Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Hiperaktivite Kitabı - Hiperaktivite Kitapları

Hiperaktivite konu başlığında toplam 31 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Hiperaktivite kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Özgür Ayhan Özkaynak

Ekinoks

Arka Kapak Yazısı       Dikkat; beyinde karmaşık ve yaygın bir şebekenin, sağlıklı bir şekilde işlev göstermesi sonucu ortaya çıkan bir fonksiyondur. Birçok faktör dikkat becerilerinin olumsuz etkilenmesine sebep olur. Heyecan, stres, depresyon, kaygı bozuklukları bunlardan bazılarıdır.  Dikkat eksikliği sorunu yaşayan öğrenciler, dikkatlerini gerekli durumda toparla..»»
Atilla TurgayZ. Bengi Semerci

Alfa Yayınları

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu bebeklikten erişkinliğe yaşamı olumsuz etkileyen bulguların adı…

Dikkatini toplayamamak, aşırı hareketlilik ve tepkisellik… Basit gibi görünen, ama yaşamı çok zorlaştıran bir sorun. Evden okula,okuldan işe, işten kazalara ve kötü alışkanlıklara uzanan bir yaşamın, sorunun adı…

Yaşamı olumsuz etkileyen her şeyle baş etmek için onu tanımanız, önlem..»»

Greg Crosby

Sola

“İster DEHB tanısı konmuş bir yetişkin olun ister DEHB alanında çalışan bir ruh sağlığı uzmanı olun; bu kitap, DEHB bulmacasını çözmenizde çok önemli bir anahtar. Kesinlikle sahip olunması gereken bir kitap!” - Donald Altman, MA, LPC - Sizde Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) varsa; faturaları ödemek, bir toplantıya vaktinde gitmek ya da  alışveriş yapmak ..»»
Cahide Aydın

Gendaş Kültür

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, 1902 yılında İngiliz Doktor George Still tarafından tanımlanmadan önce çocuklarda bir "yaramazlık" sorunu şeklinde anlaşılıyordu. Daha da kötüsü, bu sorunun ailenin çocuğa sert davranmasıyla çözüleceğine inanılmaktaydı.

Bu bozukluk ülkemizde halen toplum tarafından yaygın olarak bilinmiyor. Ancak 1970`li yıllardan bu yana her bakımdan daha iyi tan..»»

Özlem Sürücü

Bilgi Yayınevi

***Çocuğunuzda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu var!*** Bu cümleyi bir uzmandan ilk kez duyduğunuz andan itibaren aklınızdan pek çok soru geçmiş olmalı: Acaba doktor doğru teşhis koydu mu? Belki de çocuğumun bir sorunu yoktur, acaba sorun ben miyim? Teşhis doğruysa, bundan sonra neler olacak? Büyüdükçe geçer mi? Hangi tedaviler uygulanacak? İlaç verilecek mi? Bu tedavi ne kad..»»
Ayşegül Yolga Tahiroğlu

Nobel Kitabevi-Adana

Erken Tanı

Doğan Kitap

Sanırım bu kitabı okuyan herkesin yolu bir biçimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan geçiyordur. Çocuğunda dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan anne babalar, öğretmenler, profosyoneller ve kendisi hiperaktif olanlar. Yolu herhangi bir nedenle dikkat eksikliği hiperaktiviteden geçen okurlar için iyi bir haberimiz var:

Dikkat eksikliği hiperaktivite çok iyi bir boz..»»

Selahattin Şenol

HYB Yayıncılık

Dikkati Dağınık, Yerinde Duramayan Çocuklara Doğru Yaklaşımlar Temel özellikleri, dikkati sürdürmede zorluk, aşırı hareketlilik ve dürtüsellik olan dikkat eksikliği, aşırı hareketlilik bozukluğu, duygusal ve davranışsal sorunlar yanında, akran ilişkinlerinde ve ailede zorluklara yol açmakta, fark edilmediği ya da tedavi edilmediğinde kişinin yaşamının tüm alanında önemli sorunlar yaratmaktadır...»»
Özlem Sürücü

Ya-Pa Yayınları

Kitabın ilk bölümünde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu eşlik eden belirtiler, nedenleri ve tanı yöntemleri aktarılmıştır. Burada aktarılan bilgiler anababa ve öğretmenlerin bu çocukları daha iyi anlamalarını sağlamakta bu da öfke, çaresizlik umutsuzluk gibi duyguları azaltmaktadır.

İkinci bölümde DEHB’nin tedavi yöntemleri üzerinde durulmuştur. İlaç tedavilerinin etkileri, yan etki..»»

Figen Karaceylan Çakmakcı

Nobel Kitabevi

Nöropsikiyatrik bir hastalık olan "Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu" (DEHB) çoğu öğretmenin zihninde bazı sahneler oluşturur. Bu sahneler öğretmenin yaşadığı yetersizlik ve çaresizlik duygusu ile birleştiği zaman kâbusa dönüşebilir. Sırasında oturamayan Emre, okuması ve yazması bir türlü düzelmeyen Aslı, sınıf yeri..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.