Bahattin_ karakoç
57 şiiri ve 1 yazısı kayıtlı Takip Et

ABDURRAHİM KARAKOÇGünün Yazısı
Okuduğunuz yazı 26.4.2012 tarihinde günün yazısı olarak seçilmiştir.ESİNTİLİ havalarda gökyüzündeki bulutlar kıpır kıpır olurlar; dün sabah benim yüreğim de öyleydi...Kahvaltımı hazırlarken bir telefon geldi, geçici olarak Diyarbakır’da görevli iken 23 Nisan bayram tatilinden yararlanarak beni ziyarete gelmiş, otogardan bana telefon ediyor adresimi, güzergahı soruyordu. Çok değer verdiğim, has şiire, güzel Türkçemize büyük hizmetlerinin dokunacağına yürekten inandığım bu genç şairimize adresi verdim ve acele gelmesini söyledim.Kim mi bu şair?Kesinlikle davul kasnağına geçirilmiş bir koyun derisi değildir,yabancı katkılarla kirlenmemiş bir şairdir.Geldi ve kahvaltıyı birlikte yaptık.İlk defa konuşarak,konuşturarak,gülümseyerek yaptım kahvaltımı...Derken oğlum Dr.Bahadırhan Karakoç’tan bir telefon geldi öğleye doğru.Dediği şu:"Amcam tekrar hastalanmış Gazi Ün.Tıp Fakültesi Hastanesinde yoğun bakıma yatırılmış".Bu habere çok üzüldüm,üzüntümü misafirime hissettirmemek için de içime hapsettim. Misafirim Diyarbakır’dan gelmişti ama kendisi Mersin’in Tarsus kazasındandır ve saf-kan yörüktür. O gün saat 15’de tekrar Diyarbakır’a döndü bense yine tek başıma kaldım...Sürekli kardeşim şair Abdurrahim Karakoç’u düşünüyor ve acılarımı hafifletmeye çalışıyordum.Akşam olmuştu hiç beklemediğim bir telefon daha...Arayan Ankara’dan çok sevdiğim bir şair arkadaşım,İsmet Bora Binatlı; ilk sözü,"Başınız sağ olsun abi!!!..."Neye uğradığımı şaşırdım,nedenini sordum, Abdurrahim’in hakka yürümüş olduğunu vurguladı.Her canlının ölümlü olduğunu bilmeden yaşayanlardan değilim ve her ölümlü haber de böyle verilmez.Böyle haberler karşısında "İnna l’ilahi e inna ileyhi raciun" demeye de dilimiz döner,karşılamaya da gücümüz yeter.5 dakika sürmedi haberin doğrusunu öğrenmek için.Bu gibi haberlerde bacakları çevik, dilleri cıvık posta tatarları sanmam ki hoş karşılana.İnsanı felç bile eder böylesine acı ve asılsız haberler. Habercinin habercisi sanatçı geçinen ve her fırsatta beni sevdiğini söyleyen Emel Demirezen’de katılmış kendi sitesinde bu haberciler arasına. Yazamaz DEMİYORUM, yazmak hakkıdır, ama doğruyu, kimselere zararı dokunmayacakları. Evet, kardeşim Abdurrahim Karakoç, yoğun bakımda yatıyor, ömrü tamam olduğunda elbette o da ölecektir, gökyüzünü aydınlatan bir yıldızın kayışı gibi. O hala hayatta. Selam ve sevgilerimle.

Bahaettin Karakoç


Beğen

Bahattin_ karakoç
Kayıt Tarihi:25 Nisan 2012 Çarşamba 12:42:44

ABDURRAHİM KARAKOÇ YAZISI'NA YORUM YAP
"ABDURRAHİM KARAKOÇ" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
(( Seçil Nimet ))
26 Nisan 2012 Perşembe 23:48:00

Mevlam acil şifalar versin,
uzun ömürler versin...


Cevap Yaz
sevdayağmuru
26 Nisan 2012 Perşembe 21:45:44
ALLAH'IM YAR VE YARDIMCISI OLSUN:..

Cevap Yaz
Emine UYSAL (EMİNE45)
26 Nisan 2012 Perşembe 21:21:02
Allah, acil şifalar versin değerli şairimize. Elbette hak vaki olunca hepimiz öleceğiz. Değerli şairimiz geride bıraktığı eserlerinde hep yaşayacaktır.

Selam ve saygılar...

