Dünyanın en mert erkekleri az söz verir, ancak verdiği sözü mutlaka yerine getirir. JEAN JACQUES ROUSSEAU [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

İnsan Kitabı - İnsan Kitapları

İnsan konu başlığında toplam 3694 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki İnsan kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Erol Manisalı

Tarihçi Kitabevi

- Köşelerinde neler yazdılar? - Televizyonda neler söylediler? - Kitaplarında nasıl gördüler? - Eleştirenler, destek verenler, karşı çıkanlar, hepsi var... - Yüzün üzerinde yazar, düşünür, çizer, sanatçı, ... Bu kitap bir öncekinin karşıtı ve tamamlayıcısı. Bundan öncekinde 60 dolayında yerli ve..»»
Kolektif

Tarih Vakfı Yayınları

Değişmek ve değiştirmek üzerine bir kitap bu. Doğanın ve insanın en eski, en kaçınılmaz olgusu. Dildeki değişme nedeniyle yeni kuşakların belki anlamayacakları bir deyimle, "ezelden ebede" değişmeyen tek gerçek olan değişim ve dönüşümün, milyon oranlandığında, küçücük bir kesitinin, resimli hikayesi... 75 yılda Türkiye'de değişen insan ve değişen yaşama dair bir kitap...20. yüzyılın en şiddetli..»»
Nicholas Boothman

Koridor Yayıncılık

Satış yapıyor, yönetiyor, iş arıyor, pazarlık ediyor, bir fikir belirliyor, yeni bir gruba katılıyor ya da evlilik teklif etmek için diz çöküyor olun, başarınızın sırrı diğer insanlarla bağlantı kurmanıza bağlıdır. Ve bu bağlantıyı kurmanıza yarayacak en güçlü fikre, Nicholas Boothman’ın devrim niteliğindeki programıyla adım adım ulaşacaksınız. Kolayca öğrenilen bu program, en önemli anlarda en iy..»»
Melih Cemal Kuşhan,Selim Gürgen

Nisan Kitabevi

A dan Z ye Dünya Uçakları, Helikopterleri ve İnsansız Hava Araçları»»
Etem Levent

Arı Sanat Yayınevi

  »»
Bradley Trevor Greive

Klan Yayınları

'Abartan İnsanların Kitabı'nda Bradley bize, pek çok insanın daha fazlasını yapmak, daha fazlasına sahip olmak ve daha fazla olmak için kendilerini mantıklı sınırların ötesinde zorladığını anımsatıyor. Aynı zamanda acı bir şekilde, bütün bu çabaların çok az şeye sahip olarak sonuçlandığını gösteriyor. Yaratıcı bir metin ile akıl almaz hayvan resimlerini bir araya getirebilme ve ek olarak da nazik ..»»
Nazife Güngör

Cumhuriyet Kitapları

Çizgiroman, çizgi ve yazının bir arada olduğu, kolay okunur ve anlaşılır evrensel bir tür. Türkiye`deki en uzun soluklu ve geniş okur kitlesine ulaşan tek çizgiroman ise hiç kuşkusuz Abdülcanbaz...Abdülcanbaz, bir bakıma Türkiye`nin siyasal, ekonomik, toplumsal ve kültürel tarihinin aynası gibidir... Toplumsal gerçeklikle bire bir bağlantılı olarak kurgulanan bir çizgiromandır... Yaklaşık 50 yı..»»

Kemal Demirel

Epsilon Yayınevi

Açıklamalı İnsani Terimler Sözlüğü, insanı tanımlayan kavramlar ile insanın çevresindeki dünyayı betimleyen sözcüklerin bir araya getirilmesiyle oluşturuldu. Medeni milletlerin dili iki önemli kaynaktan beslenir; bunlardan biri halk dilinde mevcut olan, diğeri dil bilimcileri tarafından yaratılmış ve zaman içinde kabul görmüş sözcüklerdir. Sözlüğümüz, Türkiye'de kullanılan dilin sözlüğüdür.»»
Giorgio Agamben

Yapı Kredi Yayınları

Giorgio Agamben, 20. yüzyıl düşünce dünyasında açıklığın sırrına ve insani dünya ile hayvanın dünya yoksunluğu arasındaki ayrıma en çok ışık tutan filozof Heidegger’in eşliğinde, başka bir bakış açısından bakarak, yaşam kavramına eğilen kitaplardaki tutum üzerine düşünmeyi sürdürüyor. Açıklık: İnsan ve Hayvan’da “her defasında ve her bireyde insani ve hayvani olanı, doğayı ve tarihi, hayatı..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.