Edebiyat defteri üyelerinden refika atlığ ertekin'in vefatı

1.140 izlenme - 45 yorum -
/ 5 »
Yorum Yaz
Perihan Metin
20 Ağustos 2012 Pazartesi 00:29:26
Edebiyat Defteri Üyelerinden Değerli Arkadaşımız Refika ATLIĞ ERTEKİN, bugün geçirdiği kalp krizi sonucu Hakk’ın rahmetine erişmiştir. Kendisine Yüce Allah’dan rahmet, acılı ailesine sabır diliyorum. Cennet mekanı olsun, nur içinde yatsın İnşallah. AMİN.

ÖLÜM HABERİNİ DUYUNCA BEN DE BÖYLE DAĞILDIM BE CANIM ARKADAŞIM BEN DE BÖYLE DAĞILDIM. DAHA GEÇEN GÜN KONUŞMUŞTUK SENİNLE "BİR AY SONRA ADANA’YA GELİCEM İNŞALLAH DEMİŞTİN" KISMETE BAK... CENNET MEKANIN OLSUN NUR İÇİNDE YAT :(( ÇOK ÜZGÜNÜM ÇO
KKK...

ÖYLE DAĞILDIM Kİ

Öyle dağıldım ki ...............
Tozum bir tarafta dumanım bir tarafta
Harfler bile gelmiyor biraraya
Kelimeler cümle olmuyor ben beni kaybedeli
Artık aklım bile yerin de değil
Benim gönlüm sonbahar da kışın tam ortası zemheriyi yaşıyor dökülecek yapraklar bile yok mevsim kış, gönlüm kış, göşyaşım dondu artık akmıyor bile yaşlar, gözlerim buğulu sadece kış a bakıyor bu kış başka kış: kar ı başka
yağmuru başka bu başkalar beni de başka yapıyor gönlüm hala sonbaharda kışın ortasını yaşıyor

SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİM

yaşadıklarım var dağlar kadar kocaman bir yük ama yaşayacaklarım var o dağlar yanında hiç kalacak R. E

REFİKA ERTEKİN (refikaertekin)

http://profil.edebiyatdefteri.com/refikaertekin/
Gülayşe DELEN
21 Ağustos 2012 Salı 02:02:56
canım arkadaşım Allah ın bizden çok sevdiği kulunu ve iyileri yanına erken alır yaşatmaz derdi büyüklerimiz senin anlattığın kadar tanıdığım iyi yürekli sevgi dolu arkaşımıza bir yandan üzülürken diğer yandan hepimizin eninde sonunda gideceği o mekana ardından güzel sözler ve kalıcı dostluklar bırakması beni çok duygulandırdı cennet mekanı olsun.. sabır versin yakınlarına ve sana...ilk aklına gelmem aynı şeyleri aynı anda düşünmemiz yüreklerimizin ortak noktada olması paylaştığım yüreğini açtığın için var ol can arkadaşım...
soulmate
21 Ağustos 2012 Salı 10:41:30
çok üzgünüm Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Yakınlarına sabır versin Rabbim..Çok genç..diyecek söz bulamıyorum..
Perihan Metin , forumun sahibi
21 Ağustos 2012 Salı 11:19:25
SEN DE İYİ Kİ VARSIN GÜLÜM RABBİM HEPİNİZDEN, TÜM GÖNÜL DOSTLARINDAN RAZI OLSUN İNŞALLAH, AMİN.
Angie
20 Ağustos 2012 Pazartesi 18:00:06

Allah rahmet etsin.

Gule
20 Ağustos 2012 Pazartesi 18:11:08
mekânı cennet, toprağı bol olsun
Allah rahmet eylesin...
Kalimera.
20 Ağustos 2012 Pazartesi 18:13:26
Şok oldum ve titredim resmen. Ben ki onca ölüm görmüş iken.

Bi kaç ay önce evine misafir olma bahtiyarlığını yaşamıştım sevgili Külliyat ile görüşebilmek için.

Çok hoş, son derece hanımefendi, on parmağında on hüner, bambaşka bir havası vardı...

İnsan kimseye yakıştıramıyor da işte, ne bileyim ya.

Allah huzur ile uyutsun mekânında... :(
selin yıldız
20 Ağustos 2012 Pazartesi 18:13:59

Allah rahmet etsin. Yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.
Perihan Metin
20 Ağustos 2012 Pazartesi 19:01:27
Ben de cidden çok şok oldum Nebiha Hanım, Net ortamında insan, ender insanlarla gönül dostluğu kurup uzun zaman devam ettirebiliyor, Refika da o ender insanlardan biriydi kaç yıldır görüştüğüm."Gel İzmir'e misafir edeyim diye çok ısrar etti kaç yıldır, yenice Adana ya bir ahbabının tayini çıkmış, "Bir ay sonra Adana ya gelicem, mutlaka görüşürüz" diye konuştuk daha bir kaç gün önce, takdir-i ilahi ne gitmek ne gelmek nasip olmadı.

Onu ilk 2009 da yazdığı şu şiiriyle tanıdım;

ÇOK MU ŞEY İSTEDİM Kİ ??????

