Se Selamettin PULAT
172 şiiri ve 26 yazısı kayıtlı Takip Et

Babam'a mektup-1  BABAM'A MEKTUP-1BABAM’A MEKTUP- 1

......Sevgili babam, bugün 19 Haziran 2011 Pazar. Saat gecenin 02:10 ’u. Gördüğün gibi halâ ben uyumadım. Bilirim sen geç yatanlara hep kızardın. Ama uyuyamadım be babam. Ne yapayım elimde değil. Yaklaşık iki saat önce " BABALAR GÜNÜ" nedeniyle sana olan sevgimi, özlemimi ve yokluğunun içimde yarattığı boşluğu anlatan küçük bir şiirimi EDEBİYAT DEFTERİ Şiir sayfasına gönderdim. Sayfada yazılan şiirlerden bazılarını okudum. Okudukça duygulandım ve sana bir de mektup yazmak istedim.
.....Evet sevgili babam, bugün 19 Haziran 2011 Pazar " BABALAR GÜNÜ" Sensiz geçen tam 16. BABALAR GÜNÜM. Her yıl özleminle yüreğimdeki yarayı daha da büyüten o gün. Bu gün torunum Ozan Deniz babasının, babası da benim benim "Babalar Günü" mü kutlayacak. Ama ya ben?.... Ben bugün yine senin elini öpemeden, gününü kutlayamadan boynum bükük, içim buruk ve gözlerim nemli geçireceğim. O bana yeşil yeşil baktığın resmini öpüp bağrıma basacağım ve sana " Babalar Günün Kutlu Olsun Babammm.." Diyeceğim.
......"Yıllar geçtikçe ateş küllenir, yaralar kabuk bağlar da iyileşir" derler. Derler ama öyle olmuyor be babam, öyle olmuyor. Bilmem bende mi bir sorun var anlayamadım. Yüreğimdeki özlem ateşin her geçen yıl büyüyor, yokluğunun açtığı yaram daha çok kanıyor. Neden be babam, neden?
......Yaşım iki otuz’a dayandı da sana olan özlemim dinmiyor. Geceleri sık sık rüyalarıma girmeye başladın. Hatta bir kaç kez rüyamda beni yanına çağırıyordun. Yemyeşil çimenler ve renk renk güllerle dolu bir bahçede çayını yudumlarken " Oğlum gel artık, seni çok özlüyorum. Yaşamında çektiğin acılara ben dayanamıyorum da sen nasıl dayanıyorsun?" diye soruyor ve "Gel artık" diyorsun.
......Evet, yanına gelecek olmam kaçınılmaz bir gerçek. Bundan kaçış yok. Bunu ben de biliyorum ama gelemem be babam, gelemem. Daha yapılacak o kadar çok işim var ki anlatamam. Torunun Arda evlenecek, benim torunum Ozan Deniz okuyacak ve geleceğini kurtaracak, bunları yapmadan gelemem ki. Biliyorsun benim bir de Devrimci ve Sosyalist yanım var. Ülkemde bu kadar olumsuzluklar varken, savaşlar sürüp kanlar akarken, analar evlatları için gözyaşı dökerken, onları bırakıp ta gelemem be babam gelemem. Hele devrim olsun, ülkeme huzur dolsun,Tüm halklar kardeş olsun, o zaman gönül rahatlığı ile gelirim inan. Bunları görmeden gelirsem, gözlerim açık kalır be babam , inan gözlerim açık kalır.
.....Pardon!! Sahi sen okumayı da pek sevmezdin be babam. Başını ağrıttıysam kusuruma bakma. Ama içimi dökmem gerekiyordu.Şimdi biraz rahatladım.
.....Babalar gününü tekrar kutluyor ve ellerinden öpüyorum sevgili babammm!..
.............................................19.06.2011. Pazar 02:10

.................................................................OĞLUN

Beğen

Selamettin PULAT
Kayıt Tarihi:19 Haziran 2011 Pazar 02:27:51

BABAM'A MEKTUP-1 YAZISI'NA YORUM YAP
" BABAM'A MEKTUP-1" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
ahmet umut
10 Ekim 2011 Pazartesi 14:11:51
Geç okumak kusur ama hiç okumamaktan daha iyi..
Duygulu bir anlatım...Evet sonunda varacağız ama yapacaklarımızı tamamlamak daha güzel..
Allah rahmet eylesin......Kutladım selamlar

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Selamettin PULAT 10 Ekim 2011 Pazartesi 18:03:29.....Teşekkür ediyor ve saygılarımla selamlıyorum.
Ümid Harun
25 Temmuz 2011 Pazartesi 06:41:53
güzel bir yazıydı duygulandım .
selamlar tebrikler ..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Selamettin PULAT 25 Temmuz 2011 Pazartesi 16:37:55

....YAZIMI OKUMAYA VE YORUMA DEĞER GÖRDÜĞÜNÜZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYOR VE SAYGILARIMLA SELAMLIYORUM.
Oya gedik
19 Temmuz 2011 Salı 01:40:45
Hele devrim olsun, ülkeme huzur dolsun,Tüm halklar kardeş olsun, o zaman gönül rahatlığı ile gelirim inan. Bunları görmeden gelirsem, gözlerim açık kalır be babam , inan gözlerim açık kalır.

Babam,
ben gibi babasına yazanlar ne kadar çok, 42 yılı bitiyor aramızda yok..
Babanızla ve babama rahmetler dilerken,Babalarımız ve babalar, bu yazıyı keşke okuyabilselerdi..Kutlarım Sayın yazarımız...
Saygımla...

