Bir şey üzerinde yirmi yıl çalışıp yirmi yıllık değerli deneyim elde edebilirsiniz ya da yirmi kere bir yıllık deneyiminiz olur. (Gwen Jackson) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Ese Kitabı - Ese Kitapları

Ese konu başlığında toplam 1602 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ese kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Sedat Bingöl

Bengi Kitap Yayın

20. Yüzyılın en önemli olayı Türk İstiklâl Harbi, vatanseverliğin olduğu kadar, bir anlamda ihanetin de tarihidir.. Bir yanda uçurumun kenarındaki yanmış yıkılmış ülkede tekmil milleti ardına alıp Türk vatanı, varlığı ve onurunu korumak için Ya istiklâl ya ölüm! parolasıyla yedi düvelin üstüne dolu dizgin gidenler.. Diğer yanda Yıldız ve Bâbıâlinin etrafına çöreklenmiş işbirlikçi aske..»»
Sedat Bingöl

Bengi Kitap Yayın

20. Yüzyıl’ın en önemli olayı Türk İstiklâl Harbi, vatanseverliğin olduğu kadar, bir anlamda ihanetin de tarihidir..Bir yanda uçurumun kenarındaki yanmış yıkılmış ülkede tekmil milleti ardına alıp Türk vatanı, varlığı ve onurunu korumak için “Ya istiklâl ya ölüm!” parolasıyla yedi düvelin üstüne dolu dizgin gidenler.. Diğer yanda Yıldız ve Bâbıâli’nin etrafına çöreklenmiş işbirlikçi asker-sivil bü..»»
İlhan TekeliSelim İlkin

Bilge Kültür Sanat

Türkiye Belgesel İktisat Tarihi çalışmalarının birinci cildi olan 1929 Dünya Buhranında Türkiye’nin İktisadi Politika Arayışları’nda büyük bunalım içine girince Türkiye’nin siyasi ve iktisadi politikalarında nasıl bir yeniden düzenlemeye gittiği araştırılmaktadır. Ayrıntılı olarak inceleme yapılan bu dönem, “Ali İktisat Meclisinin” 1929 Haziranındaki toplantısından, Cumhuriyet Halk Fırkasının altı..»»
Fulya Kıvılcım

Gece Kitaplığı

Küreselleşme süreci; ulus-devletin, özerklik ve iktidar kaybı, ulusal egemenlik alanının sarsılması ile “ulus-devletlerin sonu” tartışmalarını gündeme getirmiştir. Küreselleşme sürecinde ulus-devlet, küresel sermayenin çıkarları doğrultusunda yeniden yapılandırılmaktadır. Ulus-devlet, küresel gelişmeler sonucu, daha önceki yüzyıllardaki gibi egemen ve bağımsız devlet olm..»»
Kolektif

Martı Yayınları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tavsiye edilen, içerisinde Türk ve dünya edebiyatından seçme eserlerin yer aldığı 100 Temel Eser serisi, ikinci sınıf öğrencilerinin seviyeleri göz önüne alınarak hazırlandı. Setimizin içerisinde; Nasrettin Hoca fıkralarından, Ezop masallarından, Billur Köşk masallarından, Atasözü hikâyelerinden, Mesnevi’den hikâyelerden oluşan 10 kitap bulunmakta..»»
Cengiz Yalçın

Arkadaş Yayınları

Dünyanın her yerine girebilir, görebilir ve dinleyebilirlerdi... Dünyanın her kumarhanesinde milyarlar kazanabilirlerdi... Ama onların amacı, sermayenin değil etik değerlerin egemen olduğu yepyeni bir düzen kurmaktı. Bu yolda yapmaları gereken üniversiteleri örgütlemek ve dünya halklarını haksızlıklara karşı başkaldırmalarına yardım etmekti... 1968 kuşağının yapamadığını 2018 kuşağı başarabile..»»
Murat Ercan

Efe Akademi Yayınları

“21. Yüzyılda Küresel ve Bölgesel Aktörler Bağlamında Türk Dış Politikası“ başlığını taşıyan bu kapsamlı çalışma, Türkiye’de alanında uzman pek çok akademisyeni bir araya getirmiştir. Bu eser, Türkiye’nin, dünyanın etkin bölgesel ve küresel güçleri olarak kabul edilebilecek ABD, AB, Rusya, Çin, İran, Fransa, Almanya ve İngiltere gibi ülkeler ile ilişkilerini analiz etmek..»»
Kolektif

Martı Yayınları

Türk ve dünya edebiyatından seçme eserlerin yer aldığı 100 Temel Eser SET 1’in içerisinde;1. Parayi Veren Düdüğü Çalar / Nasrettİn Hoca2. Yorgan Gİttİ Kavga Bİttİ / Nasrettİn Hoca3. Mutlu Prens / Oscar Wilde4. Yildiz Çocuk / Oscar Wilde5. Keloğlan / Altin Işik6. Pekmezcİ Anne / Altin Işik7. Eşek İle Tİlkİ / Mesnevİ’den Seçmeler8. İkİ Hİzmetçİ / Mesnevİden Seçmeler9. Acemİ Çaylak / Atasözü Hİkâ..»»
Kolektif

Martı Yayınları

Türk ve dünya edebiyatından seçme eserlerin yer aldığı 100 Temel Eser SET 2’in içerisinde;1. Guliver’İn Gezİlerİ / Jonathan Swift2. Alice Harİkalar Dİyarinda / Lewis Carroll3. Köpek İle Kurt / Ezop Masallari4. Eşek İle Köpek / Ezop Masallari5. Parmak Kiz / Andersen Masallari6. Kedİ İle Fare / La Fontaine Masallari7. Aslan İle Eşek / La Fontaine Masallari8. Adam Olmak / Deyİm Hİkâyelerİ9. Perİl..»»
Eyüp Karadayı

Sonsuz Kitap

"Karadayı'nın her fıkradaki şahane pasları muhakkak harika golleri getirir. Hiç kuşkunuz olmasın!.." -Halit Kıvanç- "Eyüp, müthiş bir fıkracıdır. Bu kitabında kıvrak zekâ ve espri kaynağı Karadeniz yöresinin fıkralarının en güzellerini derlemiş. Tavsiye ediyorum, her eve lazım, stres giderici bir kitap..." -Hıncal Ulu..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.