Seninle konuşmak istiyorum. Fakat önce buraya, benim yanıma gel! Bu boş yer, benimkini sağlamlaştıracak olan sahibini bekliyor. Helena (Faust) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Embriyo Kitabı - Embriyo Kitapları

Embriyo konu başlığında toplam 14 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Embriyo kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Kolektif

Nobel Tıp Kitabevleri

Bu kitap, vücudu oluşturan tüm organ ve sistemlerin (kan-lenfoid, dolaşım, solunum, sindirim, boşaltım, endokrin üreme, duyu ve sinir sistemleri) hem embriyolojik gelişim aşamalarındaki ve hem de erişkin dönemdeki yapılarını histolojik yönden incelemeyi amaçlayan toplam 226 orijinal resim içermektedir. Amaç ; Organ ve sistemlerin gelişim aşamalarının aktarıldığı özel em..»»
Meral Ünal

Nobel Kitabevi

Bitki (Angiosperm) Embriyolojisi" kitabı, üniversitelerin Biyoloji Bölümlerinde okutulan Bitki Embriyolojisi dersi göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Bu konuda yayımlanan tek Türkçe kitaptır. Basit bir dil ile yazılarak ve konu ile ilgili bol çizim ve fotoğraflar konarak kolay anlaşılır olması amaçlanmıştır. Hem klasik hem de son gelişmeleri içerdiğinden konu ile ilgili araştırma yapanların da yar..»»
Meral Ünal

Nobel Yayın Dağıtım

Kitap, üniversitelerin biyoloji bölümlerinde okutulan aynı isimdeki ders göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Kitap, konusunda yayınlanan TEK TÜRKÇE KAYNAK’tır. Konu ile ilgili bol çizim ve fotoğraflarla zenginleştirilen çalışmada klasik bilgilerin yanı sıra son gelişmeler de ele almış, ortaya araştırmacı ve öğrencilerin yararlanabileceği kapsamlı bir kaynak çıkmıştır. Bu çerçevede oluşturulan kitap..»»
Meral Ünal

Nobel Yayın Dağıtım

***Bitki (Angiosperm) Embriyolojisi Laboratuvarı*** kitabı üniversitelerin biyoloji bölümlerinde okutulan ***Bitki Embriyolojisi*** dersinin içeriğine paralel olarak hazırlanmıştır. Kitapta kolay bulunacak materyaller seçilmeye ve öğrenci merkezli programlar hazırlamaya özen gösterilmiştir. Programda çiçekli bir bitkinin eşey devrinde meydana gelen olaylar ve yapılar incelenmektedir. (Tanıtım Bül..»»
Meral Ünal

Nobel Yayın Dağıtım

“Bitki (Angiosperm) Embriyolojisi Laboratuvarı” kitabı üniversitelerin biyoloji bölümlerinde okutulan “bitki Embriyolojisi” dersinin içeriğine paralel olarak hazırlanmıştır. Kitapta kolay bulunacak materyaller seçilmeye ve öğrenci merkezli programlar hazırlamaya özen göstermiştir. Programda çiçekli bir bitkinin eşey devrinde meydana gelen olaylar ve yapılar incelenmektedir. »»
Mukaddes Eşrefoğlu

İstanbul Tıp Kitabevi

Bu kitapta,klasik kitaplarda anlatılan genel bilgiler dışında,yeni çalışmalar  ışığında ortaya çıkmış olan son döneme ait ilgi çekici bilgilere de yer verilmiştir. Bunun dışında klinikle bağlantılı gelişimsel anomalilerden de bahsedilmiştir. Sayfa sonlarında çoktan seçmeli sorular ve olgu takdimlerinden oluşan sınavlar bulunmaktadır. Kitapta kullanılan tüm resimler,şekil..»»
Kolektif

Nobel Tıp Kitabevleri

Tıp, Diş Hekimliği, Veterinerlik ve Biyoloji alanlarında lisans, yüksek lisans, doktora ve uzmanlık eğitimlerine yeni başlayanlar için Yardımcı Ders Kitabı niteliğinde hazarlanmış Türkçe bir eser. Kapsam ; Embriyonal gelişim döneminden başlayarak erişkinde izlenen dört temel dokuya ait, özel işaretlemelerle zenginleştirilmiş ayrıntılı açıklamalar içeren 70 civarında ori..»»
Güler Ünal

Nobel Yayın Dağıtım

Hayvan Embriyolojisi kitabı, üniversitelerin biyoloji ve biyoloji öğretmenliği bölümlerinde okutulan Hayvan Embriyolojisi dersi için kaynak oluşturacaktır. Üreme hücreleri, Döllenme, Bölünme, Blastula, Gastrulasyon ve nörulasyon, Embriyo dışında gelişen yapılar, Organogenezis başlıkları altında işlenen konular, kitapta, hayvan embriyolojisinin temel konuları verilmiş olup özellikle omurgalılardaki..»»
Süleyman Aksoy

Kayıhan Yayınları

Eletronik kameranın rahimden çekerek tespit ettiği doğrultuda; embriyonik yaratılışı bildiren ayetlerin olduğu, eskiden nasıl düşünülebilirdi? Rahimde inen spermin, yumurta hücresiyle döllenip "Zigot" olduktan sonra, mitotik olarak; iki, dört, sekiz çift çift bölündüğünü ve rahimdeki yaratılışının bu suretle başladığını bildiren ayetlerin olduğu, şimdiye kadar biliniyor muydu? Ayetlerin mucizev..»»
T. W. Sadler

Palme Yayıncılık

Doğum defektleri bebek mortalitesi ve özürlerinin başta gelen nedeni olduğundan ve bunları önlemek amacıyla yeni stratejiler gelişti-rildiğinden, sağlık alanında çalışan profesyonellerin embriyolojinin temel prensipleri konusunda donanımlı olmaları çok önemlidir. Kitabın daha önceki baskılarında olduğu gibi mümkün olduğunca az metin, buna karşılık 4 yeni renkli çizimle birlikte 400 şekil, elektro..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.