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


Selamettin PULAT 19 Temmuz 2011 Salı 01:43:54

.....ANLAMLI YORUMUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYOR VE SAYGILARIMLA SELAMLIYORUM.
.....BABALARIMIZIN RUHLARI ŞADOLSUN.
Oya gedik 19 Temmuz 2011 Salı 01:47:04
Evet Sayın yazarımız ,
işte kalemlerin dostluğundan doğan güzellik.Gecenin bu saatinde rahmet istediler efendim...Mekanları cennet olsun...
Sevgiyle ...
hülya hicran
28 Haziran 2011 Salı 07:27:51
Günaydın ,sabah,sabah ne iyi geldiniz işe gitmeden önce yüzümü gülümsettiniz,Öncelikle tşkler beni hazanda olan birini penbeleştirmişsiniz sayfanızda vede en güzel duygularla yani devrimci duygularıyla selamlamışsınız.Bende aynı his duygularıyla aldım selamınızı.Ben o devirde yaşamadım ama onları kanımda canımda hissediyorum ve her özel günlerde kandil vs yada perşenbe cuma günleri yada babama başucuna gittiğimde dualarım tüm gerçek dünyaya gitmişlereyken onların 68 kuşağı mağdurlarınında adını da sıralıyorumDeniz,Yusuf,Hüseyin,Cihan,Necdet,Mahir,Sinan,Taylan,Harun Karadeniz böyle hepsi dudaklarımda kalbimde.Can Yücelin şiiri ni mırıldanıyorum Deniz için AŞKOLSUN SANA ÇOCUK
AŞKOLSUN
ACIYORSAM SANA
ELBETTE TÜRKİYEDE EN UZUN KOŞUYSA DEVRİM O, ONUN EN GÜZEL EN GÜZEL YÜZ METRESİNİ KOŞTU
Sayfanıza yine konuk olacağım ne zamandır varsınız bilmiyorum ben belki geç buldum sayfanızı pcde biraz acemiyim vede hiç sevmezdim kullanmazdım bu edebiyat köşesinle başladım kullanmaya sadece mynetten mail yazardım.Ben şiirden ziyade becerebildiğim kadarıyla yazı yazmayı vede sizinki gibi mektup yada düzgün üslupla düzgün türkçe kullanılarak yazılmış yazıları seviyorum hiç bıkmam ne kadar uzunda olsa okurum .Gününüz aydın olsun
Hülya


Cevap Yaz

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
hülya hicran
28 Haziran 2011 Salı 00:31:29
Tam bu gecede kırk yılın başı erken uyuyayım derken pc yi kapatmaya yeltenirken sayfama konuk olmuş şiirime yorum yapmış bir şahsa tşklerimi iletmişken sayfasına bir bakınayım dedim daha şiirlerine bakmadan BABA yazısı gözüme çarptı okudum ben hislerimi belli etmeyi sevmeyen biriyimdir fakat gözlerim yaşardı.Bu ne güzel bir baba sevgisi bu ne güzel yazılmış duyguların özlemlerin gün geçtikçe küllenmeyip arttığını belirten mektup olmuş çok zevkle okudum kendimi kendi düşüncelerimi gördüm buldum 11 sene geçti alışamadım Baba diyorum bende yıllardır her hafta hiç aksatmadan mutlak ve mutlak onu ziyarete gidiyorum üstelik işin tuhafı benim babam sizin babanız gibi rüyamda beni çağırmıyor ama bu evi bulmama babam vesile oldu mezarlıkta dua okurken karşı apartman camına takıldı gözüm kiralık ve tuttum yani babam yanıbaşına aldı beni balkonumdan odamdan görüyorum onu duvarda resmi var Ferdiden söylüyorum ona bende özledim bende resmin var şu an elimde sen orada ben burada birşey gelmez elimizden diyorum camımdan yollamak yetmiyor duamı yanlız kalmasın diye gidiyorum hep soğuk kış günlerinde üşüyormusun diye soruyorum odamda sıcakta oturken ne kadar hazan mevsimini yaşıyorsakta çocuğum ben babamın çocuğuyum babacıyım,sanki o evde yatıyor hep ben kime gidiyorum ziyarete mezarlığa sanki ona değil. Bu sayfada bir kendimi bulduğum diğer konuda devrimciliğimin yansıması bu konuda daha bir başka dertliyim bizler yetersiz kalıyoruz bütünleşemiyoruz bir eksiklik var kaybedenler oluyoruzDenizlere Yusuf ,Hüseyine ve diğer 68 kuşağı devrimcilerine ayıp oluyor onların binde biri gibi olamıyoruz satırlarımı noktalarken hem sizin hem kendi hemde tüm gerçek dünyaya gitmiş babalara Tanrıdan rahmet diliyorum

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Selamettin PULAT 28 Haziran 2011 Salı 03:01:45

.....Gecenin bu saatinde yazımı okumaya ve de böylesi anlamlı ve duygulu bir yoruma değer gördüğünüz için çok teşekkür ederim.
....Güzel yorumunuzla sayfama onur, yüreğime güç kattınız.
.....Başta babalarımız olmak üzere yitirdiğimiz tüm değerlerimizi (devrim şehitlerimizi) saygıyla anıyorum. Yıldızları bol, toprakları hafif olsun.
....Sizi de saygı, sevgi ve devrimci duygularımla selamlıyorum.
.....Sevgiyle kalın,Hoşça kalın.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.