Bir arkadaşım olsun isterdim
Onunla kol kola girip
Sohbetler etmek ağlamak gülmek
Denizdeki dalgalara doğru yürümek
Rüzgarlara karşı koşmak isterim
Özgür ce, hesapsız ,sorgusuz, sualsiz

Gel dediğim zaman hemen gelecek
Gönlümün yaralarına merhem sürecek
Benimle ağlayıp benimle gülecek
Hep beni düşünecek
Benimle detleşecek
Benimle sevinecek
Onu çok sevdiğimi bilecek

Dağlar kadar yüce
Kelebekler kadar narin
Başaklar kadar asil
Dert ortağım olsun isterim
Sıkıntılarımızı dertlerimizi tasalarımızı
En önemlisi ekmeğimizi bölüşelim

Tek bir arkadaş bile olsa yeter bana
Sağıma dönüp baktığımda
Soluma dönüp baktığımda
Hep onu görmeliyim
Onu düşünmeliyim can dostum demeliyim
Sırtımı dağ gibi yaslamalıyım ona

Bilmem ki
Bir arkadaş istedim sadece
Çok mu şey istedim ki ????

Refika Ertekin // 29.04 .2009

Güzelbahçe

Daha ilk satırları okur okumaz hiç tanımadığım halde sanki yıllardır tanıdığım biri onu ihmal ettiğim için sitem ediyormuş gibi geldi ve yüreğim cız etti ve cevaben şu sözleri yazdım

"tabi ki çok şey değil tam tersi en insani şey
bu arkadaşlığa talibim desem Refika hanım ne dersiniz, güzeldi, tebrikler."

O günden sonra çok güzel bir dostluk gelişti. Ve sordum neden bu kadar karamsar bir şiir yazdığını, kendisini seven beyefendi bir eşi, iki tane aslan gibi oğlu (Allah'ım esirgesin) olan biri neden bu kadar karamsar olur. Bana telaffuzu bile içimi ürperten kanser gibi bir hastalıktan müzdarip olduğunu o nedenle böyle yazdığını söyledi, kaç yıldır bu hastalıkla mücadele ediyordu. Herşeye rağmen yüreği o kadar güzeldi ki; Yüce Allah'a olan inancı, sevgisi, eşine çocuklarına duyduğu sevgi O'nu hayata bağlıyordu. Ama, Yüce Allah O'nu çok sevdi ki Bayramın ilk günü yanına aldı. Ruhu şad olsun. İyi ki onu tanıdım ve o güzel yüreğini sevdim.
Canan Korkmaz
20 Ağustos 2012 Pazartesi 19:14:16
Ne tesadüftür bende bu şiiriyle yakınlaşmış ve tanışmıştım onunla...

çook üzgünüm....
20 Ağustos 2012 Pazartesi 19:21:01

ben de ölee...
Canan Korkmaz
20 Ağustos 2012 Pazartesi 19:47:08
Bu şiire yorumum benim

''Koş iskeleye,bir bilet al karşı sahile......Sadece vapurun saatini de,İndiğinde seslen..'Çalıkuşu,Çalıkuşu 'diye Kollarımı açmış bekliyor olacağım....Kocamanca sevgilerimle...Yüreğine sağlık....''

böyleydi...

Çalıkuşu nikiyle yazardım o zamanlar.Dünde haberi duyunca telini aradığımda oğlu açtı teli yalan olsun istedim haberin,maalesef değildi...
Kim olduğunuzu bilmiyorum ama annem ''çalıkuşum'' diye kaydetmiş sizi dedi...tıkandım..adımla tanışıyorduk aslında, söyleyince tanıdı ama ben çalıkuşuydum onun hep...

Ölüm...

Bir var bir yok işte...

Yalan her şey...Bir kez daha anladım ki, bu fani dünyada kimseyi incitmemek gerek...Çok şükür hiç olmadı...

Allah rahmet eylesin...
20 Ağustos 2012 Pazartesi 21:27:05
Bana bir arkadaş haber verdi,
Refika adıyla kayıtlı tel i aramak arayıp da karşına artık onun çıkmayacağını bilmek gerçekten çok zor oldu, derin bir boşluk oluştu o an içimde, oğluyla konuşmak da bir o kadar zor...
Allah'ım cennetine kabul ettiği kullarından eylesin İnşallah, AMİN.
N.ALTIN
23 Ağustos 2012 Perşembe 20:46:27

Bende de bıraktığı iz bir o kadar derin, bizde ilk tanışmamızdan bu güne kadar yürekten içten samimi hiç bir çıkar olmadan karşılıksız bir sevgi derinden ve oldukça gerçekti...
Tarifsiz güzellikte bir güzellikti,Harikulade bir insandı...

Bende karşılıklı kahve içme onu tanıma fırsatı bulan dostlarından oldum. Şimdi tarifsiz bir üzüntü içindeyim, Tüm dostlarına ve Kıymetli Ailesine Başsağlığı diliyorum...

Dua ile güzel dostlar,
23 Ağustos 2012 Perşembe 22:23:54
HakkınSesi
20 Ağustos 2012 Pazartesi 20:41:00
Bu Bayram vakti vefatı, onun ahiret bayramına ulaşmasını sağlar inşallah...

CheLiSki.
20 Ağustos 2012 Pazartesi 20:53:04
Allah Rahmet eylesin ölüm her yaşta erkendir...
Allah yakınlarına sabır versin
Lâ'l Sâye Bân
20 Ağustos 2012 Pazartesi 20:55:34
şu bayram hürmetine bayram yaşatsın ona rabbim yattığı yerde
sera.
20 Ağustos 2012 Pazartesi 22:26:59
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun...
Tüm yakınlarına Rabbim sabır versin...
Son Düzenleme: sera. @ 20.8.2012 22:29:26

Yorum Yaz
/ 5 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.