bin keredir tanışıyor, bilişiyoruz da bin birinci kere yine beni gördü mü “kim ki?” diye soruyor! Hafız [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Denizli Kitabı - Denizli Kitapları

Denizli konu başlığında toplam 19 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Denizli kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Cengiz Bektaş

Evrensel Basım Yayın

Uygarlıkların, mitolojinin, söylencelerin doğum yeri olmuş Batı Anadolu ve özellikle Bergama... Anadolu'daki ilk sağlık kuruluşu orada kuruldu. Doğal yöntemlerle sağaltım yöntemleri ilk orada uygulandı. Parşömen kağıdının doğum yeri Bergama'dır ve iki yüz bin ciltlik kitabıyla Asya'daki ilk kitaplık Bergama'da kuruldu... Homeros'un, Sappho'nun kenti, dört büyük tiyatrosu ve Zeus Sunağı ile ünlü Be..»»
Sennur Sezer (Hazırlayan)

Evrensel Basım Yayın

Akdenizli Şiirler»»
Yaşar Atan

Evrensel Basım Yayın

"Tanrılar, insanların isteyip de yakalayamadığı kendi gölgeleriydi aslında "Çünkü ta ilkçağlarda insanoğlu, kendisine bir yol, bir kimlik bulabilmek için korkularını ve doğa güçlerini hep tanrılara dönüştürdü. Ne var ki tanrılar, insanların korkularından doğdukları için onlara hep köleliği bir yazgı olarak dayatıyordu. Ama bazı soylu ozanlar da, tanrıları uysallaştırarak insanoğlunu özgürlüğe g..»»
Necmeddin Şahiner

Şahdamar Yayınları

Hazreti Bediüzzaman'ın Denizli hapishanesinde iken kendi el yazısıyla yazdığı mektupları ve vefalı talebesi Sâdık Bey'in ***Damla*** namında bir divançesi ile yine ona ait iki adet manzûmesini ihtiva etmektedir. Hem Hazreti Üstad'ın mektupları, hem de Sâdık Bey'e ait manzûmeler, Osmanlıca yazılmış olan asıl nüshaları ve Latinize edilmiş hâlleri ile birlikte yayıma hazırlanmıştır. (Ta..»»
Nesrin Öz

İkinci Adam Yayınları

"Sevgili öğrencim, öğrenim ile meslek hayatındaki izlenimlerine yönelik renk zenginliği taşıyan ve özellikle eğitimin önemini vurgulayan çok güzel bir çalışma gerçekleştirmişsin. Yaşamının, kalemine aldığın renkler kadar güzel olmasını ve tüm ideallerinin gerçekleşmesini dilerim." -Prof.Dr. Hüseyin A. Egeli- Dokuz Eylül Ünv. İktisat Politikası / Anabilim Dalı Başkanı. "2006 yılında Kamu Yönet..»»
Cengiz Bektaş

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Bütün Denizli çarşısı Sabah namazından çıkıp Hasaslar "Bismillah" Açtılar kale kapısını Sulandı asmalar ve gölgeleri Evlerden getirilmiş yıldız çiçekleri yediverengüller Cam bardaklarla kondu Silinip süpürülüp çiçekler gibi açıldı dükkanlar Bütün Denizli çarşısı güne bir ağız seslendi İnsanlığı unutma ha Unutma ha kardeşliği. (Arka Kapak) »»
Filiz Özdem

Yapı Kredi Yayınları

Yapı Kredi Yayınları şehir monografileri dizisinin 19. şehir kitabı olan Denizli - Tanrıların Kutsadığı Vadi, bize Denizli'nin harikalarının sadece doğasıyla sınırlı olmadığını gösteriyor. Denizli - Tanrıların Kutsadığı Vadi kitabı, bir şehrin özünü oluşturan, geçmişten günümüze taşınan kültür değerlerine odaklı bir yaklaşımla Denizli'yi ele alıyor. Bir şehri, "işte o şehir" yapan değerleri t..»»
Cengiz Bektaş

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Bütün Denizli çarşısı Sabah namazından çıkıp Hasaslar "Bismillah" Açtılar kale kapısını Sulandı asmalar ve gölgeleri Evlerden getirilmiş yıldız çiçekleri yediverengüller Cam bardaklarla kondu Silinip süpürülüp çiçekler gibi açıldı dükkanlar Bütün Denizli çarşısı güne bir ağız seslendi İnsanlığı unutma ha Unutma ha kardeşliği.»»
Mustafa Beyazıt

Bilgin Kültür Sanat Yayınları

Dediği Tekkesi, derbentten tekkeye dönüştürülerek Osmanlı devrinde Denizli-Tavas-Muğla, Denizli-Acıpayam-Antalya güzergahında hizmet vermiş küçük ölçekli bir Bektaşi tekkesidir. Dediği Tekkesi ile ilk tanışmamız Karataş Köyü'ne 2003 yılında gerçekleştirdiğimiz bir öğrenci gezisi sayesindeydi.O zamandan bugüne değin, tekkeyle ilgili küçük bir kitap hazırlama düşüncesi zihnimizde daima var olmuşt..»»
Oğuz Karadeniz,Nagihan Durusoy Öztepe

Gazi Kitabevi

Bu eser, ağırlıklı olarak Pamukkale Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim üyelerinin ve araştırma görevlilerinin Denizli' de, 2013 yılından bu yana çeşitli yıllarda yaptıkları çoğu alan çalışmasına dayalı araştırmalarına dayanıyor. Alan çalışmalarında yaklaşık dört bin kişiyi geçen kişi ile anket ve derinlemesine mülakat yoluyla veri toplanıyor ve söz konusu veril..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.