Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

İstikbal Kitabı - İstikbal Kitapları

İstikbal konu başlığında toplam 13 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki İstikbal kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başardıktan sonraki ***son sözü***, bugünkü koşullarda bizim için yeniden ***ilk söz*** haline geldi. Bugün, neredeyse ***her şeye yeniden başlıyoruz!***, Kurtuluş Mücadelesi'ndeki gibi.. Mustafa Kemal, ***EY TÜRK İSTİKBÂLİNİN EVLÂDI!*** derken, ***Birinci görevimizin Türk bağımsızlığını, Türk Cumhuriyeti'ni sonsuzluğa değin korumak ve savunmak*** old..»»
Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

Ankara Tandoğan, İstanbul Çağlayan, İzmir Gündoğdu, Samsun Cumhuriyet ve Denili Demokrasi meydanlarında toplanan on milyonlarca Türk, dünya tarihine geçen çok büyük bir "uyanış" sergiledi.

"Cumhuriyetimize" ve "Mustafa Kemal Atatürk`ün ilkelerine" sahip çıkan on milyonlar, Çankaya`ya Recep Tayip Erdoğan, Abdullah Gül ve AKP düşüncesindeki birisinin çıkmasını engelledi.

Bu bir "KIRMIZI ..»»

Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başardıktan sonraki "son sözü", bugünkü koşullarda bizim için yeniden "ilk söz" haline geldi. Bugün, neredeyse "her şeye yeniden başlıyoruz!", Kurtuluş Mücadelesi’ndeki gibi.. Mustafa Kemal, "EY TÜRK İSTİKBÂLİNİN EVLÂDI!" derken, "Birinci görevimizin Türk bağımsızlığını, Türk Cumhuriyeti’ni sonsuzluğa değin korumak ve savunmak" olduğunu söylüyordu.

"Bütün bu..»»

Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

Ankara Tandoğan, İstanbul Çağlayan, İzmir Gündoğdu, Samsun Cumhuriyet ve Denizli Demokrasi meydanlarında toplanan on milyonlarca Türk, dünya tarihine geçen çok büyük bir ***uyanış*** sergiledi. ***Cumhuriyetimize*** ve ***Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerine*** sahip çıkan on milyonlar, Çankaya'ya Recep Tayip Erdoğan, Abdullah Gül ve AKP düşüncesindeki birisinin çıkmasını engelledi. ..»»
Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

- Cumhuriyet Gerçekten Tehlikede Mi? - Hem Atatürkçü, Hem Atatürk’e Karşı - Kollarımız Kırık, Ayaklarımız Bağlı Mı? - Gulu Gulu Dansı! - “Kafamızı Parçalamak İçin Kurt Yalanları!.. - Toplumları Yönetmenin Yolları - Ulusalcıların Yanılgısı! - Tanrıyı Kıyamete Zorlamak - Şimdi Yeni Bir Söz Söyleme Zamanı - Komutanlara Öğütler.. - “Bir Çocuk..»»
Şevket Başıbüyük

Popüler Kitaplar

Bir yandan da ayağımla eziyordum. Kırdım gözlüğü ve gözlerime takılan tüm gözlükleri kırdım. Sonra elimdeki küreği ve giydiğim lastik ayakkabıyı, yırtık pantolonumu hepsini dağıttım, yırttım, attım... Ve kapandım eve, ders çalıştım. Sonra sınavlara girdim. Zaman çok çabuk geçtiği için her şey hızla akıyordu. Sınav sonuçlarını da hemen almıştım. Bu kez kazanmıştım! Okulu birincilikle biti..»»
Rahmi Çiçek

Serander Yayınları

Bu eser, Trabzon'da Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin yayın organı olarak yayınlanan, Milli Mücadele ve Cumhuriyet'in kuruluş dönemi Trabzon tarihi, siyaseti ve kültürü için temel kaynaklardan biri olan ***İstikbal Gazetesi***ne dayanarak kaleme alınmıştır. (Arka Kapak) »»
Seyyid Kutub

Özgün Yayıncılık

Bu din, cehalet yerine ilimden, noksanlık yerine kemalden, zayıflık yerine güçten, heva yerine hikmetten kaynaklanan Rabbani sistem ilkesine dayanır. Şüphesiz insanlığın bu sisteme olan ihtiyacı ona kin besleyenlerin kininden daha büyüktür. İnsanlığın Allah'a O'nun hayat için gönderdiği sapasağlam sistemine dönmekten başka kurtuluş yolu yoktur. Biz, insanların Allah'a, O'nun hayat sistemine döne..»»
Seyyid Kutub

Risale Yayınları

Biz; insanların, Allah’a döneceğine, O’nun hayat nizamına uyacağına inanıyor ve yakinen biliyoruz ki İstikbal İslâm’ındır. Yine aynı şekilde inanıyoruz ki İslâm’ı, bütün ilim ve duygu alanlarıyla beşer hayatının nizamı olması esasından çıkarmak için sarf edilen ve edilecek olan bütün gayretler başarısızlıkla neticelenecektir. Hatta başarısızlık ve hüsran alâmetleri şimdi..»»
Mustafa Özel

İz Yayıncılık

Özel'in siyaset, edebiyat, iktisat sosyolojisi ve Osmanlı ekonomisi üzerine denemeleri. »»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.