Köleliğin en kötüsü, kendi nefsine köle olmaktır. (La Fontaine) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Arkeoloji Kitabı - Arkeoloji Kitapları

Arkeoloji konu başlığında toplam 76 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Arkeoloji kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ben Claasz Coockson

Aytaşı Yayıncılık

“Kazı sırasında birçok insan buluntular üzerinde çalışır. Seramik parçaları yıkanır, numaralandırılır, seçilir, bir araya getirilir, yapıştırılır ve son olarak konservatör boşlukları doldurularak iş bitirilir."

"İşte bu kitap, arkeolojik alanda çalışmaya devam edecek öğrenciler için yazılmıştır ve bir seramik parçasını çizmek için gereken `numara` ve teknik..»»
Özlem Çevik

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Bir parçası olarak içinde yaşamakta olduğumuz uygarlık, uzun bir zaman sürecinin sonunda gelişerek bu günkü durumuna gelmiştir.Ancak biz bunu tek bir zaman boyutunda yatay bir kesit olarak görürüz; gelişim sürecini göremediğimiz için doğru olarak algılayamayız. Birlikte varolduğumuz uygarlığı anlamak için zaman boyutu ile bakmamız gerekir.Arkeoloji, bu anlamda, günümüze kadar nasıl gelindiğin..»»

Veli Sevin

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

İnsanın en ilgilendiği konulardan biri de geçmişdir. Bu geçmiş, çoğu kez arkeoloji bilimi ve uyguladığı yöntemler yardımıyla anlaşılabilmektedir. Arkeologlarıysa, geçmişle ilgili sorunların yanıtlarını, dev bir tarih kitabı olarak gördükleri toprakta arayan kişiler olarak tanımlamak yanlış sayılmaz. »»

Orhan Bingöl

Homer Kitabevi Yayınları

"1966 yılından bugüne kadar edindiğimiz deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki, ören yerlerini, kazılarımızı ziyarete gelenlerin tümü; genci, yaşlısı; köylüsü, kentlisi; fakiri, zengini; bilgilisi, bilgisizi; akıllısı, daha az akıllısı antik kültürler konusunda hep aynı soruyu yöneltirler: `Bu koca taşları nasıl işlediler, nasıl kaldırdılar, hocam!`.

Bu gerçekten zor ve haklı merak uy..»»

Antonio Sagona

Arkeoloji Sanat Yayınları

Ülkemizin kültür mirası, uygarlık tarihinin çok küçük bir dilimini temsil eden ve daha çok kolay algılanır anıt yapıların bulunduğu Efes, Bergama, Boğazköy gibi büyük ören yerleriyle özdeşleşmiştir. Buna karşın görkemli uygarlıkların nasıl geliştiğini ortaya koyan, onların önaşamalarını temsil eden dönemler göz ardı edilmiş, çalışmalar Erken Cumhuriyet Dönemi'nde kazısı yapılan Alişar, Alacahöyük,..»»
Gökhan Pamukçu

İkinci Adam Yayınları

Ö" harfiyle başlar her aşk. "P" gelir sanır her budala ardından Oysa "L" dir devamı... (Faili Meçhul) Don Kişot olup savaşırken Senin için yel değirmenleriyle Sen değil miydin ki rüzgâr olup Yardım eden yel değirmenlerine? (Arkeolojik Yalnızlık) Çarmıha vuruldu yüreğim İsa bile kıskandı, Ve "yaşa" dedi Tanrı "Bu yürek senin!" (Çarmıh) (Tanıtım Bülteninden) »»
Emine Çaykara

Can Yayınları

Pırıl pırıl parlayan gözleri hayata odaklanmıştı; yaşam her ne olursa olsun tadına doyulmaz tatlarla doluydu, öğrenecek ne çok şey vardı... Tüm sağlam ilişkilerde olduğu gibi önce biraz mesafeliydik... birbirimizi tanıdıktan ve birbirimize güvendikten sonra yeni ve son derece keyifli bir kapı açıldı önümüzde. O kapının arkasında her şeyi konuşabildiğiniz bir dost vardı artık. Yaşam enerjisi, disip..»»
Paul Bahn

Kabalcı Yayınları

Bu eğlenceli giriş kitabı, arkeolojinin süregiden popülerliğinin nedenlerini açıklıyor - kimi zaman akademik bir kariyer olan, ve bütün dünyayı saran, 2,5 milyon yıllık bir geçmişe sırtını dayayan bir konu. Çöllerden ormanlara, derin mağaralardan dağların tepelerine, taş aletlerden uydu fotoğraflarına, kazılardan soyut teoriye, arkeoloji, neredeyse geçmişi bütünlüklü bir şekilde kavramaya çalışan ..»»
Emine Çaykara

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

1940`larda, at üstünde, Anadolu`da keşif gezilerine katılmış, çok değerli bilim insanlarının yanında eğitim görme şansına erişmiş, Hititlerin dünyasını yaşamının merkezi yapmış bir arkeolog, bir dilbilimci, bir Hititolog.. Ve anneliği için mesleğine ara vermiş bir kadın, gençlere arkeolojiyi sevdirmek için yıllarca üniversitede dersler vermiş bir hoca...
İçten, sakınmasız cevaplarıyla hayatını..»»
Fuat Aydın

Eskiyeni Yayınları

İçinde yaşamakta olduğumuz dünyanın herkes için eşit derecede yaşanabilir bir hale gelmesi, başka şeylerin yanı sıra, onda yaşayanların birbirlerini daha iyi tanımalarına bağlıdır. Özellikle, aralarında uzun ve rekabete dayalı tarihsel ilişkilerin bulunduğu toplumların buna daha çok ihtiyaçları vardır. Zira rekabete dayalı düşmanca ilişkiler, başkaları hakkında gerçeğe dayanmayan, hay..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.