Dostluğun kolları birbirimizi dünyanın bir ucundan bir ucuna kucaklayabilecek kadar uzundur. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Cep Kitabı - Cep Kitapları

Cep konu başlığında toplam 1085 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Cep kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Nuri Balcı

Remzi Kitabevi

Arka Kapak Yazısı     Deniz, Kara Savaşları ve Cephe Gerisi (1915) Araştırmacı yazar Nuri Balcı, bu kitabı yeni ve az bilinen kaynaklara da ulaşarak özenli bir çalışmayla hazırladı. Çanakkale Savaşı, yakın tarihimizin dönüm noktalarından biridir.  Yüzyıllardır Avrupa devletleri karşısında yenilen ve gerileyen Türkler, Çanakkale Zaferi’yle bu gidişe son vermiştir.  I. D..»»
Harvey Broadbent

Kırmızı Yayınları

Çanakkale Savaşı dünya savaş tarihi içinde başlangıcından bitimine çok özel yeri olan bir bağımsızlık savaşıdır. Bu kitapta, bu topraklar üzerinde yaşayan insanların ırk, renk, dil, din ve mezhep ayırt etmeden emperyalizme karşı verdikleri savaşın, başkaldırışın, ölüme kucak açarak boyun eğmemenin öyküsü çok uzaklardaki bir ülke yazarı olan Harvey Broadbent tarafından an..»»
Roger Crowley

April Yayıncılık

Eğer ki... Bu basit ifade tarihçilerin aklını her zaman kurcalamış, onları uğraştırmıştır. 'Eğer Waterloo Savaşı'nı Napoleon kazansaydı...' Ya da, 'Eğer Hitler Rusya'ya girmeseydi...' Ve belki de bunların en önemlisi, 'Eğer Konstantinopolis 1453'te düşmeseydi...' Son Büyük Kuşatma'nın sonucu o yönde olsaydı, bilinen d&..»»
Roger Crowley

April Yayıncılık

Eğer ki... Bu basit ifade tarihçilerin aklını her zaman kurcalamış, onları uğraştırmıştır. 'Eğer Waterloo Savaşı'nı Napoleon kazansaydı...' Ya da, 'Eğer Hitler Rusya'ya girmeseydi...' Ve belki de bunların en önemlisi, 'Eğer Konstantinopolis 1453'te düşmeseydi...' Son Büyük Kuşatma'nın sonucu o yönde olsaydı, bilinen dünyanın tarihi olasılıkla çok farklı şekillenecekti. Bu olgunun yaşand..»»
Daniel G. Amen

Pegasus Yayınları

Tıp Doktoru Daniel Amen beyin üzerine dünyanın en önde gelen kişilerinden biri ve Amen`in sizin için güzel haberleri var: beyninizin yaptığınız her işe katkısı vardır- eğer beyninizi doğru kullanmayı öğrenirseniz, 15 gün gibi kısa bir sürede daha zeki, daha sağlıklı ve daha mutlu olacaksınız.

"Bu kitap harika. Bu kitap insanın kendini değiştirebileceğine dair güzel bir kavrayış ve umut ver..»»

Beşir Ayvazoğlu

Kapı Yayınları

Şahabeddin, Sami Paşazade Sezai ve Midhat Cemal Kuntay`ı mevsim çiçekleriyle bezeli mükellef bir yemek masasında gösteren ünlü bir fotoğraf vardır. Bu fotoğrafın âdeta içine girerek davetin verildiği Mısır Apartmanı`nın kapısından 1924 yılına çıkan Beşir Ayvazoğlu, elinizdeki kitapta, Mehmed Akif`i merkeze alarak, söz konusu davetin sebebini, nerede ve niçin verildiğini, karede yer alan şair ve ya..»»
İhtiyaç Yayınları Komisyon

İhtiyaç Yayıncılık

Program Geliştirme 108 Sayfa Öğretim Yöntem ve Teknikleri 156 Sayfa Gelişim Psikolojisi 108 Sayfa Ölçme ve Değerlendirme 140 Sayfa Rehberlik 76 Sayfa Öğrenme Psikolojisi 108 Sayfa Sevgili Öğretmen Adayları; İhtiyaç Yayıncı..»»
Şükrü Türkmen

Dinamik Akademi

- Okul Yönetimi - Türkçe Dilbilgisi - Resmi Yazışma Kuralları - Okul Gelişme - Halkla İlişkiler ve İletişim Becerileri - Yönetimde İnsan İlişkileri - Eğitim ve Öğretimde Etik - Türk İrade Sistemi ve Protokol Kuralları (Arka Kapak) »»
Kolektif

İhtiyaç Yayıncılık

Anayasa Hukuku İdare Hukuku Ceza Hukuku İcra ve İflas hukuku »»
Kolektif

İhtiyaç Yayıncılık

Ticaret Hukuku Medeni Hukuk Borçlar Hukuku »»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.