Öldükten sonra yaşamak isterseniz, kalıcı bir eser bırakınız. HZ.ALİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Durgun Kitabı - Durgun Kitapları

Durgun konu başlığında toplam 8 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Durgun kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Zafer Kibar

Eser Sahibinin Kendi Yayını

Patika Hiç aklımda yoktun, Belli ki unutmuştum. Niçin Bindin bu dolmuşa? Sürdün yine kalbimi, Doruğunda durduğun, O amansız yokuşa. Ben yoruldum artık, Tırmanır gibi yapmaktan, Sana ulaşan bu patikada, Ah, bir lütuf etsen de, Alsan beni yanına... Beni sana bağlayan, o sihirli bakışınla (Kitabın İçinden) »»
Orhan Duru

Dünya Yayıncılık

Orhan Duru gündelik yaşamın olağanüstülüğünü bilen, gören bir yazar. Edimlerimizin pek çoğunun özündeki absürdü fark ederek, alaysayan, ironik bir dille yazıyor. Her bir denemesini bir öykü olarak da okumak mümkün. Çünkü Duru, önemsiz gibi görünen ayrıntıları şaşırtıcı bir zenginlikle aktarırken, öyküde kurduğu dilin imkânlarından da yararlanıyor. Öykülerini bilimkurgu türünde değerlendirebileceği..»»
Ayten Durmuş

Nesil Yayınları

• Ergenlik Döneminde gençler neden hırçın oluyor? • Kendilerini niçin kötü durumda hissediyorlar? • Yalnızlık ve intihar duygusunun sebebi ne? • Aileden ve toplumdan ne bekliyorlar? • Anne-Baba Çocuklarına nasıl davranmalı? Ergenlikle ilgili tüm soruların cevabı bu kitapta... Gençlik, delilikten bir şubedir. Çılgınlık ve delilik, delilik ve dahilik arasındaki ince çizg..»»
Erhan Güleryüz

Alfa Yayınları

Kayıkhane Durgunu»»
Dan Diner

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

Kudüs İbrani ve Leipzig Üniversiteleri Öğretim üyesi Dan Dİner, bu eserinde Ortadoğu'nun, Müslüman ve Arapların tarihini genel olarak İslâm uygarlığı ile kültürünün gelişimini ele alıyor. Yazar, bu gelişmenin "durağanlığı"nı incelerken Lübnan asıllı ünlü sair-yazar Şekip Aslan'ın Müslümanlar Neden Geri Kaldı ve Dİğerleri İlerleyebildi? kitabından sorduğu sorudan yola çıkarak, İslâm dünyasında sekü..»»
Ersin Toker

Ayrıntı Yayınları

Bu kitapta anlatılanlar bizlerin, hepimizin hikâyesi, ama esas olarak Devrimci Yol Hareketi’nin Eskişehir’de nasıl filizlenip geliştiğinin, eksiğiyle fazlasıyla nasıl vücut bulduğunun hikâyesidir. Muhtemeldir ki pek çok bölge ve şehir de benzer süreçlerden geçmiş, benzer ilişkiler ve çelişkiler yaşamıştır. Bu nedenle bu kitap bir bakıma haddini zorlayarak siyasi hareketi..»»
Mihail Şolohov

Evrensel İletişim Yayınları

VE DURGUN AKARDI DON 4 CILT/TAKIM»»
Arzu Arabacıoğlu

Potkal Kitap Yayınları

Arzu Arabacıoğlu Yosun Kaplı Durgun Sular'da yalnızlığın kıyısında dolanan, insanı uzaklara çağıran, ruha dokunan öykülerle sesleniyor okura. Bazen bir kuşun kanadına takılıp sürüklenecek, bazen eski bir aşkın gölgesinde dinleneceksiniz... ***Elveda bebekliğimin, çocukluğumun sesleriyle yıkanan duvarlar, eşiklerine takılıp düştüğüm kapılar, dama bakan yatak odamın yağmur yağıyor mu diye perde..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.