Cevap Yaz
dogansoydan
26 Nisan 2012 Perşembe 20:37:36
"Yazınızı okurken, "öldü" sözcüğünü okuduğum yerde donup kaldım. Yazının devamını okumadan kendi kendinmi sorgulamaya başladım: "nasıl olur ya! Abdurrahim Karakoç gider de benim haberim nasıl olmaz? Memleketten her gün haber alırım, gazetelerini okurum. Bir büyük şairin gidişi bu kadar sessiz sedasız olur mu? vb" birkaç dakika düşündüm, sonra yazının devamını okudum ve rahatladım. Bu gibi davranışlara "densizliğin daniskası" desek yeridir. Sağlığına kavuşmasını ve uzun ömürler dilerim.

Cevap Yaz
denizin dünyası
26 Nisan 2012 Perşembe 14:08:50
evet başınız sağolsun, Rabbim taksiratını affetsin, benim de ani haber başıma geldi böylesi, kardeşim terörle mücadelede şehit düşmüş, onun haberini verdiler sabahın 5 de, "kardeşin ölmüş, kalk "diye bir tlf,, inanın o ben de ölecektim, nefesin kesilmişti,, sizi çok iyi anlıyorum,, böylesi densizlerden Rabbime sıgınırım, tekrar başınız sağolsun, kıymetli bir şairimizdi,,

5 cevap yazılmış Cevap Yaz


Oflu 26 Nisan 2012 Perşembe 14:36:32
Siz bu yazıyı okudunuz mu ?
denizin dünyası 26 Nisan 2012 Perşembe 14:49:54
evet okudum ve okuduğuma göre yorum yaptım, siz de benden farklı yorum yapmamışsınız, üstadın şu yazısına istinaden; Ankara’dan çok sevdiğim bir şair arkadaşım,İsmet Bora Binatlı; ilk sözü,"Başınız sağ olsun abi!!!... """ yazdım, izra ben de kardeşinim ölüm hbr ani bir tlf aldımdı,, nesini sorguladınız onu anlamadım, izah bekliyorum
**Havin_** 26 Nisan 2012 Perşembe 16:28:25


Abdürrahim Karakoç'un vefat ettiği haberinin asılsız olduğuna dâir bir yazı bu. Bâzı satırları atlamış olmalısınız.

Sizin başınız sağolsun bu arada, Rabbim mekânını cennet eylesin kardeşinizin.


Sevgiler.
Oflu 26 Nisan 2012 Perşembe 16:29:47
"evet başınız sağolsun, Rabbim taksiratını affetsin"
" tekrar başınız sağolsun, kıymetli bir şairimizdi,,..."

Sözlerini neden söylediniz o zaman?
Kim öldü ki?
denizin dünyası 26 Nisan 2012 Perşembe 16:39:42
ben de nette, öldüğü haberini aldım o yüzden yazdım
**Havin_**
26 Nisan 2012 Perşembe 11:10:35Ben de haberi telefondan almıştım, bir sevdiğim söylüyordu ve sözüne inandığım. Ölüm haberi her zaman acıdır, duyduğumda aklıma siz geldiniz ve bir sızı daha... Ölüme diyecek yoktur elbet "İnna l’ilahi e inna ileyhi raciun"... Fakat dediğiniz gibi böylesi asılsızlıkların sebep olabilecekleri, düşünülmeden hareket ediliyorsa "yazıktır" onlara..Yüce Rabbim şâfi adıyla tecelli etsin inşallah.


Hûrmetle..

Cevap Yaz
Mehtap ALTAN
26 Nisan 2012 Perşembe 10:58:23
Ölüm üzerinden insanlığını gösteren insancıklar mı demeli bu yalan haberleri bile bile çıkaranlara bilmiyorum!...

Yüce Rabbim gönlü, insanlığı ve sanatı güzel Hocama Hayırlı şifalar versin inşaallah :(

Dualarım/ız onunla...

Cevap Yaz
Züleyha Özbay Bilgiç
26 Nisan 2012 Perşembe 10:42:27
Bana da özellikle telefon ettiklerini kesin olduğunu söylemişlerdi öyle üzülmüştüm ki bu haber içime su serpti. Rabbim acil şifalar versin inş.

