Televizyonu çok eğitici buluyorum. Ne zaman biri televizyonu açsa, öteki odaya gidip kitap okuyorum. (Groucho Marx) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Beyrut Kitabı - Beyrut Kitapları

Beyrut konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Beyrut kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Nizar Kabbani

Hece Yayınları

Bağımsızlıktan bugüne kadar Lübnan'ın tarihine baktığımızda Ortadoğu siyaset oyununa Lübnan'ın bir kuruşla bile katılmadığını, hep oyuncuları izlediğini görürüz. Oyun kızıştı, kumar milyonlar, milyarlar düzeyine çıktı, salonun havası Havana purosu dumanıyla doldu; kazananlar fişlerini yığmaya, kaybedenler şanslarını yeniden denemeye başladı, gecenin sonunda Lübnan'a bir şey kalmadı. Kumarcılar o..»»
Mahmut Derviş

Alkım Basın Yayın

Arap edebiyatının bir kolu olarak çağdaş Filistin edebiyatının doğuşu 19. yüzyıl başlarına uzanır. Çağdaş Filistin edebiyatının ve özellikle şiirinin öncüleri ise, şiirlerini sürgün ve bağımsızlık savaşımı koşullarında oluşturan Fadva Tukan, Kerim-el Kermi (Ebu Selma) kuşağıdır. Bu öncü kuşağı izleyen günümüz Filistin şiirinin &o..»»
Ğada El Seman

Avesta Yayınları

Caddelere boşalır gibi dağılan ateşler aşıkları ayırmadı. Beyrutun Çingene günbatımı, şarkılarındaki asi feryatlar gibi gökyüzünü tutuşturuyordu. Ben, yerden bir su gibi fışkırıyordum. O feryatlar beni duygulandırır; ağlayanlarla birlikte yere yıkılıyordum, sorularıyla dökülüyordum; uzayan yollara arabaların yırtılan klakson çığlıklarıyla ve sesi bağırmaktan kısılanlarla birlikte akıyordum... Kayı..»»
Mishka Ben-David

Koton Kitap

2011 yılından beri 2050, Limasol, Koreş, Mossad - Büyük Operasyonlar, St. Petersburg'da Yasak Aşk, Günde Bir Doz MotiVasyon, Her An Mucize, Stoner, Hitler'in Şirret Kadınları gibi ses getiren kitaplarla tanınan Koton Kitap, yine çok konuşulacak bir romanı daha okuyucuyla buluşturdu. İsrail gizli servisi Mossad'da 12 yıllık ajanlık kariyerine son vermesinin ardından çok satan ve ödül alan ca..»»
Nabil Saleh

Akyüz Yayınları

Lübnanlı avukat Nabil Saleh´in ilk romanı olan Kadı ve Falcı, Hicri 1259 (Miladi 1843) yılında Osmanlı İmparatorluğu´na bağlı Beyrut´ta kadılık görevini yürüten Ebu Halit´in günlüğünü kapsar. Ancak Ebu Halit, aynı yılın onuncu ayında günlüğü yazmayı bırakır. Bu yıl, Lübnan Dağı ve çevresinde sakin geçmekle birlikte, yaşanacak çatışmaların habercisi niteliğindeki olaylara sahne oldu. Bir nevi fırt..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.