Şiir, zeka ülkelerinde uzun ve üzücü yolculuklardan sonra doğan şeydir. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Berci Kitabı - Berci Kitapları

Berci konu başlığında toplam 48 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Berci kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Tijen Seçerli Dürer

Caretta Yayıncılık

Ağzınızdaki dolgular ve diğer malzemeler vücudunuza ne gibi zararlar verebilir? Organ - diş bağlantılarınız nelerdir? Hangi dişler hangi organları etkiler?   Kronik hastalıkların yaklaşık %30’u ağız ve diş bölgesindeki problemlerden kaynaklanabilir. Pek çok hasta, farklı doktorları gezmekte, fakat bir türlü iyileşememektedir. Bu hastalarda, bütünsel bakış açısıyla yap..»»
Mete Çubukçu

Metis Yayınları

Ateş Altında Gazetecilik "Savaş ve Savaş Haberciliği"»»
Alper Görmüş

Nesil Yayınları

Türkiye toplumu 2007'den beri, Ergenekon'u konuşuyor. Derin devletle iç içe geçmiş bir yapılanma, bir "paralel devlet" olarak Ergenekon, yargının konusu olduğu gibi, kamuoyunun da gündeminde. Peki, "Ergenekon" sözcüğü, sadece bir "örgüt'ün mü ifadesidir gerçekte? Yoksa, ondan da öte, bir "zihniyet"in mi adıdır? Darbe Günlükleri'ni ortaya çıkaran usta gazeteci Alper Görmüş, elinizdeki kitapta..»»
Alper Görmüş

Etkileşim Yayınları

***Ergenekonculuk*** denilen faaliyet alanı hakkında tam bir bilgi sahibi olmak için bu alanı yalnızca ***teşkilat*** tarafıyla değil, ***zihniyet*** tarafıyla da irdelemeliyiz. Bu cümleden olmak üzere, Ergenekon şebekesiyle hiçbir örgütsel bağı olmamış, onun kriminal faaliyetlerine hiçbir biçimde katılmamış, dolayısıyla yasal bir suçlamaya maruz kalmamış ve kalmaması gereken; fakat o..»»
Alper Görmüş

Etkileşim Yayınları

***Ergenekon*** derken sadece bir ***teşkilat***tan değil, bir ***zihniyet***ten söz ettiğimi bir daha belirtmek isterim. Aksi takdirde, kitabın içinde yer alan kimi yazıların konularına bakıp (Darbe Günlükleri, Balyoz Davası vb.), bunların ***Ergenekon***la ilgisi üzerine haklı spekülasyonlar yürütmek mümkün olabilir. Oysa gerçekte, Darbe Günlükleri de, Balyoz Davası da, aradaki iri..»»
Silver Birch

Onbir Yayınları

***İyi, kötü, ben bu sözcüklerin anlamlarını bilmiyorum. Bu ancak kişinin sürmüş olduğu hayata, görmüş olduğu hizmete, içindeki Büyük Ruh'un açılıp meydana çıkması için kullandığı fırsatlara bağlıdır. Önemli olan şeyler ancak bunlardır. Bilgiye sahip olmak bilgisizlikten daha iyidir, fakat tek mihenk taşı gündelik hayatınızı günü gününe nasıl yaşadığınızdır.*** Silver Birch (Arka..»»
Silver Birch

Onbir Yayınları

***İyi, kötü ben bu sözcüklerin anlamlarını bilmiyorum. Bu ancak kişinin sürmüş olduğu hayata, görmüş olduğu hizmete, içindeki Büyük Ruh'un açılıp meydana çıkması için kullandığı fırsatlara bağlıdır. Önemli olan şeyler ancak bunlardır. Bilgiye sahip olmak bilgisizlikten daha iyidir, fakat tek mihenk taşı gündelik hayatınızı günü gününe nasıl yaşadığınızdır.*** ***Siz, dünyanızdaki ..»»
Sevda Alankuş

Metis Yayınları

Michael Löwy

Ayrıntı Yayınları

Marx ve Weber, içinde yaşadığımız dünyayı anlamak için vazgeçilmez öneme sahip iki düşünür. Bu dünya ki, 19. yüzyıldan farklı biçimlerde olsa da hâlâ kapitalist olmayı sürdürmekte. Kuşkusuz, bu iki yazarın sunduğu kuramsal araçlar bazı günümüz gerçekliklerini -örneğin ekolojik krizi- anlamamızda her zaman yeterli olmuyor; ama bu kesinlikle daha az önem arz ettikleri anla..»»
Ronald Karel

Destek Yayınları

Tek haneli yaşlarda bulutlara âşık oldu. Bu tutkusu yüzünden okulundan atıldı, çünkü derslerle ilgilenmeyip bulutlarda oynaşıyordu. Okuldan uzaklaştırıldığı o yıllarda keşfetti ilk deprem bulutlarını... Ailesini, hocalarını, arkadaşlarını ve bilim dünyasını karşısına alan Ronald Karel, çocukluğunun ve gençliğinin aşklarının ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa »