Gerçek aşk daima kişisel yarar duygusundan vazgeçme temeli üzerinde yükselir. TOLSTOY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Duyum Kitabı - Duyum Kitapları

Duyum konu başlığında toplam 16 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Duyum kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Özge Lokmanhekim

Hep Kitap

Kitabı yüksek sesle mi içinden mi, oturarak mı yoksa uzanarak mı okursun? Kendini okumanın büyüsüne kaptıran herkesin macerası hem aynı hem ayrı. Özge Lokmanhekim’in kaleme aldığı, Ege Karadayı’nın resimlediği Ben Bir Kitap Kurduyum, kitapları, kitap karıştırmayı, okumayı seven herkese hitap ediyor. Okul dönemi çocukların beğenisine sunulan kitapta, okumayı kolaylaştıran ve özellikle çocuklar için..»»
Sema Gül

Timaş Yayınları

Beş duyumuzun aslında ne kadar karmaşık yapılar olduğunu hiç düşündünüz mü? Dünyadaki en gelişmiş kameralarla karşılaştırılamayacak kadar kusursuz olan gözlerimiz, aslında bir kesme şekerden bile küçük olan işitme merkezimiz ve daha pek çok ilginç bilgi bu kitapta. Gelin duyularımızı birlikte yeniden keşfedelim. (Tanıtım Yazısından) »»
Kolektif

Dilko

Beş duyumuz vardır. Bunlar dokunma, tatma, koklama, işitme ve görme duyularımızdır. Duyu organlarımız bir uyarı algıladığında, bu uyarılar vücudumuzdaki sinirler tarafından beyne sinyal olarak iletilir.»»
Sema Gül

Timaş Yayınları

Değerli Eğitimciler, Timaş Yayınları’ndan çıkan Popüler Bilim – Vücudumuz seti “Beş Duyumuz”, çocuklar için hazırlanmış 32 sayfa’lık bir bilim kitabı… Açık, anlaşılır ve eğlenceli bir üslupla yazılmış, MEB öğretim programına uygun şekilde hazırlanmış, bilimsel danışman kontrolünden geçmiş, ayrıca kuşe ..»»
E. Bruce Goldstein

Nobel Akademik Yayıncılık

Ülkemizde psikoloji eğitiminde kaynak ders kitabı açısından önemli adımlar atıldığını görüyoruz. Öğrenciler, en azından temel dersleri dünyadaki akranlarına yakın düzeyde kendi dillerinde takip edebiliyorlar. Ancak bazı eksikliklerin varlığı da yadsınamaz. En önemli eksikliklerden biri algı alanıdır. Duyum ve algı, konu itibarı ile psikolojinin en eski hatta kuruluşundan beri incelenen konularının..»»
H. Besim Çeçener

İstanbul Mimarlar Odası Yayınları

"Duyumsamalar" çok uzun yılların birikiminden damıtılmış bir öykü kitabı. Yıllarca eski yapıların korunmasına kendini adamış, Anıtlar kurulu emeklisi, Arnavutköy, Üsküdar, Eminönü gibi güzelim semtlerimizle ilgili eserlere ömrünü adamış ve bu semtlerle ilgili kitaplar yayınlamış Hüseyin Besim Çeçener’in son kitabıdır.»»
Memet Fuat

Yapı Kredi Yayınları

Sergey M. Eisenstein

Payel Yayınevi

FILM DUYUMU»»
Sergei Eisenstein (Sergey Eisenstein)

Agora Kitaplığı

Eisenstein'ın kitap olarak yayınlanan ilk eseri Film Duyumu, yönetmenin kuramsal çalışmaları içinde önemli bir yere sahiptir. Eisenstein bu kitabında öncelikle 'kurgu'yla ilgili metinlerini biraraya toplamıştır. 'Renk' de yönetmenin yapıtını oluştururken 'karşıtlıklar'ı araştırmasında çok önemli bir rol oynar. Bazı filmlerinin senaryolarından örneklerin de aktarıldığı bu ciltte son olarak, 'çarpıc..»»
Sergei Eisenstein

Payel Yayınları

Film Duyumu dört bölümden oluşmaktadır. Sözcük ile Görüntü adını taşıyan birinci bölümde Eisenstein, kurgunun yazın alanındaki örneklerini, kullanılışlarını ortaya koyar ve çözümler. Duyumların Eşlenmesinde müzik, şiir ve resimde kurgunun ve özellikle görsel-işitsel olayın çözümlemesini yapar. Renk ile Anlam bölümünde ise, rengi ele alarak, sanatçının yapıtını oluştururken başvurabileceği karşılık..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.