Yenilgileri kullanırsan zafere dönüşürler. (Otto Von Bismarck) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bak Kitabı - Bak Kitapları

Bak konu başlığında toplam 2465 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Bak kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
M. Mustafa Uzun

Ravza Yayınları

 İnsanlık tarihi aynı zamanda Hak-batıl mücadelesinin de tarihidir. Bu mücadelede bir tarafta Hak yani her zaman doğru taraf, diğer tarafta ise batıl vardır. Bütün peygamberlerin batılı savunun düşmanları olmuştur “ (Resulüm!) Ve işte biz böyle her peygamber için günahkarlardan bir düşman yapmışızdır. Bununla beraber hidayet verici ve yardımcı olarak Rabbin yeter.” (Furk..»»
Sevda Dursun

Hayat Yayıncılık

Hamilelik, Doğum, Bebek Bakımı ve Çocuk Eğitimi İçin Pratik Çözümler Çocuk eğitimi, annesinin karnında her şeyden habersiz büyümeye ve gelişmeye çalışan bir bebeğin varlığından çok önce, mutlu bir aile yuvasının temellerinin atılmasıyla başlar. Bu kitap, bir bebek bekleyen veya minicik yavrusunu kucağına almış fakat şimdiye kadar karşılaşmadığı problemlerle kafası karış..»»
Ufuk Kaan Karacan

İkinci Adam Yayınları

Sporu gerçekten sevenlerin ülkesi ama durumumuz galiba biraz arabesk. Belki de sevdiği kadının suratına kezzap atanların, sevgisinden intihar edenlerin memleketinden ancak böyle bir spor çıkar. Sahada netice, tribünde şiddet,ağzından salya akan yorumcu geçinip gidiyoruz maalesef. ‘’Kitabevlerinde hâlâ bir futbol köşesi yok, spor içerikli eser üretimimiz sıfır. ‘’ deme..»»
Cumhur Aksel

Kuzgun Kitap

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ANONİM ŞİRKETİ – Doğum” adlı çalışmanın, “Öteki” altbaşlığı ile devam serisinin 1. kitabıdır. İçindekilerden Bir Beyaz Adam Sendromu: Kan, Gen, Ben, Irk Dil, Din... Tarihöncesinden Gelen İnsanlık Ailesi İnsanoğlunun Tarihöncesindeki Serüveni “Kurt”un köpeğe dönüşüm sürecinde İnsanın Evrimi Tarım.. tarım.. tarım... Irklar-Diller-Genler-K..»»
Ferman Karaçam

Okur Kitaplığı

Erguvan yazları yaşanır bizim buralarda Deniz kum ve güneş vardır Güneşi bazan yağmurlar yıkar Bazan Saçlarına değip geçer kelebekler küçük bir kızın Gülmelerine benzeyen ışık kümesi dökülür üstümüze   Hayalin durur bin ışık saçan Direncin İmanın Aşkın öteye bakan Hep öteye bakan Dağınık bembeyaz sakalların bulutudur belki Ebrehe ordusuna taş atan kuşlara K..»»
Tracey Murkett

Gün Yayıncılık

Tanıdığım iki anneden biri çocuğunun yemediği yemekler yüzünden dertli. Kaşıkla peşinden koşturanlar, her akşam aynı yemeği pişirenler, televizyon ya da türlü şaklabanlıklarla yemek yedirenler, ***Aman yesin de ne yerse yesin diye abur cubura göz yumanlar*** bizim kültürümüzde hiç de alışılmadık görüntüler değil. Peki bu tutumumuz ne kadar doğru? Elinizde tuttuğunuz kitap bebeklerin katı g..»»
Billur C. Yılmazyiğit

Tera Yayınevi

Adı darbe! Neler olduğunu, neler bittiğini anlayamadan kendilerini bir iç savaşın içinde bulan gençlerin, yaşlarına sığmayacak deneyimleri. Adı darbe! 12 Eylül 1980. Türkiye. Sokaklar bölünmüş, Düşünceler bölünmüş. Eylemler bölünmüş. Ama hayat tüm tamlığıyla akıyor. Bu öyle bir darbe, öyle bir darbe ki, aklın boyutlarını, aklın hayal gücünü aşan bir şiddetin, hukuksuzca ve haks..»»
Theodor Menzel

Palet Yayınları

1926 Bakü Türkoloji Kongresi, birikimlerin buluştuğu bir ortam olmuştur. Bu kongre, gerek Türklük biliminin gelişimi gerekse Türkiye-Rusya ilişkilerinin gidişatı açısından oldukça önemlidir. Bilindiği üzere Türk-Rus ilişkileri, Bolşevik Devriminden, özellikle Türkiye’deki inkılap hareketinin ortaya çıkışından sonra yeni bir ivme kazanmıştır. Bu itibarla, Bakü Kongresi, i..»»
Şirin Tekeli

İletişim Yayınları

Bugünün Kitapları»»
Şirin Tekeli

İletişim Yayınları

KADIN BAKIS ACISINDAN KADINLAR 1980`LER TURKIYESI`»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.