meselci
2837 şiiri ve 598 yazısı kayıtlı Takip Et

Nene hatun(meryem maman): 'ben şair olmak için değil, mutlu olmak için paylaşıyorum duygularımı.' ...söyleyişinene hatun(Meryem MAMAN): 'Ben şair olmak için değil, mutlu olmak için paylaşıyorum duygularımı.' ...Söyleyişi

Hayatın gülümseyen ak, pak ve apak bir yüzüyle tanışmak için, bu söyleyişi GERÇEKTEN OKUNMAYA DEĞER...

İYİ OKUMALAR...

......................................................

meselci: Tarihte, Kurtuluş savaşı’nda gerçek nene hatun’u biliyoruz. Ama bu şiir yazan, edebiyata gönül veren nene hatun’un bir ismi yok mu? kısaca kendinizi tanıtır mısınız okurlarınıza sevgili MAMAN?

nene hatun:

--- 26.06.66 Aydın – Söke ilçesinde doğmuşum. İlk orta ve lise tahsilimi aynı yerde bitirdim. Resim dışında tüm güzel sanatlara hissettiğim yoğun ilgi çevrenin ve babamın olumsuz bakışına rağmen 1985 yılında tiyatro sevdasıyla başladı. S A T ( Söke Amatör sanat) tiyatrosunda yine Sökeli yazar Zeki Özturanlı’ya ait, yöremizden olan Bafa Gölünün konu edildiği “Batak Göl “ isimli tiyatro eserinde başrol (Fatma Ana yı ) oynadım.

1986 Davutlarda akraba ziyaretinde olduğum bir günde teşvik edildiğim festival içinde yer alan Türk Halk Müziği dalında Azeri bir şarkıyla katıldım. Katıldığım bu yarışma sonunda birincilik ödülüne lâyık bulundum.

İki yıl sonra yaptığım evlilikle bu güzellikleri içimde hatıra diye sakladım. Şimdi 19 yaşında üniversite eğitiminde olan büyük kızım Zeynep ve bu yıl üniversiteye hazırlanan Selin isminde iki güzel çiçeğe sahip bir anneyim.

27.07.2008 de Edebiyat defterine dahil olduğumdan bu yana 50 ye yakın sevgi içerikli çiçiek çiçek açılan şiirlerin sahibiyim.
İnşaAllah nice nice güzel çiçek güzelliğinde şiirlere…


meselci: Şiir’e kaç yaşında merhaba dediniz? Edebiyatın bu dalını sevme gerekçeleriniz neler-di? Şunu altı çizerek sormak istiyorum şiir sizin için hangi konumda, hangi portrede, hangi özellikte yer alıyor?

nene hatun:

--- Edebiyata gerçek anlamda henüz merhaba dediğimi düşünmüyorum. Ancak okul yıllarında özel gün ve haftalarda ya sunucu ya da şiir okuyan bir nene hatun portresi vardı.

Şiir benim için hangi konumda? Bu gerçekten önemli bir soru. Şu saatten sonra hatırı sayılır bir yere sahip tabi ki… Önemli desem… Biraz daha açar mısınız dediğinizi duyduğumdan ,devam edeceğim.

Bana ben olduğumu ve benim var olduğumu bana hissettiren şiirler oldu.Yaşadığımı ve var olabileceğimi bana gösterdi. Ben varım! diye haykırdım aslında. Daha önce yok muydunuz diyenlere belki verilecek cevap çok sınırlı da olsa çıktığım bu yolculukta bir şeyleri başarabilmiş olmanın verdiği duygu yoğunluğu bana yetti. Böyle çok mutluyum. Hiç bir madde beni bu kadar sağlam hayata bağlayamazdı bunu biliyorum. Ben edebiyat defterinde şiirlerle dolaşırken kendimi iyi ve mutlu hissediyorum. O yüzden dikkat edilirse, gerek foruma gerekse şiirlere yazdığım yorumlardaki doğallık ve samimiyet aşikârdır. Şiirlerin arasında sevgiyle dolaşan bir nene hatun olduğunu unutmayın. Allah nereye kadar izin verirse oraya kadar şiir benimle olacak inşaAllah.


meselci: Edebiyat’ın sevdiğiniz yanları neler, hangi yönde estiği zaman, yanaklarınızda mutluluk gülümsemeleri bırakıyor genelde?

nene hatun:

--- Edebiyatın en sevdiğim yönü mü? Çok ilginç gelebilir belki ama bana özel olsun bu da kendimi her şeyde özel hissettiğim gibi…

Kimseye zarar vermeden, kırmadan, dökmeden içimdeki yoğunluğu trasfer ettiğim bir alan oldu benim için.

