Aşk nedir?

4.034 izlenme - 210 yorum -
/ » 21
Yorum Yaz
peri-masali
29 Ağustos 2006 Salı 20:12:48
Hepimizin bildigi gibi nice siirler, türküler, besteler yapilmistir ask üzerine.Mecnun ile Leyla..Kerem ile Asli...Ferhat ile Sirin..gibi tarihde kalan Askin kutsalligi sizce hala bulundugumuz tarihde mevcutmudur?
Yani gercekten Ask'in degeri biliniyormu?
Saadet Ün
13 Kasım 2009 Cuma 01:08:48
Günümüzde yok artık Leyla ile Mecnun, Kerem ile Aslı, Ferhat ile Şirin... aşkları

Aşkın, sevginin değeri yok.
Bu değeri ne yazık ki, ancak çok az kişi biliyor. Zaman işte...
Bir çok değer gibi aşkında değerini yitirdik.
Elif Masal
11 Aralık 2009 Cuma 22:17:56
aşk vardır,yaşanır ve biter..
dayan yüreğim
1 Ocak 2010 Cuma 21:37:20
o aşklar çok eskide kaldı bence.elbette aşk var ama o aşkları bildikten sonra yaşanılan en yoğun duygulara bile aşk demek ne kadar doğru bilmiyorum.belki yoğun bir sevgidir aşk denilen.sevginin değerini bilen insanlar elbette var ama kimse uğrunda ölümü göze alabilecek kadar sevmiyor.oysa çöller ne yiğitler gördü,dağlar ne cengaverler.....gerçek sevgiyi bulmak kadar onu elde tutabilmek de marifet bence...hatta en önemlisi bu sanırım.sevgiyi koruyabilmek.pamuklara sarıp sarmalamalı sevgiyi.incitmemeli.kırmamalı.çünkü bir kez kırılınca iflah olması zor oluyor.herkesin gerçek sevgiyi bulup bir ömür yaşayabilmesi dileğimle.......
sonbaharımsın
1 Ocak 2010 Cuma 23:27:28
AŞK insan olarak varoluşumuz.
AŞK ile yaratıldı dünya.
Aşk ile ağaçlar çiçeğe,meyveye durdu
Aşk ile kuşlar havalandı.

Elbette AŞK var.
Çünkü aşk inancın ta kendisidir.
AŞK sevmek değildir.
AŞK'ı insan seçemez,AŞK insanı seçer.

AŞK dün de var,bugün de var,yarında var olmazsa bilin ki kıyametidir insanın.

Selamlar.

Saygılar.
zeynep63
26 Ekim 2012 Cuma 02:23:38
zaman herşeyi elimizden aldığı gibi malesef bitmeyen sonsuz aşklarımızı da elimizden aldı
mercan
29 Ağustos 2006 Salı 21:08:43
gerçekten AŞK yoktur.çıkardır,menfaaittir
METALL
30 Ağustos 2006 Çarşamba 10:35:52
BU YAŞIMA KADAR RASTLAMADIYSAM.
YOKTUR.
akdenizce
30 Ağustos 2006 Çarşamba 10:38:19
murat şahin
30 Ağustos 2006 Çarşamba 10:42:39
gerçeğini bilmem ama
benim aklımdaki soru şu.......
aşk varmı
:)
ozcan69
30 Ağustos 2006 Çarşamba 13:11:54
BENDE 37 YASIMA KADAR RASTLAMADIM VE INANMIYORDUM . AMA ASKIN MENFAAT OLDUGUNA INANMIYORUM.CUNKU ONDAN HICBIR CIKAR BEKLEMEDEN SADECE SEVDIM SEVMESINI BILE BEKLMEDEN BENI. GALIBA ASK DEDIKLERI BU OLSA GEREK DIYE DUSUNUYORUM BEN
beatiful girl
30 Ağustos 2006 Çarşamba 14:05:14
Aşkın tarihi olmaz aşk her zaman vardır. ama önemli olan aşkı gerektiği zaman gerektiği yer de yaşamaktır. hepimiz aşkın ne kadar kutsal ve değerli olduğunu biliyoruz. umarım
sevgilerimle
Koray Sarıdoğan
30 Ağustos 2006 Çarşamba 22:37:13
Bunca yazıyı boşa mı yazıyoruz be kardeşim...
serserikız
30 Ağustos 2006 Çarşamba 23:23:55
ya bence ask diye bi sacmalik yoktur yapmayalim aski sevgiyle karistirmayalim arkadaslar siz seviyosunuz ama ask saniyosunuz askla sevgi cok farklidir...
amabilirimensonunda
31 Ağustos 2006 Perşembe 08:14:35
Sevgi ve aşk ayrı kavramlar. Ama ikisinin ayrımını yapamayan insan aşık olmamış demektir. Eğer biri aşık olduğunu hissedebiliyorsa ki o zaman birbirine karıştırma gibi bir durum ortaya çıkmaz.
Aksini iddia eden kişi Aşkı bilmiyor demektir.

Aşkın sahtesi olmaz..
Gülşen ERİŞ
14 Kasım 2012 Çarşamba 08:53:06
AŞK aşırı sevmektir dost sevgide aşkta aynıdır.
eda
3 Eylül 2006 Pazar 22:08:57
aşktan önce sevgi
sevgi.....
sevgi.......
sevgi.........
Yorum Yaz
/ 21 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.