Deneyim başımıza gelen bir şey değildir, başımıza gelenlerle yaptığımız bir şeydir. Aldous Huxley [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Durak Kitabı - Durak Kitapları

Durak konu başlığında toplam 41 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Durak kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Büşra Nur Güler

Ren Kitap

“Sevgi, bir gün kopacağını bile bile bağlanmaktır.” Akasya geçmişin ona hissettirdiklerinden kaçarken her yıl şehir değiştirmek zorundadır. On yedi yaşından beri gittiği her şehirden biraz daha yarım ayrılan Akasya, bir haziran gecesi şehre veda ederken kaybettiği anıların parmak izlerini ruhunda taşır. Ankara’ya ayak basarken bu şehrin, onu kaçtığı geçmişin ortasına bırakacağında..»»
Şeniz Yıldırımer

İlke Yayıncılık

Bu kitap, geçmişte sahip olduğumuz zengin doğu medeniyetlerini yeniden gözler önüne sererken, parlak bir bilim ve medeniyet dönemine de ışık tutmaya gayret etmektedir. 8. ve 12. asırlar arasında Bağdat merkezli olarak yükselen İslam bilim ve medeniyetinin gelişmesini hazırlayan, ona selef olan, önemli bilim kurumlarına ev sahipliği yapan İskenderiye, Cündişâpûr ve Harran’ın zengin mâzisine girilme..»»
Mishka Ben-David

Koton Kitap

Nefes kesici bir casus romanı, etkileyici bir hayat dramı ve Mossad tarafından dünyanın her yerinde sürdürülen tehlikeli operasyonların gerisinde yaşanan büyük bir aşkın hikayesi. Ressam Miki Simhoni, Tel Aviv’de ilk kişisel sergisinin açılış gününde bir terörist saldırıda kız arkadaşını kaybeder. Kısa bir süre sonra Mossad’dan gelen teklifi kabul eden Miki, terör saldırılarını önlemek ve İran’..»»
Adil Akkoyunlu

Çıra Çocuk Yayınları

Akkoyunlu'nun kaleminden "Hz. Adem'den Osmanlılara Çocuklar İçin İslam Tarihi" serimizin "Cihan Devleti Osmanlılar" bölümünde daha önce Osmanlıların kuruluş ve yükselme dönemini okuduk. Bu kitapta Osmanlıların Duraklama ve Gerileme dönemine bir göz atacağız. Tarih, geleceğe ışık tutar. Geçmişinden ibret almayanların, geleceği karanlık olur. Adil Akkoyunlu, bu kitabını da hikaye tadında, şiirim..»»
Pierdomenico Baccalario

Doğan Egmont

Otto Folgore Perotti’nin okulu kapansa da, onun tatile ayıracak zamanı yok. Çünkü sevgili dostu robot Galeno ile birlikte Cyborialıları bir an önce seçmesi gerek. Özenle hazırladığı çağrısına yalnızca üç kişi yanıt veriyor: iki tuhaf kardeş ile Otto’nun hayatında gördüğü en güzel kız olan Anna. Her şeyin yolunda gittiğini düşünürlerken bir anda Galeno’nun ortadan kayboluşu, tüm p..»»
Yurdakul Fincancıoğlu

Büke Yayınları

Demirel'i öteki siyasilerden farklı yapan özelliği, genel Türk siyasetçi tipinin küçük-burjuva aydın karaterine köylü karakterini aşılayabilmiş olmasıdır. O nedenledir ki bazen köylü gibi davranır, bazen küçük-burjuva aydın gibi. Ama hiç zengin gibi davranmaz, hiç üniversite hocası gibi davranmaz. Onu küçük-burjuva aydınlar arasında birinci yapan, köylü kimliğinin biçimlendirdiği, hal..»»
Yurdakul Fincancıoğlu

Büke Yayınları

Demirel'i öteki siyasilerden farklı yapan özelliği, genel Türk siyasetçi tipinin küçük-burjuva aydın karakterine köylü karakterini aşılayabilmiş olmasıdır. O nedenledir ki bazen köylü gibi davranır, bazen küçük-burjuva aydın gibi. Ama hiç zengin gibi davranaz, hiç üniversite hocası gibi davranmaz. Onu küçük-burjuva aydınlar arasında birinci yapan, köylü kimliğinin biçimlendirdiği, halka yakın kiş..»»
Cemil Okyay

Mühür Kitaplığı

Şiir P. Eluard için ***ses ve anlam arasında bir duraklama***; bizi sezgilerimizin ağında çağrışımlarıyla sürükleyen, imgelen evreninde kanatlandıran, estetiğin aynasını tutarak güzeli, doğruyu, direnci... yansıtan bir duraksama; ya şair! ***şiirlerimiz ki, terzilerde kendi kendine eğrilir yüreğimize açılan ilik biz yazdıkça yaşımızla iliklenir*** Şiir -Hüseyin Ferhad- (Tan..»»
Elinka Emel Güneş

Cinius Yayınları

Dibe düştükten sonra dipten kurtulmak için tırmanıştaki can havlinin son hamlesidir ŞİİR. Şiirin en fazla mutluluğu HÜZÜNDÜR. Havada çakan şimşeklere eştir şiirin sesi. Ve bulutlardan yıldırım yıldırım düşmektir ŞİİR. ŞİİR, yalnızlığın boşluğa itilmişliğidir. Elinka Emel Güneş»»
Esra Okutan

Final Kültür Sanat Yayınları

Durak Kedisi, kendini bildi bileli bir otobüs durağında yaşıyordu; burası onun eviydi. Duraktan gelip geçen her şey onun için bir oyuna dönüşüyordu. Esme ise Durak Kedisi'nin en yakın dostuydu. Günlerden bir gün, Esme'nin okul servisinden üzgün bir hâlde indiğini gören Durak Kedisi, en yakın dostunun derdine bir çare bulmak için kafa yormaya başladı. Sonunda bulduğu çare sadece Esme'nin değil, her..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.