Elleriyle çalışan adam amele, elleriyle birlikte zihnini de çalıştıran adam usta, fakat elleri zihni ve kalbi ile çalışan sanatkardır. -- Goethe [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Hidrojen Kitabı - Hidrojen Kitapları

Hidrojen konu başlığında toplam 8 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Hidrojen kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hoimar Von Ditfurth

Cumhuriyet Kitapları

Hoimar von Ditfurth`un, modern doğa bilimleri alanında çok sayıda bilim dalının verilerini bir araya getirerek doğa tarihinin büyüleyici bir panoramasını çizdiği "Başlangıçta Hidrojen Vardı", bir dizinin ilk kitabı. Üç kitaptan oluşan dizi, "Yaratılış" mitoslarının ardından, son yıllarda özellikle ABD`nin başını çektiği "Akıllı Tasarım"cı tezlerin hedefi halindeki "evrimi", hem bilimsel hem de ..»»

Hoimar Von Ditfurth

Alan Yayıncılık

`Bu tarihin ürünü olan biz insanlar da dahil olmak üzere, bundan yaklaşık 750 milyon yıl önce bu gezegende bütün canlıların ortak atası olan bir canlı yaşadı ve (şimdilik) bu gezegende, en gelişmiş ürünü olarak insan bilincini ortaya çıkartan hayat, yaklaşık 14 milyar yıldan bu yana süregelen, ama içinde ne mucizelere, ne doğaüstü, fiziküstü müdahalelere, ne de esrarengizliklere yer olan bir ra..»»

Hoimar Von Ditfurth

Alan Yayıncılık

1989 yılında ölmüş olan tanınmış Alman bilim adamı ve yazarı Hoimar von Ditfurth bilim karşısında doğru kuşkunun ne olduğu, bilimin yaşamımızdaki anlamı ve sınırları üzerinde tümüyle bilimsel verilere dayanan açıklamalar getiriyor... kendi yaşamımızı da gözden geçirebileceğimiz güvenilir bir temel sunuyor böylece... Dünyada ve özel olarak Türkiye`de geleneğin ve dinin yeni toplumsal roller üstl..»»

Neşe Deriş

Birsen Yayınevi

Dünyada yakıt olarak , petrol , doğal gaz , kömür ve odun kullanırız. Petrol ve doğal gazın 25 yılda tükeneceği tahmin edili­yor. Kullandığımız yakıtlar çevre kirliliği yaratıyor, buzullar eriyor, iklim değişiyor. Dünyamızdaki bu rahatsız edici durumu düzeltmek için "HİDROJEN ENERJİSİ" ümit ışığı olmaktadır. Güneş ışmlan ile elementlerine ayrışan su , hidrojen üretiyor. Enerji ihtiyacımız için ..»»
Zübeyir Tokgöz

Küçük Ev Yayınları

Siz hiç gündoğumunu seyrettiniz mi? Ya da günbatımını? Sizce Güneş olmasaydı yaşam olur muydu? İçine bir milyon tane dünya sığan Güneş'in daha da büyüyerek tüm gezegenleri yutmasına seyirci kalabilir miydiniz? Kahramanlarımız, Güneş'in Dünya'yı yutmasını engelleyerek tüm yaşamı kurtarmayı başardılar. Siz ne yapardınız? (Tanıtım Bülteninden) »»
Zübeyir Tokgöz

Küçük Ev Yayınları

Siz hiç gündoğumunu seyrettinizmi? Ya da günbatımını? Sizce Güneş olmasaydı yaşam olur muydu? İçine bir milyon tane Dünya sığan Güneş'in daha da büyüyerek tüm gezegenleri yutmasına siz seyirci kalabilir miydiniz?  Kahramanlarımız Güneş'in Dünya'yı yutmasını engelleyerek tüm yaşamı kurtarmayı başardılar. Siz ne yapardınız?»»
H. Hüseyin Öztürk,Durmuş Kaya,Muhammet Kayfeci

Umuttepe Yayınları

1. Hidrojen 2. Fosil Yakıtlardan Hidrojen Üretimi 3. Sudan Hidrojen Üretimi 4. Biyokütle Kaynaklı Hidrojen Üretimi 5. Atık Gaz Akımlarından Hidrojen Kazanma 6. Hidrojen Depolama 7. Hidrojenin Taşınması Ve Kullanılması 8. Yakıt Pilleri 9. Yakıt Pili Çeşitleri 10. Yakıt Pili Termodinamiği 11. Yakıt Pilleri İçin Güç Kontrol Birimleri 12. Yakıt Pillerinin Kullanım Alanları(Tanıtım Bülteninden)»»
Beycan İbrahimoğlu

Nobel Kitabevi

Günümüzde evimizin başköşesinde yer almakta olan bazı teknolojiler biz istesek de istememekte zamanla kendi yerini daha gelişmiş modern teknolojilere terk etmek zorunda kalmaktadır. Bir zamanlar her evde bulunan radyo başköşeyi televizyona, fanlar ise klimalara terk etmiş durumdadır. Yakın gelecekte ise dünyamızın birinci problemi olan enerji alanında yeni bir..»»
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Çerez Politikamız Kapat