İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Ener Kitabı - Ener Kitapları

Ener konu başlığında toplam 318 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ener kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Deborah Donndelinger

Ganj Yayınları

Dünün, bugünün ve geleceğin çocuklarına… 26 yıldır Enegram, EFT, Human Design, Homeopati gibi pek çok konuda eğitim alan, koçluk, yazarlık ve öğretmenlik yapan Deborah Donndelinger, araştırmaları sonucunda her insanın kendi kendine uygulayabileceği ***Aile Enerjileri*** adını verdiği sistemli bir yaklaşım geliştirmiştir. Aile Enerjileri; Aile Diziminin ve Duygusal Özgürlük Tekniklerinin (EFT) ö..»»
Oral Çalışlar

Doğan Kitap

Aleviler son 20 yılda yürüttükleri mücadeleler ve hak talepleriyle toplumda görünür hale geldiler. Oluşmuş birçok haksız önyargıya karşı çıkarak, “Biz Aleviyiz ve bir inanç grubu olarak haklarımızı istiyoruz” dediler. Bu yeni ses önce bir şaşkınlığa neden oldu. Sonra yavaş da olsa, onların da bu ülkenin vergi veren, askere giden yurttaşları olduğu fark edilmeye başlandı.

Aleviler ne istiy..»»

Kolektif

Nakkaş Yapım ve Prodüksiyon

Okula başlama yaşı düştü. Peki, çocuklarımız okula ne kadar hazır? Bu ihtiyaç doğrultusunda, okul öncesi müfredatına uygun olarak hazırlanan etkinlik kitabı sayesinde çocuklar, yazma ve okumanın temelini oluşturan 'alfabe'yi eğlenerek öğrenecekler! Tamamı renkli ve resimli olarak tasarlanan kitap; çocukların el, göz ve kas koordinasyonlarının gelişimine yardımcı olacaktır. Yazılıp silinebilir ..»»
Mustafa Acaroğlu

Nobel Yayın Dağıtım

Enerji, bir cismin veya bir sistemin kendisi disinda etkinlik üretme yetenegidir. Baska bir tanimla bir cismin veya sistemin is ve isi üretmesidir. Enerji ve enerji kaynaklari dünyadaki gelismelerin temel anahtari olmus, ülkelerin kaderlerini belirlemis ve savaslara neden olmustur ve olmaya devam etmektedir. Doga ve evrenin ayrilmaz bir ögesi olan enerjinin tarihi, bir bakima insanlik tarihi kadar..»»
İrfan Karaca

Berçem Yayıncılık

... İnsanın dili, kültürü, düşüncesi ve siyasi tercihleri özgürlüğünün ayrılmaz parçası değil midir? Diyarbakır'ın çocukları bu soruların tümünü yanıtladılar. Tartışmasız on üzerinden on aldılar. Ve hayat okulundan pekiyi ile mezun oldular. Körebe niyetine gözaltı, yakar top yerine gece yarısı baskınları, gazozuna maç yerine sokaklarda Jitem cinayetleri, kayıplar, faili meçhul ci..»»
Mustafa Balbal

Doz Basım Yayın

Mustafa Balbal'ın kaleme aldığı bu çalışmayı ilgi ile okudum. Kitap, 1930 yıllarında meydana gelen Ağrı İsyanı'na katılan Kürt şahsiyetlerinden Şeyh Zahir'i tanıtmaktadır. Sözlü tarih çalışmalarının önemini göz önüne alan Mustafa Balbal, bu ayaklanmaya katılan ve ayaklanmanın canlı bazı tanıklarına ulaşarak, büyük bir iş başarmış. Şeyh Zahir bilindiği gibi bu isyan sırasında dört kardeşini yitirir..»»
Tom Morrıs

Alteo Yayıncılık

Tom Morris, Yunan felsefesinin ebedi bilgeliğini -gerçek, güzellik, iyilik ve uyumdan oluşan dört üstün gerçekliğini- bir işin en değerli varlığıyla, yani çalışan insanlarının ruhuyla birleştiriyor. - Stephen R. Covey - Liderlik ve organizasyonlar konusunda son 15 yıldır dünyanın en çok satan kitabı unvanını koruyan Etkili İnsanların Yedi Alışka..»»
Tom Morris

Alteo Yayıncılık

"Tom Morris, Yunan felsefesinin ebedi bilgeliğini -Gerçek, Güzellik, İyilik ve Uyum`dan oluşan dört üstün gerçekliğini- bir işin en değerli varlığıyla, yani çalışan insanlarının ruhuyla birleştiriyor." Stephen R. Covey Liderlik ve organizasyonlar konusunda son 15 yıldır dünyanın en çok satan kitabı unvanını koruyan "Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı" adlı kitabın yazarı, kişisel ve me..»»
Austin Bay

Pegasus Yayınları

Mustafa Kemal Atatürk insanlara esin kaynağı olan bir general ve vizyon sahibi bir liderdi. Osmanlı İmparatorluğu parçalanırken yurdunu korumak için savaştı ve imparatorluğun küllerinden modern Türk ulusunu yarattı. Olağanüstü bir devlet adamı ve modernleşmeci olarak tanınmasına rağmen liderlik vasıfları genellikle göz ardı edildi. Albay Austin Bay'ın yazdığı bu sürükleyici biyografide Atatürk'ü..»»
Tuncer Günay

Andaç Yayınları

Bundan 7-8 yıl önce Ankara'nın Sakarya Caddesi'ndeki bir kaldırımda vatandaşlara İncil dağıtan 3 Güney Koreli ile karşılaşmıştım. Herkese gülümseyerek, tebessüm ederek, sessizce, konuşmadan ücretsiz İncil ve CD'ler dağıtıyorlardı. Bir İncil de ben alıp teşekkür etmiştim. İncil'in son sayfasındaki adresi dikkatle inceleyince bunların ABD vatandaşı Protestan Hıristiyan olduklarını anladım. Misyonerl..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.