Elleriyle çalışan adam amele, elleriyle birlikte zihnini de çalıştıran adam usta, fakat elleri zihni ve kalbi ile çalışan sanatkardır. -- Goethe [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Ilim Kitabı - Ilim Kitapları

Ilim konu başlığında toplam 4888 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ilim kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Halil Bezmen

Arunas Yayıncılık

Ben bir askerim ve işim, ölmeden öldürmektir. Pargalı İbrahim Paşa, Barbaros’un istediği gibi, Amerika kıtasına sefere izin verseydi Osmanlı’nın kaderi değişir miydi? Bir lanet, Osmanlı donanmasının sonunu getirebilir mi? Osmanlı’nın yüzyıllarca yaptığı kara ve deniz seferlerinden elde ettiği ganimet, yaptığı masrafı karşılamış mıdır? Hürrem Sultan’ın eli Avrupa’ya kadar uzanmıştı ve orada tuttuğu..»»
Didem Tuna

Eğitim Kitabevi Yayınları

Anlam arayışı kuşkusuz hayatımızın en temel arayışlarından biri. Bu arayışı kendine başlıca hedef olarak seçmiş bir bilim dalının oluşturulacağı, yirminci yüzyılın başında, modern dilbilimin kurucusu İsviçreli bilgin Ferdinand de Saussure tarafından müjdeleniyor. Aslında dil ve edebiyat alanından çok daha önceleri tıp ve askerlik alanında ortaya çıkmış olan göstergebilim..»»
Rachel Blackburn

Doğan ve Egmont Yayıncılık

FANTASTİK KAHRAMANLARLA BİLİMSEL GERÇEKLERİ KEŞFET! JEOLOJİ: SUİŞE YARAMAZ AĞAÇ Ruby’nin başı dertteydi. Kapana kısılmıştı. Feci bir sağanak bastırmıştı, yağmur dört bir yanını sarmıştı. Neler oluyordu böyle? Ruby çaresiz durumdaydı. Bu durumdan nasıl kurtulacaktı?       »»
Küçük İskender (Derman İskender Över)

Can Yayınları

Ölen Sevgilimin Şiir Defteri »»
Kolektif

Çizgi Kitabevi

TÜRKİYE’DE FELSEFENİN YÜZYILI: ÖNCELER, ŞİMDİLER, SONRALAR Türkiye’de Felsefe Tercümelerinin Yüzyılı: ‘Sokrat Eczanesi’nden ‘Eflâtun Külliyatı’na | Birdal Akar Osmanlı Felsefe Çalışmaları Hakkında Ali Utku ile Söyleşi | Sadık Erol Er Türkiye’de Felsefenin Geleceği Üzerine Bir Görüş | İsmail H. Demirdöven 21. Yüzyılda Türkiye'de Felsefe Yapmak | Mustafa Günay Türkiye..»»
Vedat Bilgin

A Kitap

Türkiye, küresel sürecin meydan okumalarına cevap veren ve bununla birlikte  yükselen bir eğilime sahiptir. Türkiye'nin bu değişimini, belli başlı makro göstergelere bakarak anlamak mümkündür. Mesela Türkiye G20 üyesidir ve her platormda en üst düzeyde temsil edilmektedir. Türkiye'nin uluslararası sistemde vazgeçilmez bir yeri bulunmaktadır. Aynı şekilde Türkiye, dünyanı..»»
Serhat Ulağlı

Motto Yayınları

Arka Kapak Yazısı   Freud’dan Dyserinck’e kadar çok uzun bir yol kat etmiş olan imge incelemeleri, imgenin karmaşık yapısı gereği edebiyattan psikolojiye, iletişim bilimden sosyolojiye, tarihten siyaset bilime pek çok bilim dalının inceleme alanını kapsar. Bu çok yönlülük, imgenin bir yandan ötekini tanımlamak için kullanılan bir kavram olarak ele alınmasına, diğer y..»»
Uygarlık Tarihi

Yargı Yayınevi

1. Sınıf C-Kitabı "Davranış Bilimlerine Giriş - Uygarlık Tarihi - İletişim Bilgisi" 2009»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Çerez Politikamız Kapat