Şerefle bitirilmesi icap eden en ağır vazife hayattır. -- Toegueville [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bencil Kitabı - Bencil Kitapları

Bencil konu başlığında toplam 30 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Bencil kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ömer Köroğlu

Dokuz Yayınları

Hatırlayacaksın... Mutlaka gecenin bir yarısı aklına gelecek, seni şartsız koşulsuz dinleyen, seven bu adam! Derdini derdi bilip, sen boş ver, desen de, anlat hadi ne olur bak, rahatlarsın belki, diye seni düşünen. Pişman olacaksın ulan, gecenin bir yarısı uykundan uyandığında adımı sayıklayacaksın, o adamın koynunda! Duymamıştır inşallah, diye dualar edeceksin. ..»»
F. Dize Sürünme

Kurgu Kültür

***Kimimiz seyirci, kimimiz kurban göreviyle dünyaya adım atarız. İnsanlar dövüşenler ve seyircilerden oluşur. Dünya bir ring yaşam da dövüştür ve hiçbir dövüş adil değildir. Sonuç beraberlik de olsa bir taraf daha fazla yorulmuş, yıpranmıştır. Bu yüzden susma! Sustukça sıra sana gelmeyecek. Haykır ve dök içini. Kus kin ve öfkeni. Ama yazarak... Çünkü insanlar konuşulanlara pek kulak asmazlar. Her..»»
Wilbur Smith

Altın Kitaplar

Nar Tanesi

Yapı Kredi Yayınları

Perde açılıyor! Mutluluk paylaşıldıkça çoğalır! Gerçek sevgi ne engel tanır ne de bir koşula bağlıdır! Bilgin Adalı 1944 yılında Safranbolu'da doğdu. Televizyon için belgesel filmler, kültür ve sanat programları, çocuk ve gençlik programları hazırladı. Üniversitede öğretim görevlisi olarak çalıştı; reklam yazarlığı, yaratıcı yönetmenlik yaptı. Çocuklar için pek çok kitap yazdı. 2012 yılı..»»
Kolektif

Martı Çocuk Yayınları

Çocuklar evde Anka kuşu besleyemeyeceklerini bilirler ama onun güzelliği hep hafızalarındadır;Masal, hayal etmektir. Kaf Dağı’na tırmanmaları imkânsız olsa da bir gün oraya ulaşacaklarını düşünürler; Masal, umuda tutunmaktır. Bu büyülü dünyaya istedikleri zaman kaçıp gidebilirler; Masal yaratıcılıktır. Anlatılan tüm güzelliklerin gerçeğe dönüşmesi, kötülüklerin ise masallarda kalmas..»»
Bilgin Adalı

Yapı Kredi Yayınları

Perde açılıyor! Mutluluk paylaşıldıkça çoğalır! Gerçek sevgi ne engel tanır ne de bir koşula bağlıdır! Bilgin Adalı 1944 yılında Safranbolu'da doğdu. Televizyon için belgesel filmler, kültür ve sanat programları, çocuk ve gençlik programları hazırladı. Üniversitede öğretim görevlisi olarak çalıştı; reklam yazarlığı, yaratıcı yönetmenlik yaptı. Çocuklar için pek çok kitap yazdı. 2012 yılında h..»»
Memduh Bayraktaroğlu

Marka Basın Yayın Reklamcılık

30. Nisan. 2011`de başlıyor...

24 Temmuz 2011`de bitiyor...

Romanımda, türban yasağının üniversitelerde kaldırılmasından kısa bir süre sonra (ki, kitabım yayımlandığında türban yasağına ilişkin anayasa değişikliği gündemde bile yoktu), ilk eğitim ve lisede de genç kızların çoğu türban takmaya başlıyorlar...

Ve giderek iş çığırından çıkıyor; başını örtmeyen genç kızlara önce taşra k..»»

Ayşe Irmak Çağlar

Nesil Çocuk Yayınları

Tuna Serim

Truva Yayınları

Hatta o çok kibar olarak bildiğin erkek arkadaşın bile bir anda maçolaşabilir. Ne de olsa her erkeğin içinde biraz maçoluk var... Daha genç kızlığımda, kadın haklarının yeni yeni tartışılmaya başlandığı yıllarda duymuştum "maço" sözcüğünü. Günümüzde giderek yaygınlaştı, bir anlamda maçolar, erkek oğlu erkek, gerçek erkek diye tanımlanıyorlar. Düşünceleri ne kadar doğru, davranışın ilkelleşmes..»»
Tuna Serim

Truva Yayınları

Daha genç kızlığımda, kadın haklarının yeni yeni tartışılmaya başlandığı yıllarda duymuştum “maço” sözcüğünü. Günümüzde giderek yaygınlaştı, bir anlamda maçolar, erkek oğlu erkek, gerçek erkek diye tanımlanıyorlar. Düşünceleri ne kadar doğru, davranışın ilkelleşmesiyle erkeklik sınırı mı yükseliyor ya da erkeklik yeniden mi yazılıyor? Maçoları araştırırken hep zorlamalarla karşılaştım,..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.