Öldükten sonra yaşamak isterseniz, kalıcı bir eser bırakınız. HZ.ALİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Egemenlik Kitabı - Egemenlik Kitapları

Egemenlik konu başlığında toplam 16 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Egemenlik kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hamza Eroğlu

Atatürk Araştırma Merkezi

Milli Egemenlik ilkesi Türk İnkılâbının bir temel dayanağıdır. Milli egemenlik, Türk İnkılâbının oluşmasında ve gelişmesinde, milliyetçilik ve milli bağımsızlık ilkeleri ile birlikte, Milliyetçiliğin hukuki yönünü ifade etmekte ve kamu hukuku kuralı olarak da Devlet hayatımıza yön vermektedir. İnceleme konumuzun başlığının, ***Atatürk ve Milli Egemenlik*** olmasının sebebi, milli e..»»
Nesrin Yıldırım

Platin Yayınları

Bu çalışmanın amacı Atatürk'ün İktisadi Egemenlik İlkesi'nin Kalkınma Politikalarını sistemli bir şekilde göstermek, hızla kalkınma ve kalkınmanın finansmanının öz kaynaklarla gerçekleştirilmesinin nasıl sağlandığını açıklamak ve iktisat öğreniminde Atatürk İktisadı'nın yer almasını sağlamaktır. Burada ümid edilen, Atatürk'ün uyguladığı kalkınma politikalarıyla iktisadi işleyişin göst..»»
Şule Kut

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

Siyaset Bilimi»»
Yeni Anlamlar)

Seçkin Yayıncılık

Bilindiği gibi ``egemenlik`` olgu ve kavramı, Genel Kamu Hukuku, Anayasa Hukuku, Siyaset Bilimi, Devletler Genel Hukuku gibi sosyal bilim dallarının konuları arasında önemli bir yere sahip bulunmaktadır. O nedenle kitaba, Türkiye`nin değişik üniversitelerinde bu dersleri alan lisans düzeyindeki öğrencilerin ihtiyaçları da düşünülerek konularla bağlantılı bazı okuma parçaları eklenmiştir. Öte yanda..»»
Esat Ertaç Erbesler

Biyografi.Net

Dayton Anlaşması ile Avrupa'nın ortasında süren Bosna Savaşı son bulmuştur… Böylece Avrupa'nın İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra yaşadığı en kanlı trajedi nihayete ermiştir. Dayton Barış Anlaşması, tarafların hiç birinin çıkar elde edemediği sadece geçici uzlaşma sağlanan bir anlaşma olmuştur. Dayton Barış Anlaşması savaşla birlikte ortaya çıkan etkin ayrımcılığı meşrulaştırmıştır. Anlaşma ayrıca ..»»
Aykut Çelebi

İmaj Yayınevi

Devlet, Toprak, Egemenlik: Carl Schmitt`in Düşüncesinde Siyasal Kavram ve Kurucu İktidar Sorunu»»
Özdemir İnce

Kaynak Yayınları

***TBMM'nin duvarında 'Egemenlik Milletindir!' yazdığına bakmayın*** diyor Özdemir İnce. İyi de millet kendi kendisine egemen mi? Hamlet'in dediği gibi: İşte sorun burada! ***Millet'in 'halk' hali benim için kutsal değildir*** diyor yazar. Bu yazarın gözünde ve kaleminde her şeyin dokunulabilir olduğunu da biliyoruz. Halk da denen millet ***illet*** değildir ama ne ***hakem***dir ne de ***hâ..»»
Özdemir İnce

Kaynak Yayınları

"TBMM'nin duvarında 'Egemenlik Milletindir!' yazdığına bakmayın" diyor Özdemir İnce. İyi de millet kendi kendisine egemen mi? Hamlet'in dediği gibi: İşte sorun burada! "Millet'in 'halk' hali benim için kutsal değildir" diyor yazar. Bu yazarın gözünde ve kaleminde her şeyin dokunulabilir olduğunu da biliy..»»
Norbert Frei

Politikus Yayınları

1933 -1945 Nasyonal Sosyalist Egemenlik Almanya'da kısa sürede 6 baskı yapan ***Führer Devleti*** 1935-1945 arasındaki dönemi her yönden belgeleriyle incelenmektedir. Führer Devleti'nin o dönemde yaptığı bir çok uygulamanın çeşitli iktidarlar tarafından taktik ve stratejik olarak kullanıldığını bugün de görebiliriz. (Arka Kapak) »»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.