Edebiyat defteri sizce nedir?

1.903 izlenme - 45 yorum -
« / 5 »
Yorum Yaz
Cömert Yılmaz
9 Ağustos 2014 Cumartesi 00:38:06

Burada paylaşım yapan, katkı sağlayan, öğrenen-öğreten insanların kalitesizlikle suçlandığı, ama hiçbir zaman vazgeçilmeyen adrestir edebiyat defteri!

Ve kimi zaman harcanan emeklerin göz ardı edildiği, kimileri tarafından küçük görülen ama büyümeyi kafasına koyan, rotasını şaşırmadan devam eden gemidir edebiyat defteri.

Kurallar gereği yasak olan ama zaman zaman dozu kaçırılan siyasi paylaşımlara rağmen, kültür-sanat sitesi hedefinden şaşmayan yerdir edebiyat defteri.

*

İnandık
Güvendik
Sevdik
Saygı duyduk
Eyvallah dedik

Tüm bunlara rağmen, payımıza düşeni de aldık çok şükür! Kötü ve çirkin sözlerden yana!

Ama yinede sırtımızı dönüp gitmedik edebiyat defterinden.
Buraya harcanan emeğin ve ayrılan zamanın ne denli yorucu olduğunu, ne meşakkatli bir iş olduğunu, işin içine girerek öğrendik. Ki bu da tecrübelerden biri olmuştur. Ve dostluk kavramının karşısına –menfaat- denilen kelimeyi getirip oturtmadık hiçbir zaman! Baki kalan dostluk, o da bize yetti.

Evet, edebiyat defteri aslında çok şeydir; Elini taşın altına koyanlar için!

Teşekkürler sevgili ANSIZIN, bir çok şiir sevene böyle bir site kazandırdığın için.

Saygıyla

Son Düzenleme: Cömert Yılmaz @ 9.8.2014 00:53:07

Nuray Çakmak
10 Ağustos 2014 Pazar 02:47:52
Okuduğum en güzel yorumdu şu ana kadar saygılar...
**Havin_**
9 Ağustos 2014 Cumartesi 00:50:37

Cemal Süreya'nın bir şiiri var, oysa benim hâfızam zayıf. İlk gün oyun bahçesiydi belki, mektep sıralarındaki arayış heyecânını kana kana soluduğum bahâr meydanı. Sonra unutamadığım o melek yüzlü hâtunun hâtıralarının diri kalması için gayret etmeme fayda sağlayan mekân.. Şimdi ise yolum üzeri han, Âşık Veysel türküsünü hep hatrımda tutan..

Bu güzel bir yenilik. En azından çatımız hâlâ yerinde .))

Mevlâm zevâl vermesin.

Son Düzenleme: **Havin_** @ 9.8.2014 00:51:54

Ebru Alikoğlu
9 Ağustos 2014 Cumartesi 01:16:12

Edebiyat Defteri Bence;
En uzun kalınabilecek bir ortam… Hani demişler ya ‘’ temiz bir çevre istiyorsan önce kendi kapının önünü süpür.’’ İşte buna benzer davranıyorsa kişi sanalı kanalı yok bu işin defterin sayfalarını samimiyetle ve karakterini bozmadan çevir sen bak o zaman hem nasıl keyif alıyorsun
hem nasıl öğreniyorsun
hem nasıl öğretiyorsun
ve hem de nasıl güzel kardeşlerin ablaların ağabeylerin arkadaşların bile olabiliyor.

Ben bir anne ve eş olarak uzun yıllardır buradayım mesela asla saygısızlık görmedim defterde bunun için özellikle teşekkür ediyorum ilk başta ANSIZIN ve herkese.
**Havin_**
9 Ağustos 2014 Cumartesi 01:36:30
Ve yüreği deryâ ablamı tanımama vesile olan yine Edebiyat Defteri.

