Şerefe hak kazanmak, ona sahip olmaktan daha değerlidir. THOMAS FULLER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Hatice Kitabı - Hatice Kitapları

Hatice konu başlığında toplam 22 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Hatice kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Nurdan Damla

Popüler Kitaplar

"Yeryüzünde aşk ve sevgi namına yaşanan tüm yakarışlar, tüm feryatlar, tüm yönelişler Hatice'nin aşk okyanusu yanında deryada damla kalırdı." "İslam dünyasında, sebebini çözemediğim bir nedenden ötürü hep Ayşe konuşuluyor. Oysa peygamberin ilk eşi Orta Doğu kültürünün baskın hegemonyasında dik duruşuyla baş kaldırmış ve önemli işler başarmış bir kadındı. Ve sizin peygamberinizin çok değer v..»»
Nurdan Damla

Popüler Kitaplar

Yeryüzünde aşk ve sevgi namına yaşanan tüm yakarışlar, tüm feryatlar, tüm yönelişler Hatice’nin aşk okyanusu yanında deryada damla kalırdı. Hz. Hatice örtülü bir hazine. Bu hazineyi keşfetmek için her şeyden önce geçmişin isi ve tozları arasından onun kutlu hayatının sırlı perdesini aralamak gerekiyor. O her şeyden ön..»»
Sibel Eraslan

Timaş Yayınları

Peygamber Efendimizin eşi Hz Hatice hakkında yazılmış çok özel bir çalışma! HZ. Muhammed'i (s.a.s.) peygamberliğinden evvel tanıyıp seven ve O'na ilk iman eden, mü'minlerin annesi Hz. Hatice'nin hayatına farklı bir bakış... Sadakatin, sevginin, güvenin zirvesi bir kadın... Ölümüne dek vefayla bağlı olduğu ve kendisine vefayla bağlı olan Son Peygamber'in eşi... Tüm Müslüman kadınlar için ..»»
Feyza Hepçilingirler

Doğan ve Egmont Yayıncılık

Serdar Çekinmez

Yitik Ülke Yayınları

Serdar Çekinmez'in ilk romanı "Hatice", soluk soluğa okuyacağınız bir kaçışın öyküsü. Balkanlar'dan Türkiye'ye uzanan yolculukları, bir sınır köyü olan Geçenler'de kesişen karakterler sizi farklı evrenlere taşıyacak. Kerem Bey'le âşık olacak, Kutlu ile maddiyatı sevecek, Ahmet'le başpehlivanlığa güreşeceksiniz... Nevin olup herkesi büyüleyecek, Ayşin olup kıskançlığın acısıyla kıvranacaksınız.....»»
Hıfzı Topuz

Remzi Kitabevi

Hıfzı Topuz, bu kitapta Hatice Sultan´ın duygusal dünyası etrafında, Osmanlı´nın değişme sancılarını anlatıyor. III. Selim´den Kabakçı Mustafa isyanına, Alemdar Paşa´dan II. Mahmut´a uzanan serüvenleri nefes nefese okuyacaksınız!»»
Reşad Ekrem Koçu

Doğan Kitap

"İstanbul`daki ecnebi sefirler bile Hatice Sultan`ın sarayını görmek, bahçelerini gezmek isterlerdi. Bunun için Melling`e müracaat ederler, sanatkarın tavassutuyla müsaade alırlardı. Sultan, bu ecnebi misafirlerine çıkmazdı. Fakat onlara saray şekerlemeleri, buhurlu kahveler, nefis şerbetler ikram ederdi." "Hemşiresi genç matmazellerle meşgulken, III. Selim, ressam Melling`le beraber, bir k..»»
Abdülhamid Cude Es-Sahhar

İnkılab Yayınları

Sahhar'ın Hadice bintu Huveylid adlı romanının bu çevirisine Arif Nihat Asya'nın ünlü Naat'ının bir mısraına dayanarak Hatice'nin Goncası adını verdik. Söz konusu Naat; ***Seccaden kumlardı... Devirlerden, diyarlardan Gelip göklerde buluşan Ezanların vardı!*** diye başlar; ***Günler, ne günlerdi, yâ Muhammed, Çağlar ne çağlardı: Daha dünyaya gelmeden Mü'minlerin vardı... Ve b..»»
Yiğiter Uluğ

İletişim Yayınları

Futbol Kitapları»»
Fatma Şadiye Hanım

Revak Kitabevi

"Ya Rasulallah" Nisasıyla kalbi yanık aşıklar, bu hitabın ilk sahibi olan Hazret-i Hatice annemiz hakkındaki satırları gönülleri titreyerek okuyacaklardır. Hazret-i Hatice annemizi daha iyi tanımak yolundaki susuzluğumuzu arttıracak gibi görünen kitapçık, kaleme alınışından yüz sekiz yıl sonra yeniden okuyucuyla buluşuyor. (Tanıtım Bülteninden) »»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.