Şerefle bitirilmesi icap eden en ağır vazife hayattır. -- Toegueville [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Çin Kitabı - Çin Kitapları

Çin konu başlığında toplam 992 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Çin kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Mark Twain

Yapı Kredi Yayınları

Yazılışından tam 125 sene sonra kitaplaştırılan bu hikâye, yediden yetmişe tüm okurların çok iyi bildiği Mark Twain yaramazlıklarıyla dokunulmuş, nefis bir macera. Kitabı yayına hazırlayan editör Roy Blount Jr`ın kaleme aldığı iki muhteşem Mark Twain tarihçesi eşliğinde komik, hastalıklı, sivri dilli bir hikaye bulacaksınız. »»
Caleb Carr

Artemis Yayınları

Alanında bir deha olan Trajan Jones, siyasetin hükmettiği adalet çarkına çomak sokmanın bedelini New York Polis Teşkilatı’ndaki görevinden uzaklaştırılarak öder. Halasının Surrender kasabasındaki çiftliğine yerleşen Jones, kanıt uzmanı ortağı Dr. Michael Li ile birlikte internet üzerinden adli tıp dersleri vermeye başlar.    Jones ve Li, intihar eden kimsesiz bir genç..»»
A. Nursen Durdağı

Gece Kitaplığı

İstanbul Üniversitesi’nin kuruluş yılına rastlayan bir dönemle örtüşen, yabancı ve özellikle de Alman Bilim İnsanları’nın Türkiye’ye geldiği ve üniversitenin batı modelinde kurumsallaşmasına katkıda bulunduğu, sonrasında da büyük çoğunluğunun ülkeden ayrıldığı dönem olan 1933-1960 yılları arası bu çalışmaya konu olmuştur. Kadrosunda, yabancı uyruklu bilim insanlarını en..»»
Semra Atasoy

YDY Yayın Dünyamız

Bir hedef hayal edin ve hedefinize nasıl yürüyeceğinizi bu defterin yardımıyla planlayın ve hayallarinize ulaşmayı Başarın »»
Haldun Turan

Cinius

Sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçiş sürecinde her geçen gün önemi artan ekonomi ve beraberinde getirdiği çalışan sınıfı, daha refah ve mutlu bir gelecek için olan gücü ile çalışmaktadır. Bir yandan üretim ve pazarlamanın bir parçası olan, diğer yandan işletmelerin müşteri sermayelerini oluşturan bu kesimin etkili ve verimli çalışması, yönetimlerin bir numaralı görev..»»
Ali Bademci

Ötüken Neşriyat

***Bulunduğumuz hücrede hatırlayabildiğim ne vardı? Görüyordum ki buradakiler çok ağır suçlular değil. Çünkü ya hiç dayak yememişler ya da benim gibi şöyle, yüzden ***acaba*** diye ıslatılmışlardı. Çünkü gündüz lavaboya gidip gelirken tecrit hücresinde üç yiğit gördüm ki halleri perişan, bir metrekarelik bir demir şebeke, üç tarafı beton kafesler içinde inliyorlar. Bunlarla görüşmelere biraz müsam..»»
Murat Ali Bilkay

Altaylı

Hak etmediği şeyleri yaşattığınız insanlar size hak ettiğinizi yaşatır. Bu nedenle geri veremeyeceğiniz şeyleri almaya hakkınız yok. Eğer bir şeyi almışsanız karşılığında sizden mutlaka bir şey alırlar. Adalet yanlış ya da doğru mutlaka yerini bulur.       »»
Tanyer Sönmezer

Alteo Yayıncılık

"YANINIZDA İHTİYACINIZ OLDUĞUNDA KULLANABİLECEĞİNİZ BİR BESLENME ÇANTASI OLSA VE İÇİNDE OTUZ ÜÇ BÖLÜM TEKMİLİ BİRDEN ÖĞÜTLER OLSA..."»»
Bayram Bayrakdar

Detay Yayıncılık

Kitap, siyasal yönetimleri ne olursa olsun dünya devleti niteliğindeki ilgili devlet yöneticilerinin izledikleri uluslararası politikalar, bazı karar organlarından geçerek uygulanmaya konulduğu için, günümüzde bu devlet yöneticilerinin iradelerini anlamamız, ayrıca günümüzdeki yansımalarını öngörmemiz mümkün olacaktır. Bu süreci çeşitli yönleriyle bilimsel bir biçimde incelemek hem tarihi gelişmel..»»
Michel Foucault

Kabalcı Yayınevi

Elinizdeki bu kitap, 19. yüzyıl Fransası'nda genç bir köylü tarafından işlenmiş bir cinayeti konu alıyor. Kitap, sadece bu boyutuyla bile (19. yüzyıl cinayeti öyküsü olarak) ilginç ve okumaya değer. Fakat, kitabı bu tek boyutluluk içinde değerlendirmek, onun sağladığı olanaklardan tam olarak yararlanmamak anlamına gelecektir. Michel Foucault ve arkadaşlarının son bölümde yazdığı notlar, kitaba ko..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.