En çok da bunun için mi sevsem bilemedim ki
Ebru Alikoğlu , forumun sahibi
9 Ağustos 2014 Cumartesi 13:35:09
CAN-İ
9 Ağustos 2014 Cumartesi 03:00:41
edebiyat defteri
kalbi rikkat kazanmış güzel insanların
fındık gibi güzel eserleriyle muhabbet dolu olması :)
NAZMİ ŞENUSTA
9 Ağustos 2014 Cumartesi 09:43:10
Benim için ikinci bir okul oldu..Çok öğrendiğim oldu ve de daha öğreneceklerim olduğuna inanıyorum..Zira bu sitede her kültüre rastladım.Bu da benim bilgi ahizemi genişletiyor..EDEBİYAT alaınında ise geniş bir bilgi birikimim oluyor gün ve gün çağlayarak artan bir ırmak gibi..
Tüm emeği geçenlere saygılar tüm sitede yazan dostlara selamlar...
(( Seçil Nimet ))
10 Ağustos 2014 Pazar 09:38:19

İlk zamanlar yeni bir pencere, sonrasında küçük bir ev...
Bir dönemse kavga ve atısmaların platformuydu...
Hepimiz nefes almak icin buradayız hayatın türlü türlü kalelerinden dolayı.

Ben kendi adıma olumsuz ve haksızlık görünce o ortamdan uzaklasıyorum. Çok sevdigim siiri dahi yazamiyorum hos şair degilim ama!!

Bir zamanlarki o sıcacık dostluk zamanlarıba dönmesi dilegiyle..
Şükran AY
10 Ağustos 2014 Pazar 10:04:36

Edebiyatın devleti desem sanırım yanlış bir tanımlama olmaz.

Bir devletin içinde de, farklı dinlere mensup kişiler var, farklı dinlere, farklı mezheplere, farklı etnik kökenli, farklı siyasi ve dünya görüşüne, i sahip insanlar. Kısaca hayatın kendisi var bu mekanda...yaşanması var.Dostluklar, tartışmalar, yanlış anlaşılmalar, yanıltıcı anlatmalar...Hangi devlet potansiyel yapısında olumsuzluklar taşımaz ki.

Edebiyat defteri de edebice dille bütün bu gerçeklerin ve gerçek kimliklerin birlikte nefeslendiği bir yer. Bir yandan, Edebi sanat kanunlarının ve bireylerinin güvenli, huzurlu bir ortamda nefeslenmelerini sağlayan kanunlarından tavizsiz yola devam etmesiyle birlikte diğer yandan bir devlette olması gereken; barışın, sevginin, dostluğun, birlik olmanın güzelliğini sanat çatısı altında duyumsatması yönünden . Bence gerçekten çok büyük ve saygı duyulası bir yer.

Burada insanlar, gerçek hayatta olduklarından daha gerçekler çünkü ruhlarıyla, kalpleriyle, uslarının derinleriyle konuşuyorlar yaşattıkları eserlerinde.

Sanal bir gözle bakmak öylesine hafif kalır ki, 6 yıl 4 ay 25 dakikadır bu oluşumun içinde olan biri gözünde.

O kadar çok şey öğrendim ki.Asla hakkını inkar edemem hayatıma kattığı güzelliklerin.

Teşekkürler sevgili defterim, teşekkürler sayın ANSIZIN ve yönetim kadrosu.

Nice güzelliklere hep birlikte, daima ulaşmak temennisiyle.

su_misali(Gülhun Ertilav)
10 Ağustos 2014 Pazar 13:39:24

Edebiyat defteri, öncelikle ailem, okulum

iyi ki varsınız, teşekkürler Habip
Ayvazım Deniz
10 Ağustos 2014 Pazar 13:54:34
Sabah işe gidince nette ilk açtığım yer
Sabah kalkınca odamın camını açıp temiz hava almak gibi bir şey vazgeçilmezim

Ve nette dolaşın böyle kaliteli bir site bulamazsınız...

Emeği geçen ve bayram da bile çalışan sayın ANSIZIN'a teşekkür ederim.
Şirin Şaire
10 Ağustos 2014 Pazar 18:46:58
edebiyat defterinde herşey güzel çalışmalar insanlar naif ama madem böyle birşey yazdınız bende özgür düşüncelerimi kullanayım şiir seçim konusunda jüriler pek iyi değil insanlar yazdıkları şiire böcek yada başka bişe aldıgı zaman kendini usta sanıyor belki yarası var hiç bir şiire birşey alamadıgı için böyle böyle diyor olabilrsnz diyeceksnz ama lütfen sezerin hakkını serara verin ben amatörüm usta değilim eyvallah ama burdaki alınan böceklerle insanlar biraz abartıyor şiire bakyrm çok hata var benimde hatam vardır elbet ama torbil yapıldıgını düşünyrm zaten hatalarımı gördüğüm günden belli şiir yazmaya ara verdim yazamyrm birde vip onaylı üye olmasaydı güzel olurdu bunlar haricinde insanlık dostluk bir numara çok memmunum
Yorum Yaz
« / 5 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.