Dünyadaki bütün insanlar, biri dışında aynı fikirde ve o tek kişi karşı fikirde olsa, o tek kişinin iktidarı ele geçirip tüm insanları susturma hakkı ne kadar yoksa, tüm insanların o tek kişiyi susturma hakkı da aynı derecede yoktur.. John Stuart Mill [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Falaka Kitabı - Falaka Kitapları

Falaka konu başlığında toplam 65 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Falaka kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ahmet Rasim

Can Yayınları

Falaka»»
Ahmet Rasim

Timaş Çocuk

-Ahmet Rasim -Sunuş -Hoca Korkusu: Falaka -Âmin'e Doğru -Âmin Alayı -Okulda İlk Günler -Bir Tokadın Ettiği -Okula İkinci Başlayış -Âmin'e İlk Girişim -Okul Gezisi -Yangın -Meğer Başıma Gelecekler Varmış! -Eyvahlar Olsun! -Hafız Paşa Mektebi'nde Birinci Gün -Yeni Mektep, Yeni Korku -Hürmet Duygulu Korkudan Çok Kuvvetlidir -Zincirli Hoca (İçindekiler'den) »»
Ahmet Rasim

Beyan Yayınları

Falaka bizi, yüz kırk yıl öncesinin çocuk dünyasına götürmektedir. İlgileri, zevkleri, sevgileri, korkuları, sorunları, oyunları ve özlemleriyle hayata tutunmaya, orda kendisine bir yer edinmeye çalışan bir çocuğun gözünden, çocuk duyarlılığıyla sunulan bu dünya, her okuru bir anda içine çekecek, onu yüreğinde kavrayacaktır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Ahmet Rasim

Kardelen Yayınları

Ahmet Rasim'in Falaka isimli eseri, onun en önemli kitabıdır. Yazar, bu eserinde çocukluğu ve ilk okul yıllarına ait anılarını dile getirir. Sade ve tatlı bir üslupla kaleme alınan bu eser, birbirini konu olarak da izleyen 19 ayrı yazıdan meydana gelmiştir. Türk eğitim ve öğretim tarihine ışık tutması bakımından da önemli sayılan eser, devrin eğitim sistemi ve problemlerinin anlatılıp..»»
Ömer Seyfettin

Akçağ Yayınları

Ömer Seyfettin

Parıltı Yayınları

Ömer Seyfettin

Serüven Kitabevi

***Dünyada ne kadar meçhul var. İlmimiz bu meçhulün yüz milyonda biri bile değil!..*** der, o her vakit ki şuh kahkahasını atamazdı. (Tanıtım Bülteninden) »»
Ahmet Rasim

Nesil Yayınları

Gazeteci-Yazar Ahmet Rasim, tahsiline, Sofular Mahalle Mektebi'nde başladı. Darüşşafaka'dan birincilikle mezun oldu. Bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra tamamen gazeteciliğe ve yazarlığa yöneldi. Döneminin pek çok gazete ve dergisinde muhabirlik ve savaş muhabirliği yaptı. Fen, edebiyat, mizah, tarih, hatıra, ilim vb. konularda yazdı. Devrinin edebî gruplarından ayrı bir yol izledi. Zamanının ..»»
Ahmet Rasim

Altın Kitaplar

"Falaka", Ahmet Rasimin çocukluk günlerini tüm ayrıntılarıyla anlattığı bir anı kitabıdır. İlköğrenimine Sofulardaki mahalle okulunda başlayan Ahmet Rasim, kalfadan yediği dayak üzerine hastalanır ve okuldan ayrılır. gideceği yeni okul da dayak ve falakayla ünlenmiş bir okuldur. Rasim, okulun kapısından girer girmez falakada dayak yiyen birini g..»»
Ahmet Rasim

Sis Yayıncılık

Bu eser, Ahmet Rasim'in çocukluk günlerini, okul hayatını, eski İstanbul'daki çocukların nasıl yetiştirildiğini tüm ayrıntılarıyla anlattığı bir anı kitabıdır. O dönemde çocuklara verilen eğitimin ilkel ve yanlış yönlerinin tüm açıklığıyla sergilendiği kitap, bugünün çocukları için hala ibret vericidir.»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.