Cevap Yaz
Oflu
26 Nisan 2012 Perşembe 10:16:43
Bazı insanlar bir duyum, bir haber aldıklarında onun doğru olup olmadığını iyice araştırırlar. Bazı insanlar ise buna gerek duymaz; o haberi doğruymuş gibi konuşmaya, yazmaya ve yaymaya başlar.
Hangisinin daha doğru olduğunu benim söylememden çok kişinin kendi idraki ile bulması şüphesiz en doğrusudur.

Şahsen, tamamen emin olsam bile bir acı haberi ilk veren olmak istemem!

Seksen üç yaşındaki bir insana yetmiş dokuz yaşındaki kardeşinin henüz ölmeden ölüm haberini veren bir baykuşu ( üstelik o da yetmişe merdiven dayamış ) anlatmış Bahaeddin Hoca. Yılların şairi biz değil ki yapılan densizliği “ öküzlükle “ teşbih etsin! (içinden geçirse bile).

Bu yazıyı buraya Hocanın kendi kayıt etmediğini ve cevaplarımızı okuyamayacağını bilsem de, kendilerine sağlık içinde uzun bir ömür, kardeşi ve Türk şiirinin dimdik kalesi Abdurrahim Hocaya Rabbimden acil şifalar ve bu iki şairin dünyaya gelmesine vesile olan değerli merhum babaları Ümmet Karakoç’a rahmet diliyorum.

Cevap Yaz
asiyildizi
26 Nisan 2012 Perşembe 07:43:13
kendısını mamaktakı dınletıde tanıdım ıyıkı o toplantıda bulunup o degerlı ınsanı tanımısım allah acıl sıfalar versın dualarımız hocamızla beraber

Cevap Yaz
sergulvural
26 Nisan 2012 Perşembe 07:15:27
Allah şifalar versin Abdurrahim Beye ...

Cevap Yaz
(Mustafa Çetiner)
26 Nisan 2012 Perşembe 05:27:59
Allah acil şifa versin, dilerim sağlıklı bir şekilde çıkar yoğunbakımdan.
Selam ve saygimla.

Cevap Yaz
atahan
26 Nisan 2012 Perşembe 05:10:12
Allah sifa nasip eylesin...

Cevap Yaz
Tülay Aslan
26 Nisan 2012 Perşembe 00:35:18
Hocam facebook ta Abdurrahİm hacamızın vefatını bende okudum yorum yazıp üzüntümü bildirip rahmet diledim ve paylaştım.Sonradan bunun yalan olduğunu öğrenince sevindim. Sildim hocamızın yaşadığını yazdım.Acil şifalar diliyorum.Böyle yalan dolan yazan insanları kınıyorum. Dualarım ABDURRAHİM HOCAMA

Cevap Yaz
sahaf
26 Nisan 2012 Perşembe 00:31:34
Sn.Karakoç ölüm haberini vermek de almak da zor iştir.Hepimizin gideceği yer orası olsa bile.Ben bunu çok iyi bilenlerdenim.Genç denebilecek yaşta olan ablamın, doktorların en fazla üç ay yaşar diye söyledikleri zaman asla inanmadık ve bir ay içinde de kaybettik zaten.Babamın ölümünü haber verdikleri zaman da aynı sizin yaşadıklarınızı yaşadık bizler de.
Bu kadar açıklamayı şunun için yaptım; kardeşiniz çok değerli bir şair ve bütün gazetelerin internet sayfalarına düştü haber ve ben de bunu hayat hikâyesi ile mihriban yetim kaldı diye paylaştım.Daha sonra bir arkadaşın uyarısı üzerine sizlerle bir arada bulunmuş sizleri tanıyan Elbistan'da oturan bir kardeşimi aradım.O da telefonla bilgi aldığını ve sizin yazdığınız gibi olduğunu söyledi.
Ölümün yüzü soğuktur, yalnızca üzüldüğüm için paylaşmak istedim,eğer sizi incitti isem affınızı dilerim.
Bu arada yazıyı yeniden düzenleyip buraya yazdığım açıklamayı oraya da yazmış bulunmaktayım.
Özrümün ve affımın kabulu dileğiyle.
Ömür defteri henüz kapanmayacaksa Rabbim şifasını verecektir.

Saygıyla efendim

Cevap Yaz
Adem Bilir
26 Nisan 2012 Perşembe 00:23:38
Rabbimden büyük üstadımıza acil şifalar diliyorum.Sizlere de sağlık, afiyet diliyor hürmetlerimi gönderiyorum.

