Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Arkeoloji Kitabı - Arkeoloji Kitapları

Arkeoloji konu başlığında toplam 76 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Arkeoloji kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Dinleyerek*** 2 (DVD`li)

Boyut Yayınevi

Koleksiyon Kitap + 9 adet DVD İnsanlık tarihini ve medeniyetleri keşfedin Tarih öncesinin en önemli dönemlerine ışık tutan Arkeoloji Sırları'nın özel Türkiye bölümü ile ikinci ve yepyeni koleksiyon kitabı ÇIKTI! Üstelik birbirinden çarpıcı 9 adet DVD hediyesi ile birlikte! Dünyaca ünlü İtalyan arkeologların çalışmaları... Orijinal belgeler, haritalar, buluntular... Binlerce fotoğraf... Tü..»»
Kolektif

Boyut Yayın Grubu

Boyut Koleksiyon Kitaplar serisine her yaştan arkeoloji tutkunlarının merakla beklediği, yepyeni bir eseri daha ekledi: Arkeoloji Sırları... Dünyanın dört bir yanından onlarca arkeolojik alan... Binlerce yıldır gün ışığına çıkmayı bekleyen eserler... Prehistorya'dan günümüze dek inanılmaz buluntular, yapılar, tapınaklar, saraylar, mezarlar...»»
Kolektif

Boyut Yayın Grubu

İnsanlık tarihini ve medeniyetleri keşfedin Tarih öncesinin en önemli dönemlerine ışık tutan Arkeoloji Sırları'nın özel Türkiye bölümü ile ikinci ve yepyeni koleksiyon kitabı çıktı! Üstelik birbirinden çarpıcı 9 adet DVD hediyesi ile birlikte! Dünyaca ünlü İtalyan arkeologların çalışmaları... Orijinal belgeler, haritalar, buluntular... Binlerce fotoğraf... Türkiye'ye dair çok özel bir bölüm... ..»»
Secda Saltuk

İnkılap Kitabevi

ARKEOLOJİ Sözlüğünün ilk fişlerini hazırlamaya başladığımda arkeoloji öğrencisiydim. Devamlı bir çalışma yapamayıp, uzun aralar vererek sonunda gerçekleştirebildiğim bu sözlüğü arkeoloji öğrencilerinin yararlanabileceği düşüncesiyle hazırladım. Titiz bir çalışma sürdürdüğüm halde gönlüm daha iyisini isterdi. Daha bol maddeli, daha geniş açıklamalı bir Arkeoloji Sözlüğünü de görebilmek dileğiyle.»»
Tamay Tekçam

Alfa Yayınları

Arkeoloji terimlerinin araştırılması ve verilerin toplanması ile başlayan bu serüvende, kişisel merak ile oluşan verilerin bir kitapta toplanmaları başlangıçta amaçlanmamıştı. Ancak zaman içinde, özellikle de son yıllarda arkeolojinin çeşitli konularında yayımlanan çeviri kitaplardan da yararlanılarak elde edilen birikimin bir kitapta toplanması fikri doğdu. Alfabetik sıra gözetilen bu çalışmad..»»

Kolektif

Arkeoloji Sanat Yayınları

Kolektif

Arkeoloji Sanat Yayınları

İçindekiler; Onur Kara - Mustafa Demirel- Perge Antik Kenti 2012-2014 Yılı Kazıları Murat Karakoç - Orta Paleolitik Dönem'de Anadolu-Balkan İlişkileri: Yontmataş Buluntu Toplulukları Işığında Anadolu, Yunanistan ve Bulgaristan Arasındaki Olası Benzerlikler/Farklılıklar Ergül Kodaş - Yukarı Dicle ve Orta Fırat Bölgelerinde İlk PPNA'ya ve PPNA-PPNB Geçiş Dönemine Tarihlenen Figürlü Taş Nes..»»
Struan ReidAbigail Wheatley

İletişim Yayınları

Geçmişin izinde, heyecan verici bir yolculuğa hazır mısınız? Arkeoloji: Geçmişin İzinde okuyucularına arkeolojinin büyüleyici dünyasının kapılarını aralıyor. Bu harika kitap size dünyanın en ünlü arkeolojik örenlerini keşfetme ve yeraltından çıkarılmış bazı ilginç buluntuları görme fırsatı sunuyor. Dünden bugüne arkeolojinin geçirdiği aşamaları öğrenebilir, arkeologların özenli çalışm..»»
Oğuz ErdurGüneş Duru

Ege Yayınları

Arkeoloji: Niye? Nasıl? Ne İçin?»»
A. Tuba Ökse

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Hakkında filolojik bilgi bulunmayan ya da yetersiz olan çağlarda yaşayan toplumlar hakkında bilgi veren pek çok kültür kalıntısı içinde en önemli buluntu grubu olan seramiğin vereceği bilgiler, insanlık tarihinin anlaşılmasını sağlayan önemli ipuçlarını oluşturmaktadır. Seramik hamurunun yapısı, pişirme ve biçimlendirilme teknikleri, ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.