Köleliğin en kötüsü, kendi nefsine köle olmaktır. (La Fontaine) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Ese Kitabı - Ese Kitapları

Ese konu başlığında toplam 1602 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ese kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Yusuf Yıldırım

Toker Yayınları

Beydaba: Kelile ve Dimne, Sokrates: Savunma Eflatun Devlet, Sadi: Gülistan, Cervantes: Don Kişot, Goethe: Faust, V. Hugo: Sefiller, G. Flaubert: Madam Bovary, Balzac: Vadideki Zambak, K.Hamsun: Açlık, Gogol: Ölü Canlar, Tolstoy: Savaş ve Barış, Dostoyevski: Suç ve Ceza, Turgenyev: Babalar ve Oğullar, Daniel Defoe: Robinson Crusoeu, Jack London: Beyaz Diş, E. Hemingway: Çanlar Kimin İçin Çalıyor..»»
Derleme Cemal Güzel

Zambak Yayınları

Gençlere okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla MEB'in önerdiği 100 Temel Eser'in özetlerinin bulunduğu bu kitapla her biri bir hazine olan Türk ve Dünya edebiyatının en seçkin örnekleri tanıyacak, yazar ve şairler hakkında bilgiler edinip eserlerin kahramanlarını tanıma imkânı bulacak ve de her eserin edebî özellikleri hakkında doyurucu bilgiler edinecektir. (Arka Kapak) ..»»
Burcu Karaarslan

Altın Post Yayıncılık

Türk edebiyatının tarihi yaklaşık 1500 yıl öncesine dayanmaktadır. Bilinen en eski Türk yazıları 8. yüzyıldan kalma Orta Moğolistan'daki Orhun Irmağı vadisinde bulunan Orhun Yazıtları'dır. Türklerin İslam'ı kabul ettikten sonraki edebiyat metinleri lügatlar, Fıkıh eserleri, peygamberler tarihi, şecere türü yapıtlardır. 15. yüzyılda Dede Korkut Kitabı ile başlayan destan türüne ek olarak, mektupla..»»
Firdevs Tunalı

Panama Yayıncılık

Kolektif

Ema Çocuk

Bu kitaplar, ilköğretim 1.kademe için Milli Eğitim Bakanlığının tavsiye ettiği 100 Temel Eser'den seçilmiştir. Bu seçme eserler, yeniden gözden geçirilerek günümüz Türkçesine uyarlanmıştır. Yeni Müfredata Uygun   »»
Agathe de La Fontaine

Gönül Yayıncılık

100 Temel Eser Öğretici Masallar Seti (30 Kitap, Renkli Resimli, Düz Yazılı) 1 ve 2 sınıflar için M.E.B. Yeni Programa Göre Hazırlanmıştır.   İçindekiler   La Fontaine Masalları   1-Köy Faresi İle Şehir Faresi 2-Kurt İle At 3-Baba, Oğul ve eşek 4-Kartal İle Baykuş 5-Tilki ile Horoz 6-Sinek ve Karınca 7-Kurt ile Köpek 8-Akılsız Kurt 9-Karga ile Tilki 10-Si..»»
Kolektif

Martı Yayınları

Türk ve dünya edebiyatından seçme eserlerin yer aldığı 100 Temel Eser serisi, ikinci sınıf öğrencilerinin seviyeleri göz önüne alınarak hazırlandı. Setimizin içerisinde; 1. PİŞMİŞ BUĞDAY / Nasrettin Hoca Fıkraları2. BAL KABAĞI / Nasrettin Hoca Fıkraları3. YA TUTARSA / Nasrettin Hoca Fıkraları4. ASLAN, YABAN EŞEĞİ ve TİLKİ / Ezop Masalları5. ASLAN İLE TAVŞAN / Ezop Masalları6. ZÜMRÜDÜANKA / Bil..»»
Ali Nesin

Nesin Matematik Köyü

Ali Nesin, okurların ilgiyle karşıladığı popüler, yarı akademik ve akademik matematik kitaplarından sonra, doğrudan çocuklara ve gençlere yönelik bir matematik kitabı hazırladı. Yazar elinizde tuttuğunuz bu kitap için ***en anlaşılır, en eğlenceli, en şaşırtıcı*** bulduğu yazılarını daha da basitleştirerek derlediğini, araya bir iki yeni yazı eklediğini söylüyor. Matematik Canavarı..»»
Ali Nesin

Nesin Yayınevi

Ali Nesin, okurların ilgiyle karşıladığı popüler, yarı akademik ve akademik matematik kitaplarından sonra, doğrudan çocuklara ve gençlere yönelik bir matematik kitabı hazırladı. Yazar elinizde tuttuğunuz bu kitap için "en anlaşılır, en eğlenceli, en şaşırtıcı" bulduğu yazılarını daha da basitleştirerek derlediğini, araya bir iki yeni yazı eklediğini söylüyor. Matematik Canavarı 12 yaşüstü ..»»
İlhan Bahar

Güz Yayınları

29 Mayıs 1453 Güneşin doğmasına tam iki saat var... Ufukta çok zayıf bir ışık ya belirdi, ya belirecek... Bütün tabiat susmuş. Genç Türk Hükümdarı Sultan Mehmed, otağın kapısına geldi. Dimdik dikildi, Bizans surlarını seyretti. Sonra, yanında bulunan Halil Paşa'ya döndü; Her şey hazır mı Lala?.. Diye sordu. Halil Paşa eğildi: Emriniz şahaneniz bütünü ile yerine ge..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.