Şerefe hak kazanmak, ona sahip olmaktan daha değerlidir. THOMAS FULLER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar
dus

Duş Kitabı - Duş Kitapları

Duş konu başlığında toplam 86 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Duş kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Abdullah Kölemen

DBY Yayınları

2012 yılında Balkan Harbi'nin, daha doğru ifadesiyle, Balkan hezimetinin 100. yılını idrak edeceğiz. Hakiki vukuatı kaydeden tarih, milletlere aynı zamanda nelerden ders almaları gerektiğini de gösterir. Balkan Harbi üzerine yazılmış mevcut kaynaklar içerisinde kanaatimizce en önemlisi Şark Ordusu Kumandanı Abdullah Paşa'nın hatıratıdır. Bu hatıratı önemli kılan sebeplerin başında,..»»
Süleyman Kani İrtemOsman Selim Kocahanoğlu

Temel Yayınları

Bilinen ve bilinmeyen yönleriyle 31 Mart faciası... Meşrutiyet ve İttihat-Terakkiye yükselen muhalefet bayrağı... Türk'ten gayrı herkes ittihatçı düşmanı olmuş... Derviş Vahdeti, İslamcılık ve İtithad-ı Muhammedi Cemiyeti... 31 Mart ayak sesleri ve Avcı Taburları... Kamil Paşa'nın siyaset kündesi ve İttihat Terakki'nin Türk milletine beyannamesi... 31 Martta yabancı parmağı ve ..»»
Süleyman Kani İrtemOsman Selim Kocahanoğlu

Temel Yayınları

- Bilinen ve bilinmeyen yönleriyle 31 Mart faciası... - Meşrutiyet ve İttihat-Terakkiye yükselen muhalefet bayrağı... - Türk`ten gayrı herkes İttihatçı düşmanı olmuş... - Devriş Vahdeti, İslamcılık ve İttihad-ı Muhammedi Cemiyeti... - 31 Mart`ın ayak sesleri ve Avcı Taburları... - Kamil Paşa`nın siyaset kündesi ve İttihat Terakki`nin Türk milletine beyanna..»»
Jack London

Altın Post Yayıncılık

Anlıyorsunuz ya, çok açım, dedim sesimi iyice zavallılaştırarak. Yarın sabah daha da acıkacağım. Yarın bütün gün, ağzıma tek bir lokma koymadan tuğla sallarsam ne hale geleceğimi bir düşünün hele! Ama beni biraz doyurursanız, yarın çalışmak için güç bulurum kendimde. »»
Halil Bal

İdil Yayınları

Birinci Dünya Savaşı'nın Kafkasya'da sınırlar yeniden çizilirken, 28 Mayıs 1918'de Azerbaycan Cumhuriyeti, yıllarca süren kanlı mücadelenin sonunda bağımsızlığını ilan etmişti. Fakat dört bir yandan saldırılara maruz kalan genç cumhuriyet, yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Bakü şehri dahil olmak üzere ülkenin büyük bir kısmı düşman işgali altında idi. Osmanlı Devleti, kendis..»»
Bülent Durgun

İş Bankası Kültür Yayınları

Balkan Harbi sebepleri, cereyan edişi ve sonuçları bakımından incelenmesi gereken siyasi, diplomatik, ekonomik ve askeri açılardan son derece karmaşık bir yapıya sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu’nun Balkan Harbi’nde mağlubiyete uğraması askeri açıdan da strateji, taktik, idari sorunlar ile eğitim, disiplin, ateş gücü gibi pek çok alt başlıkla ilişkilidir. Ulaştırma faali..»»
Yüzbaşı Selanikli Bahri

Alfa Yayınları

“Felaketle sonuçlanan Osmanlı-Balkan Savaşı’nda meydana gelen olaylar hakkında şimdiden doğru bilgi elde etmek doğal olarak pek mümkün olamaz. Tutulacak savaş günlüklerinin ve istatistiklerin toplanıp birleştirilmesiyle amaca ulaşmak mümkün olabilecektir. Günlük olayların esaslı bir şekilde ortaya konması için bir müddet daha beklemek gerekecek. Savaşın oluş şekline, orduların sevk ve ..»»
Bülent Ögeyik

Laika Yayıncılık

"İsmi dahil, kendisiyle ilgili hiçbir şey hatırlamayan biri, büyük acılara katlanarak sonuna kadar savaşma onuruna nasıl sahip olabilirdi ki?" Ezber bozacak özgünlükte ve okuyucuyu derinden etkileyecek güçte bir destan... »»
Tarık Dursun K.

Bulut Yayınları

BIR GUN BIR ISSIZ ADAYA DUSERSENIZ 1 HERODOT'TAN M»»
Tarık Dursun K.

Bulut Yayınları

BIR GUN BIR ISSIZ ADAYA DUSERSENIZ 2 HERODOT'TAN»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.