Günün şiiri ve yazısı

3.060 izlenme - 58 yorum -
/ » 6
Yorum Yaz
ANSIZIN ( Yönetici )
11 Mayıs 2007 Cuma 11:45:03
Günün şiiri ve yazısı uygulaması sizce kaldırılsın mı?
gedik_of
13 Aralık 2007 Perşembe 01:01:21
Günün şiiri ve yazısının kalmasında fayda var zira şair ve yazarları onure eder teşfik eder bir basamak farkı oluşturur diğer şair ve yazarları o mevgide kendilerini şiir ve yazılarını gösterebilme yarışına uğraşına sürükler dolayisi ile kalite şiir ve yazılar yüzeye çıkar yetenekleri ölçüsünde.
bunlar nasıl belirleniyor? malümatımyok.
mesela benim BUYURUN SÖYLEŞELİM . başlığındaki sayfamda hiç tanımadığım kişiler ile giriştiğim anında güncel konulu uyak hece ve gafiyeli ve seviyeli atışmalardan düzenlediğim şiirsel söylrşiden örnekler günün ilginç şiiri olamazmı )))))) mesela .
kalmasına taraftarım zira adil uygulama dercihlerimin içindedir saygılarımla hüseyin.
kardanadam
12 Mayıs 2007 Cumartesi 17:28:05

Bana göre; günün yazısı ve şiiri uygulaması sitedeki faaliyet ve ilgi alanının lokomotifi gibi. Tabi dengeler de çok önemli. Bu yüksek ilgi ve alaka biraz şiir enflasyonu da yaratıyor. Bir insan senede 365 gün birer şiir yazsa. (Hiç işi gücü olmadığını varsayalım) on yılda binlerce şiir yapar bu. En ünlü şairlerin şiirlerinden kat kat fazla.

Nacizane teklifim hafta içinde en fazla bir şiir ve bir makale eklenmesi ve günün şiiri yerine haftanın şiiri ve yazısı uygulamasının
daha gerçekçi bir ilgi ve alakanın doğmasına yol açacaktır.
Şiirler elektronik banka reklamları gibi akıyor. Bir kişinin bütün şiirleri okuyup gerçek anlamda yorumlar yapabilmesi bile bir gün içinde mümkün görünmüyor. O zaman günün şiiri ve yazısı seçimlerinde uygulanan kriterlerin de uygun olduğu asla söylenemez.

Sitede 5000 in üzerinde üye olması büyük bir güzelliktir. Ve bu beşbin kalemin mantıklı ve akılıca yönlendirilmesi ardından büyük başarıları da beraberinde sürükleyeceği kanaatindeyim.

Sevgi ve saygılarımla

kardanadam tarafından 5/12/2007 5:29:31 PM zamanında düzenlenmiştir.
AYLAVYOU
12 Mayıs 2007 Cumartesi 21:42:00
her şey çok güzel de yanlız merak ettiğim bir konu var.
1_ günün şiiri ve yazısı nasıl belirleniyor2_üye sayısı çok olduğundan
bu seçim nasıl yapılıyor 3_her gün gelen onca şiirler tek tek mi okunuyor yoksa okunmadan mi kura ylanmı belirleniyor ..lütfen bilgilendirirseniz sevinirim...ayrıca günün hikayesi neden yok ..
teşekürler ve başarılar sevgilerimle....
AYLAVYOU
12 Mayıs 2007 Cumartesi 21:43:29
hayır kalsın bence bu bizlere ilham verir
sevgilerimle..

ayla_v_you tarafından 5/12/2007 9:47:06 PM zamanında düzenlenmiştir.
torun
12 Mayıs 2007 Cumartesi 22:12:47
düzyazılar fazla okunmuyor sitede, bu belli ama buna müdahale etmek yanlış olur bence...
günün şiiri uygulaması gayet güzel, sanırım gün içinde en çok yorum alan şiir günün şiiri seçiliyor, ama bu günün şiirleri kaybolup gitmesin, bir kurdele bağlamak yetmez bence, ayın şiiri ve yılın şiiri de sçilmeli...
haftanın şiirine gerek yok, ama ayın şiiri uygulaması güzel olur...
direniş
13 Mayıs 2007 Pazar 00:44:09
kalsin. sair arkadaslarimizi daha guzel siir yazma konusunda kamciliyor diye dusunuyorum. fakat adilce oylama yapilmali. yani, bazi arkadasalrimiz siirinin gunun siiri olmasi icin tanidigi kisilere msj atarak yorum ve puan istiyorlar. bence bu etik degil!

adaletli davranmak gerekir sairlerimizin. benim boyle bir derdim olmadigi gibi, hatira puan verdiklerim oldu .

temenim kalsin... kimleri rahatsiz ediyor ki bu gunun siiri ve yazisi?

dusuncelerim bu. yinede siz bilirsiniz tabi...

saygilarimla sair arkadaslarimiza
ANSIZIN ( Yönetici )
13 Mayıs 2007 Pazar 15:42:40
Sevgili direnise aynen katılıyorum. Günün şiiri ve yazısı uygulamasında şunu gördük. Kalp kırılmaları ve siteye küsmeleri izledik. Ama anlaşılmayan bir şey var ise ne bunu sistem bazı kriterlere göre otomatik seçmiyor. Tamamen puanlamaya dayalı bu sistemde bu tür mesajlaşmaları arkadaş ilişkilerini arka planda bırakmak için sitemizde bilgisine ve kalemine güven duyabileceğimiz kurul kurulacak. Belki bu şekilde günün şiiri ya da yazısı seçilmek için düşünceleri bırakır ne iiçin burada olduğumuzu hatırlarız.
hayaletsuvari
13 Mayıs 2007 Pazar 14:45:31
kesinlikle kaldırılmamalı.bu bir teşvik bir kamçı bizim için.hem böylece normalde okumadığımız arkadaşları da farkediyoruz...

yani devam.. saygılarmla...
mavidem
13 Mayıs 2007 Pazar 15:18:47
günün şiiri ve yazı elbette kalmalı ancak secime itirazım olacak...günün son bir saati yönetimin seçtiği şiirler oylama yöntemiyle günün şiiri seçilebilir..diye düşünüyorum..
alwaysyou
13 Mayıs 2007 Pazar 15:56:54
günün şiiri ve yazısının seçilmesi güzel bir etkinlik ama seçim yapılmasında daha demokratik kuralların konmasından yanayım .guruplaşmaların iddia edildiği durumlar ve bir de gün içinde tüm şiirlerin okunma imkanının olmaması nedeni ile bazen gerçekten hakeden şiirler oluyor ve de gözden kaçabiliyor belkide şairlerce seçilecek bir gurup şairin ve yine şairlerce seçilecek bir kaç şiirin açık oylama sistemi ile puanlanması ve değerlendirilmesinden sonra ilanı daha doğru ve tatminkar olur kanısındayım acizane...
saygılarımla....
anasya
13 Mayıs 2007 Pazar 16:28:32

alwaysyou arkadaşımızın düşüncelerine katılıyor, destekliyor hatta gerekliliğine inanıyorum....

saygılar,,,
Yorum Yaz
/ 6 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.