Mütavazi olmalıyız. Çünkü gelip geçiçiyiz ve unutulacağız. Hayat başkalarına muvaffakiyetlerimizi anlatmak için geçirilmeyecek kadar kısadır. -- Carnegie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bahtiyar Kitabı - Bahtiyar Kitapları

Bahtiyar konu başlığında toplam 6 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Bahtiyar kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ali Kaya

Kategori

Prof. Dr. Halil Çivi'nin önsözünü yazdığı bu Eserde İran Bahtiyar Aşireti ve kolları, konuştukları dil, inanç ve kültürel değerleri, biyolojik etnik kimlikleri ve Tarihsel gelişme içinde İran ve Türkiye'de konumlanışları irdeleniyor. Eserde  belge niteliğinde resimlerde yer alıyor.       »»
Vera Tulyakova HikmetAnna Stepanova (Hazırlayan)

Yapı Kredi Yayınları

Vera Tulyakova Hikmet, Nâzım Hikmet`in ölümünden sonra, onunla yaptığı söyleşiler olarak nitelendirdiği bu kitabında, şairin ülkesinden ayrıldıktan sonra, 1951`de üçüncü ve son kez gittiği Sovyetler Birliği`nde coşkulu gençlik yıllarında idealinde yarattığı sosyalizmin gerçekleştirilememesi ve yeni insan tipinin yaratılamaması karşısında yaşadığı hayal kırıklıklarını, şaşkınlıklarını, acılarını..»»

Ahmet Mithat

Homer Kitabevi

İ. Aydın Yüksel

İstanbul Fetih Cemiyeti

İstanbul Fetih Cemiyeti’ne uzun yıllardır emek veren Dr. İ. Aydın YÜKSEL tarafından hazırlanan bukitap; Türk Okçuluğu hakkında bilinen Türkçe yazılmış en eski risaledir. İstanbul Üniversitesi KütüphanesiTY.6923 numara ile kayıtlı bu yazma eserde İstanbul Okmeydanı’ndan başlayarak diğer şehirlerdekimenziller, taş diken okçu pehlivanların isimleri ve menkıbeleri anlatılmak..»»
Arzu Kadumi

Şule Yayınları

Arzu Kadumi

Şule Yayınları

Çal Bahtiyar kitap özeti “Hac zamanının, torik mevsimine denk geldiği beş yıl önceki o sonbaharda, kutsal topraklardan dönen kafile, iskelede bek- leyen kalabalıkla kucaklaşıp ağlaşırken herkesin aklında olup da sormayı taze hacılığına yakıştıramadığı, tavaf sırasında bile geçmiş senelerin torik çetelesini tutturup sonra da tövbe istiğfar ettiren o meşum istek, Binnaz’ın yetmiş yaşındaki anacığ..»»
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız