Kılavuzu para olana her kapı açıktır. SHAKESPEARE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Duyum Kitabı - Duyum Kitapları

Duyum konu başlığında toplam 6 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Duyum kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Sema Gül

Timaş Yayınları

Beş duyumuzun aslında ne kadar karmaşık yapılar olduğunu hiç düşündünüz mü? Dünyadaki en gelişmiş kameralarla karşılaştırılamayacak kadar kusursuz olan gözlerimiz, aslında bir kesme şekerden bile küçük olan işitme merkezimiz ve daha pek çok ilginç bilgi bu kitapta. Gelin duyularımızı birlikte yeniden keşfedelim. (Tanıtım Yazısından) »»
Sema Gül

Timaş Yayınları

Değerli Eğitimciler, Timaş Yayınları’ndan çıkan Popüler Bilim – Vücudumuz seti “Beş Duyumuz”, çocuklar için hazırlanmış 32 sayfa’lık bir bilim kitabı… Açık, anlaşılır ve eğlenceli bir üslupla yazılmış, MEB öğretim programına uygun şekilde hazırlanmış, bilimsel danışman kontrolünden geçmiş, ayrıca kuşe ..»»
Sergey M. Eisenstein

Payel Yayınevi

FILM DUYUMU»»
Sergei Eisenstein (Sergey Eisenstein)

Agora Kitaplığı

Eisenstein'ın kitap olarak yayınlanan ilk eseri Film Duyumu, yönetmenin kuramsal çalışmaları içinde önemli bir yere sahiptir. Eisenstein bu kitabında öncelikle 'kurgu'yla ilgili metinlerini biraraya toplamıştır. 'Renk' de yönetmenin yapıtını oluştururken 'karşıtlıklar'ı araştırmasında çok önemli bir rol oynar. Bazı filmlerinin senaryolarından örneklerin de aktarıldığı bu ciltte son olarak, 'çarpıc..»»
Henrik Nordbrandt

Can Yayınları

Henrik Nordbrandt çağdaş Danimarka şiirinin en önemli temsilcilerinden biridir. Çocukluğu Soğuk Savaş'ın sürdüğü yıllarda kentsoylu bir çevrede geçmiş; nitekim, ilk şiirlerinde kentlerdeki toplumsal çözülmeyi işlemiştir. Ama 1970'lerin başından itibaren sık sık geldiği, daha sonra da şiirlerinde motif ve kulis olarak kullandı..»»
Semih Korucu

Duyumların Güzel Oyunu - Semih Korucu - %25 indirimli : Kitap***>*vbcrlf*
Semih Korucu, kitabına Batı kültürünün, yazı ve ses olarak iki ayrı düşünme ve biçimleme üzerinden okumasını yaparak başlar. Batı kültürünün ulaşıp geldiği avangard kuram ile yeşerip geldiği klasik olanı önce ayrı bölümler halinde ele alır. Son bölümdeyse ikisini bir arada. Alışılagelenin dışına taşarak, müziğe, ilk ağızdan atfedilmekte olan 'duygu' olarak değil, düşünme ve düşünmenin düşünülmesi ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.