Cevap Yaz
Afet İnce Kırat
26 Nisan 2012 Perşembe 00:20:14
Üstadın bu yazısını güne getirerek daha çok kişiye ulaşmasını sağlayan seçici kurula minnetlerimle...

Cevap Yaz
Müjgan Akyüz
26 Nisan 2012 Perşembe 00:18:15
Nasıl konuşulması gerektiğini acı bir tecrübe ile öğrenmiştir dostunuz.

Allah'tan acil şifalar dilerim, mailime haberin adresi geldiğinde tıkladım, fakat haber kaldırılmıştı.
Bu vesile ile sorarak haberin aslını öğrenmiş oldum. Ölüm elbette Allah'ın emri fakat insan sevdiklerine yakıştırmak istemiyor, Allah uzun ömürler versin. Herkes tarafından sevilen biri olabilmek ne güzel. Sevenlerin duaları şifa olsun.
Selamlar, saygılar

Cevap Yaz
dursun tiftik
26 Nisan 2012 Perşembe 00:09:17
Allah hayırlı ve huzurlu ömürler nasib eylesin.Selam ve dua ile...

Cevap Yaz
Davidoff
25 Nisan 2012 Çarşamba 23:22:36
Kendisine bir an önce sağlık, sıhhat, acil şifalar dilerim.

Sonra da hakkında yazılan asılsız haberlere de yazıklar olsun demek isterim. İnsanları yanlış bilgilendirmekle ellerine ne geçecek ki bu insanların.

Hayırlı haberlerle inşallah Sn. Karakoç.

Cevap Yaz
kocakurtsoylum
25 Nisan 2012 Çarşamba 21:45:53
Allah şifalar versin Abdurrahim ağabeye

Cevap Yaz
Fikri DOĞRU
25 Nisan 2012 Çarşamba 17:35:34
Allahımdan acil şifalar diliyorum.
İyi olur ve tekrar şiir yazmaya başlar inşaAllah.
Daha nice yıllar şiirlerini okuruz nasipse.
Rabbim ona ve sevdiklerine, onu sevenlere hayırlı uzun ömürler versin.
Her şey her zaman gönüllerince olsun.
Saygılarımı iletiyorum bu vesile ile tüm yakınlarına...
Selamlar.

Cevap Yaz
Mehtap Yıldız
25 Nisan 2012 Çarşamba 16:21:04
Rabbim yaşaması hayırlı ise hakkında şayet
daha nice yıllara sağlık ve şiirle ulaşmasını nasib etsin inş.
rızası dahilinde yanına alması daha hayırlı ise
dostu dosttan ayrı tutmak acıdır.

Rabbimin rızası üzre acil şifalar diliyorum Üstadımıza...

dua dua...saygılar

Cevap Yaz
Sabiha KÜÇÜKTÜFEKÇİ
25 Nisan 2012 Çarşamba 16:05:27


kendimizi başkalarının yerine koyarak hissetmeyi düşünmeyi ona göre karşımızdakilere davranmayı yani empati kurmayı unutmadıkça ilişkiler daha sağlıklı insanlar daha mutlu olacaktır şüphesiz..

hele böylesi can yakan durumlarda iyi niyetle karşımızdakileri teselli edelim derken söz kurşunuyla yüreğinden vurmamak gerek

nazik haklı bir serzeniş güzel bir uyarıydı bilgilendiren yazınız hayata ne güzel armağansınız iyi ki varsınız değerli üstadlarım acil şifalar diliyorum Allah'a emanetsiniz dualarımız sizlerle...
sevgiim saygım selamlarımla..

Cevap Yaz
Afet İnce Kırat
25 Nisan 2012 Çarşamba 15:10:44
Dünden beri internette dolaşan Abdurrahim Karakoç’un öldüğünü söyleyen haberler dolaşıyor. Dün bazı arkadaşlarımız Gazi Üniversite hastanesinde kendilerini ziyaret ettiler. Üstadın seslendirdikleri şiirlerden bir cd hazırlamışlardı onu kendisine verdiler. Konuşamadığını ancak bilincinin yerinde olduğunu gözleriyle görmüşler. 10 dakika önce de telefonla oğluyla konuştular. Evet durumu ciddi ama halen yaşıyor. Dostlarının dualarına ihtiyacı var. Asılsız haberlere kanıp yayılmasına neden olmayalım. Zira ondan daha yaşlı bir ağabeyi ve yakınları var. Bu haberler onları çok üzüyor.

Afet Kırat

Cevap Yaz
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.