca aydınımız yakıldı; 90'lı yıllarda Batman'da yüzden fazla kişi öldürüldü. Bu kanlı ve acımasız cinayetleri gerçekleştirenler kimlerdi? Kan gölünden beslenenleri devlet görmüyor muydu? 1994 yılında TBMM'de bir komisyon kuruldu; milletvekilleri Güne..»»
Murat Erdin

Kastaş Yayınları

Hamas`ın eylem çeşitleri arasında adam kaçırma, ev baskıları, pusu kurma gibi yöntemler vardır. Ancak örgütün adını dünyaya duyuran asıl eylemleri, bütün bölgede dehşet uyandıran bombalı intihar saldırıları oldu. Kilolarca dinamiti gövdesine sararak "İslam için şehit olmaya" giden savaşçılar tarafından gerçekleştirilen bu eylemler sarsıcı etki yarattı. Hizbullah ise daha çok Beyrut`ta Amer..»»
Murat Erdin

Kastaş Yayınları

Hamas'ın eylem çeşitleri arasında adam kaçırma, ev baskınları, pusu kurma gibi yöntemler vardır. Ancak bölgede dehşet uyandıran bombalı intihar saldırıları oldu. Kilolarca dinamiti gövdesine sararak "İslam için şehit olmaya" giden savaşçılar tarafından gerçekleştirilen bu eylemle sarsıcı etki yarattı. Hizbullah ise daha çok Beyrut'ta Amerikan askerlerine yönelttiği kamyon saldırıyla adını du..»»
Hasan Taşkın

Neden Kitap

11 Eylül`ün ardından ABD, Ortadoğu`ya demokrasi getirme mücadelesinde tarihin garip bir cilvesiyle karşı karşıya gelir. Filistin seçimleri de Hamas`ı iktidara taşıyarak ABD`yi açmaza sokar. Ortadoğu`da demokrasinin en güzel örneğini Ocak 2006 seçimleriyle Filistin halkı verdi. Yolsuzlukların ve halka ulaşmayan paraların hesabını sorma zamanı gelmiştir. Kudüs ne zaman başkent olacaktır? Gerçek Fili..»»
Joseph Elie Alagha

Doğan Kitap

Hizbullah 1978 yılında, İran`ın desteğiyle, Lübnanlı Şii din adamları ve yöneticileri tarafından toplumsal ve siyasi koşullara karşı çıkan İslami bir hareket olarak kuruldu. Lübnanlı Şiilerin direniş hareketi Hizbullah önemli bir siyasi ve ideolojik dönüşüm yaşadı.

Tüm dünyada bir terör örgütü olarak tanınan Hizbullah, 1984-1991 yılları arasında, iddia ettiği gibi, toplumsal değişimi ve top..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.