Denizin dibinde incilerle taşlar karışık bulunurlar. Övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunur. Mevlana [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Abdullah Kitabı - Abdullah Kitapları

Abdullah konu başlığında toplam 74 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Abdullah kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hasan Taşkın

Neden Kitap

Abdullah Gül; kapatılan Refah Partisi`nin Kayseri Milletvekili olarak ilk kez Parlamentoya girdiğinde, Türkiye Cumhuriyeti`nin 11. Cumhurbaşkanı seçileceğini tahmin eder miydi bilinmez ama; ortak görüş, bunun siyasi bir başarıya verilebilecek en güzel örnek olduğu yönünde birleşiyor. Üzerinde bu kadar yoğun bir kamuoyu baskısı varken ve Türkiye`nin içinde bulunduğu hassas geçiş dönemi devam ede..»»

Abdullah Kölemen

DBY Yayınları

2012 yılında Balkan Harbi'nin, daha doğru ifadesiyle, Balkan hezimetinin 100. yılını idrak edeceğiz. Hakiki vukuatı kaydeden tarih, milletlere aynı zamanda nelerden ders almaları gerektiğini de gösterir. Balkan Harbi üzerine yazılmış mevcut kaynaklar içerisinde kanaatimizce en önemlisi Şark Ordusu Kumandanı Abdullah Paşa'nın hatıratıdır. Bu hatıratı önemli kılan sebeplerin başında,..»»
Hasan Kaluç,Hamza Keskin

Kahraman Yayınları

Abdullah Amine - Çocuklar İçin İslam Tarihi»»
Aynur Uraler

M.Ü. İlahiyat Fak. Vakfı

İyi nesillerin yetişmesi için İslâm dininin ölçülerine göre yaşayan insanların tanıtılması ve değerli kişilere benzemenin özendirilmesi gerekir. Bu çerçevede en hayırlı nesil olan sahâbîlerin ve onların pekçok güzel niteliklerinin bilinmesi bir ihtiyaçtır. Abdullah b. Ömer, Hz. Peygamber’in “Abdullah ne iyi adamdır” diye methettiği bir sahâbîdir. O; temelinde iman, ilim, iyi niyet, ihlâs, samimiye..»»
Abid Okuyucu

Yedirenk

Hadis-i kudsi olarak nakledilen bir rivayette şöyle buyrulmaktadır: ***Kim bana yakın olmaya çalışan kuluma düşmanlık ederse ben ona karşı savaşa izin veririm…*** İşte bu rivayetten hareketle Esved b. Salim'in ibn Mübarek hakkındaki şu sözü daha anlamlı hale gelmektedir: ***Abdullah b. el-Mübarek'e düşmanlık eden veya ona iftira eden kimseyi İslam düşmanı olarak görürüm.*** Abdullah b. el-Mübar..»»
Hilal Çelikkol Kara

Nesil Çocuk Yayınları

Küçük Abdullah (r.a.) Efendimizin yanında her gün yeni şeyler görüyor, duyuyor, hayatını aydınlatacak ölçüler öğreniyordu. Bir seferinde Sevgili Peygamberimizin şöyle buyurduğunu duydu: “Müslüman Müslüman’ın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu kaygılandırmaz. Kişi kardeşinin ihtiyacını giderdiği sürece Allah da onun ihtiyacını giderir.Kim dünyadayken bir Müslüman’ın sıkıntısını giderirse Allah da..»»
Duygu Güles K.

Kırk Kandil

“Eğer yeryüzündeki ağaçlar kalem, deniz de mürekkep olsa, arkasından yedi deniz daha ona katılsa, Allah’ın sözleri (yazmakla) yine de tükenmez. Şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.” (Lokman, 27) Kelam Allah (c.c)’ın. Kullar kelamın taşıyıcılarıdır. Taşıyıcılarsa iki türlüdür: Veyl, Allah kelamını küçücük menfaate satanlar safında yer alanlara. Dünya menfaatlerine s..»»
Hakantürk

Akademi Kitabevi

Abdullah Çatlı Kimdir? "3 Kasım 1996 Susurluk"»»
Engin Özendes

Yapı Kredi Yayınları

Kevork.Viçen.Hovsep. 1858’de ülkesine dönmek isteyen Alman kimyager Rabach’ın stüdyosunu devralmakla başladı. Abdullah Freres’in fotoğraf serüveni. Çektikleri portrelerle Sultan Abdülaziz’in gözdesi oldular önce, daha sonra bu başarıyı sırasıyla dönemin ünlülerinin fotoğraf çekimleri ve yurtdışı temsilcilikleri izledi. Gittikçe yokolan İmparatorlukla kader ortaklığı yaparcasına 1900’lü yılla..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.