Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

CEHALET Kitabı - CEHALET Kitapları

CEHALET konu başlığında toplam 12 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki CEHALET kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ayşe Sucu

Halk Kitabevi

“Türkiye’de, halen, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kuruluş ilkeleri ile kavgalı bir takım marjinal zümreler, zararlı cemiyetlerin devamı niteliğinde faaliyet gösteriyorlar. Bu faaliyetlerin temelinde yatan, Türkiye Cumhuriyeti ile olan ideolojik kavgaları. Özellikle son 30-35 yıldır bir takım bölücü azınlıklar ile şeriat devleti kurmak isteyen azınlıkların asgari müştereğ..»»
Özdemir İnce

Siyah Beyaz

Cehaletin rönesansı olur mu, demeyin. Olur olur, bal gibi olur. Yeniden doğan cehalet iyice katmerlenmiştir, kaşarlanmıştır artık. Cehaletin Rönesansı'nın ülkemizde şanlı bir temsilcisi var: AKP tarikatı. Dünyayı anlamak, değiştirmek için arabayı geri vitese takıp gaza basan bir selefi hastalık. Anayasa'nın ikinci maddesinde ne yazar?... Türkiye Cumhuriyeti'ni tanımlamak..»»
Özdemir İnce

Kaynak Yayınları

Cehaletin rönesansı olur mu, demeyin. Olur olur, bal gibi olur. Yeniden doğan cehalet iyice katmerlenmiştir, kaşarlanmıştır artık. Cehaletin Rönesansı'nın ülkemizde şanlı bir temsilcisi var: AKP tarikatı. Dünyayı anlamak, değiştirmek için arabayı geri vitese takıp gaza basan bir selefi hastalık. Anayasa'nın ikinci maddesinde ne yazar?... Türkiye Cumhuriyeti'ni tanımlamak için "demokratik, laik v..»»
Hüseyin Atay

Atay ve Atay Yayıncılık

...İnsan bilmeden bir iş yapamaz. Bilginin başı okumaktır. Bilgi iyidir, bilginin kötüsü olmaz. İnsan bilgiyi iyi veya kötü kullanabilir. Bundan dolayı insan iyilik için yetişmelidir. ...İlim elde edilir, kazanılır, çünkü varlıksal bir nesnelliği, açıklaması, kavramı ve anlamı vardır. Cehalet olumsuzluktur, yokluktur, nesnelliği ve ne'liği açıklamaz ve kavramı da yoktur. Öyle ise c..»»
Muzaffer Ergezen

Kavim

***El Bakara-12: İyi bilin ki, onlar, ortalığı ifsat edenlerdir. Lâkin şuurları yok. Farkında değillerdir.*** (-İyi bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir. Fakat farkında değillerdir.) Diyerek onların ne olduklarını ezelden beri bilmekte ve bize de haber vermektedir. Bugün de aynı şekilde davranıp, sözde bizi ıslah edip doğru yola getirmek istediklerini söylemekteler. Oysa Allah'ın ha..»»
Özdemir İnce

Kaynak Yayınları

***TBMM'nin duvarında 'Egemenlik Milletindir!' yazdığına bakmayın*** diyor Özdemir İnce. İyi de millet kendi kendisine egemen mi? Hamlet'in dediği gibi: İşte sorun burada! ***Millet'in 'halk' hali benim için kutsal değildir*** diyor yazar. Bu yazarın gözünde ve kaleminde her şeyin dokunulabilir olduğunu da biliyoruz. Halk da denen millet ***illet*** değildir ama ne ***hakem***dir ne de ***hâ..»»
Özdemir İnce

Kaynak Yayınları

"TBMM'nin duvarında 'Egemenlik Milletindir!' yazdığına bakmayın" diyor Özdemir İnce. İyi de millet kendi kendisine egemen mi? Hamlet'in dediği gibi: İşte sorun burada! "Millet'in 'halk' hali benim için kutsal değildir" diyor yazar. Bu yazarın gözünde ve kaleminde her şeyin dokunulabilir olduğunu da biliy..»»
Nabi Avcı

Kitap Yayınevi

ENFORMATIK CEHALET»»
Uğur Pekcan

Menhec Yayınları

Şunu söylemeliyiz ki, bu araştırma, bu mesele hakkında aşırıya giden iki fırka arasında vasat olana ulaştıracak önemli kaide ve kuralları içermektedir.   1- Cehaletin özür olmasında açık ve kaplı olan meseleler arasındaki fark ve bu meselelerin altına giren diğer konular. 2- Diğer büyük imamlarla karşılaştırarak, Şeyhu’l-islam İbn Teymiyye’nin yanında, dinin asılları ..»»
Mustafa Akman

Buruç Yayınları

Öfkeyi içinde barındıran bir hilimsizlik demek olan cehalet, Kur'an ayetleri, hadisler ve de cahiliye şiirinde genelde bu anlamda kullanılmıştır. Ancak süreç içerisinde bu kavram esasen kendi anlamı içerisinde mündemiç bulunan bilgisizlikle eş anlamlı olarak kabul edilmiştir. Oysa bu kavram bilgisizlik anlamını da içermekle beraber öncelikle hilmin zıddı olarak kabalık, zorbalık ve haddini bilme..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.