Elleriyle çalışan adam amele, elleriyle birlikte zihnini de çalıştıran adam usta, fakat elleri zihni ve kalbi ile çalışan sanatkardır. -- Goethe [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Aborjin Kitabı - Aborjin Kitapları

Aborjin konu başlığında toplam 6 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Aborjin kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Daisy Bates

Su Yayınevi

Her gece, günün avı yakalandığında ve akşam yemeği yendiğinde, Kabbarli defterini ve kalemini alıp aşağıya, Aborjin kampına gider, çadırının altında ateşin başına oturur ve çöl yıldızları altında yaşlı erkeklerin anlattığı hikâyeleri dinlerdi. Bu folklor hazinesini keşfetmek büyüleyici bir işti. Bunlar, olağanüstü ve hayal gücü yüksek bir halkın kültürünü temsil eden harikulade masallardır. ..»»
Daisy Bates

Su Yayınevi

Her gece, günün avı yakalandığında ve akşam yemeği yendiğinde, Kabbarli defterini ve kalemini alıp aşağıya, Aborjin kampına gider, çadırının altında ateşin başına oturur ve çöl yıldızları altında yaşlı erkeklerin anlattığı hikayeleri dinlerdi. Bu folklor hazinesini keşfetmek büyüleyici bir işti. Bunlar, olağanüstü ve hayal gücü yüksek bir halkın kültürünü temsil eden harikulade masallardır. ..»»
Barbara Wood

Yurt Kitap Yayın

DUS ZAMANI BIR ABORJIN ROMANI»»
Eser Coşkun

Pera Yayıncılık

En az kırk bin yıldır Avustralya kıtasında yaşayan ve dünyada varlığını sürdüren en eski insan topluluklarından olan Aborijin'ler; bu anlamda insanın en eski geçmişini, inançlarını, geleneklerini, yaşam ve üretim biçimlerini, özetle tüm netelik ve niceliklerini gözler önüne seren canlı tarih sayılırlar. (Önsöz'den) »»
Semra Ner Erken

Maske Kitap

Ailesi ile birlikte Avusturya'ya giden Cemal'i oranın  yerli halkı olan. Aborjinlerle yaşayacağı gizemli bir  macera beklemektedir. Öyle bir maceradır ki bu, hem evrenin yaratılışına ışık tutacak hem de iyilikle kötülük hakkında  kimselerin bilmediği sırları açığa çıkaracaktır. Asil önemli soru ise bambaşkadır: Acaba Cemal bu akıl almaz maceradan sağ salim çıkabilecek midir? Yoksa Aydınlıklar Evre..»»
Marlo Morgan

Dharma Yayınları

SONSUZLUGUN MESAJI BIR ABORJIN BILGELIGI ROMANI»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.