En çok kim sever?... aşka yürek mi yoksa mantık mı hüküm eder?

2.891 izlenme - 68 yorum -
/ 7 »
Yorum Yaz
Meryem Ayan
31 Mayıs 2016 Salı 23:39:28

Mantığım git der yüreğim sev der..Nasıl bir çelişkiye girdiyse AŞK ..
Beklemek ve görmek mi gerekir? Yoksa ölmüne sevmek mi sonucu ne olursa?...
Gamzelimm
5 Haziran 2016 Pazar 14:26:38
Meleğim forum konusu açmışsın hayırlı uğurlu olsun.Konu güzel hemen ben kendi fikrimi belirteyim.Tabii ki yürek sever aşka düşer ve genelde yürek sevince mantık devre dışı kalır.Ben mantıkla aşk olacağına inanmıyorum.Naçizane benim düşüncem bu meleğim
Meryem Ayan
5 Haziran 2016 Pazar 16:39:02
teşekkür ederim meleğimm mantık olunca hani derler ya mantık evliliği mal var para var. aşk yok....Aşk oldu mu her şey devre dışı kalır değil mi??
Gamzelimm , forumun sahibi
7 Haziran 2016 Salı 21:24:25
Aşk olunca her şey devre dışı kalır meleğim hatta aşık olan insan kendisi bile devre dışı kalır kısa devre yapar:))
Han Kapı
7 Haziran 2016 Salı 21:49:18
Aşk; tümüyle...KOSKOCAMAN BİR ÖZVERİ..benlikten sıyrılıp...o olmak...
Nazlım GÜNAY
Meryem Ayan
5 Haziran 2016 Pazar 20:29:10
Gamzelimm
7 Haziran 2016 Salı 21:26:53
Allahh ne güzel şarkı bu meleğim nerden bulursun bu şarkıları bilmem harika harika Nostaljiye doğru bir yolculuğa çıktım şu an.Bu akşam şiir yazasım yoktu ama bu şarkılardan sonra yazabilirim her an
Meryem Ayan , forumun sahibi
11 Haziran 2016 Cumartesi 13:00:53
https://youtube.com/watch?v=-YTvxnuj1-Y
Han Kapı
6 Haziran 2016 Pazartesi 00:14:52
Aşk başa gelince akıl seyahate çıkarmış...
Meryem Ayan
6 Haziran 2016 Pazartesi 00:18:56
gamze keser
14 Eylül 2016 Çarşamba 12:03:26
Şarkıyı dinledim,çok anlamlı ve hüzün barındıran bir şarkıymış, ama çok güzelmişş
morsevenkadın
6 Haziran 2016 Pazartesi 02:19:26
Doğruyu bulduğun an sana gerek kalmaz bazen, kalp seçimini yapar. Seyredersin nasıl sevdiğini, sende aşk nedir anlarsın belki o zaman. Mantık fazla akıllıca geliyor bana. Kalbim yolunu bulur, ben buna inanıyorum.
Meryem Ayan
9 Haziran 2016 Perşembe 00:03:55
mantık devreye girdiğinde çoğu aşklar biter mi acaba?
Han Kapı
9 Haziran 2016 Perşembe 00:20:19
İNSAN BİRŞEYİ ELDE ETMEK İÇİN ÇABALAR. ONU ELDE EDİNCE DE BİR KENARA ATAR. 'GERÇEK DEĞERİNİ İSE ONU KAYBEDİNCE ANLAR'
KISACA; MANTIK İLE AŞK AYNI TERAZİYE KONULMUŞ TERS ORANTILI İKİ DEĞERDİR.BİRİ AZALIRKEN DİĞERİ ARTAR ,BİRİ ARTARKEN DİĞERİ AZALIR.
..güney_su..
6 Haziran 2016 Pazartesi 12:42:07

ölümüne, körükörüne sevmekten yanayım meleğim..
hem sevmekten, hem de yanmaktan yanayım..

Han Kapı
6 Haziran 2016 Pazartesi 15:58:55
Sevmek inanmaktır.
Sevmek yasamaktır.
Sevmek, gücenmemektir.
Sevmek ölmektir.
Sevgili için yasamaktır.
Sevmek, tükenmektir.
Sevmek güvenmektir.
Sevmek onaylanmaktır.
Sevmek üşümektir.
Sevmek yangın olmaktır.
Yanmaktır, kor olmaktır.
Dağ olmaktır, evren olmaktır.
Her şey olmaktır, hiç olmaktır.
Sevmek sevmesini bilmektir.
Sevmek ölmesini bilmektir.
Gamzelimm
7 Haziran 2016 Salı 21:23:04
İşte aşk...meleğim ne de güzel cevap vermiş.Yanacaksın hatta yeri geldiğinde öleceksin.Gerçek aşk bu işte.Ama günümüzde aşk için ölen kaldı mı burası da tartışılır.Bu arada dikkatimi çekti forum konusu açmayan tek ben kaldım bu dörtlü içinde Rüya açtı Emel sen de açtın Meryem de açtı sanırım sıra bende.
feyza demir
6 Haziran 2016 Pazartesi 22:06:06
Yorum Yaz
/ 7 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.