Köleliğin en kötüsü, kendi nefsine köle olmaktır. (La Fontaine) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Ese Kitabı - Ese Kitapları

Ese konu başlığında toplam 1602 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ese kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Mustafa Uzun

Esen Yayınları

8. Sınıf Türkçe Soru Bankası»»
Mikdat KadıoğluSerhan Yedig (Söyleşi)

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Küresel Isınma Nedir?

Küremizi Kim Isıttı?

Neden küresel iklim değişikliğinin bedelini ençok yoksul ülkeler ödeyecek?

Türkiye, küresel ısınmadan nasıl etkilenecek?

Kişi ve ülke olara bu konuda neler yapabiliriz? »»

Necip Fazıl Kısakürek

Büyük Doğu Yayınları

Muhteşem koltuğunda Abdülhamid... Kılığı, siyah renkli ve gayet basit bir setre-pantolon... Hafif yatık fes... Kolalı dik yaka ve siyah kıravat... Sağındaki koltukta Osmanlı Yahudisi... Solundaki iki koltukta da birinci ve ikinci Yahudiler... Yahudiler İstanbulinli ve açık başlı... Osmanlı Yahudisi dolgun bıyıklı ve matruş... Öbürlerinden, baştaki, kıvırcık top sakallı, yanındaki de uzun siyah s..»»
Ömer Lütfi Taşçıoğlu

Nobel Yayın Dağıtım

SSCB’nin parçalanmasını müteakip tek kutuplu hale gelen dünyada eski sömürgeci ülkelerin tek başına yerini alan ABD, 21 nci asrın tarihini yazmaya soyunmuştur. Bu hedefi gerçekleştirmek üzere medya, şirketler ve sivil toplum kuruluşlarını da kullanarak küreselleşmenin tüm imkanlarından yararlanan ABD, ulusal hedeflerine ulaşmada hiçbir engel tanımamakta ve gerektiğinde işgale bile başvurmaktadır..»»
Halis Kuralay

Selis Kitaplar

Renklerle dolu bir dünyada yaşıyoruz. Kimi cıvıl cıvıl, kimi iç karartıcı olsa da, her bir renk, her bir şekil, ilham verir bize. Renkler ve şekiller birer özelliktir. Hangi özellik olursa olsun insana yapıştığı zaman o, özellik olmaktan çıkar, insan olur. Engelliler de farklı, renkli, atladığımız, es geçtiğimiz insanlardır. Malum, ***Cennet ucuz değil, cehennem lüzumsuz değil.*** Hepimiz ..»»
İpek Bozatlı

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Funda Pehlivanlıoğlu Noyes

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Eylem Mengi

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.