Hangi yönden eserse essin, sevgi içerikli tüm şiir ve yazılar yüzümde güllerin açmasına vesile oluyor. Örneğin son olarak bir sayfa keşfettim şimdi gidip bakayım ismini almak üzere… Şair Hanefi Söztutan isimli sayfa edebiyat defterinde yazıyor. Bu şiirler beni mutlu etti.


meselci: Şairler ve yazarlar vefalılar mı gerçekten? Neden birbirini kıskanma telaşında heba ediyorlar değerli vakitlerini kalemiyle seslenenler?

nene hatun:

--- Bunu şair ve yazar olarak değerlendirmek istemem insan oğlu hem vefalı hem de vefasız olabiliyor. Söz verip de tutamadığım ve gereğini yerine getiremediğim ve bunun içinde çok üzgün olduğum bir vefasızlığım oldu hayatımda.

Yaratılış olarak iyi bir hafızaya, sahibim asla unutmak gibi bir olgum şimdilik yok. Benim hayatımın kıyısından bile geçse ben de mutlaka bir yeri var olur iyi ya da kötü.

Örneğin çok sıkça rastladığım bir durumu paylaşabilirim. Bana daha önceden zararı bile olsa darda ve başı sıkışan herkese el uzatırım. Bana yapmış olduğu haksızlığı bir dahaki karşılaşmamızda çoktaaan unutmuş olarak yanında olurum. Gelen gideni aratır derler bu iki yılda sitemizde aktif olduğu dönemi bildiğim bir çok şairi özlemle arıyorum.

Kıskanma duygusuna gelince , yaptığı başarılı çalışmadan dolayı hiç kimseyi kıskanmadım kıskanmam da.

Ben sevdiğim adamdan başkasını kıskanmam.


meselci: Siz mi şiir karalarsınız(yaratırsınız, kendinize yakın edersiniz), yoksa şiir mi sizi çağırır(ilham perilerini size yollar) ve gel yaz beni mi der? Bir şiire imza atma süreciniz, hangi mercilerle dile geliyor Sevgili MAMAN?

nene hatun:

--- Önceleri şiir beni karalıyordu. Şimdilerde ben şiiri aklıyorum desem :)) Hem şiir beni çağırır hem ben şiiri karşılıklıyız her zaman. En çok da üzülüp ama karşılığını veremediğim zamanlar ben şiiri çağırıyorum hepsini ona söylüyorum. Böylece ben dilsiz dolaysıyla şiirde bana dilsiz oluyor. Böylece karşılıklı susuyoruz. Konuşamadığım zamanlarda yazdığım şiirlerimin hükmü dertleşmemizden hemen sonra üzüntüyle beraber çöpe kadar sürüyor.

Valla heceyi kavramaya başladığımdan beri şiirin yayınlanma süresi de epey bir uzadı.

Biliyorsunuz ben şair olmak için değil mutlu olmak için paylaşıyorum duygularımı. Ama bundan sonra çok dikkat ederek kısıtlamak istemiyorum önemli olan benim hissettiğimi paylaşmam olacak. Hece yazdığımda da saygımdan kurallarına ve ölçüsüne riayet edeceğim tabi ki.


meselci: Klasik soruma geliyorum şimdi. Edebiyatdefteri.com sitesine nasıl dahil oldunuz ve site hakkında olumlu-olumsuz yorumlarınızı alabilir miyiz?

nene hatun:

--- 2007 nin son aylarında tanıştık biz ailece sanal dünyayla. Genel olarak güzel sanatlara, doğuştan gelen bir yetenek ve meyil vardı. Böyle olunca, gezindiğim yerlerde bu ve benzeri siteler oldu. Sonra space de paylaşımlarda dolaşırken en çok şiir ve edebi yazıları takip edip onları paylaşıma alıyordum. Şu anda Edebiyat defterinde bulunan hatırı sayılır bir kaç şairin de alanlardaki paylaşımlarına şahit oldum onları takip ederek buraya ulaştım. Özellikle kendisine sürpriz olacak ama Hülya Lila..

Site hakkında genel olarak baktığımda olumsuz bir düşünceye sahip değilim. İlk zamanlar ufak tefek zorlandığım durumlar oldu ama nene hatun duruşu ve kimliği bununla kolayca baş edebildi.

Bize sunulan ortam mükemmele yakın kalitede. Ben gözümü Edebiyat Defteri com adresinde açtığımdan, nereye gitsem çok fazla kalamıyorum doğduğum ve ruhumun doyduğu yere dönüyorum. Biraz sahiplenen ve tutucu bir yapıya sahip olduğumdan bu durum.

Gerçekten aldığımız hizmet standartların çok üzerinde. Bunun değerini biliyorum ve her fırsatta teşekkürlerimi iletiyorum.

Her zaman huzurla girdiğim ve gönül rahatlığı ile dolaştığım bir yuva oldu benim için.


meselci: Hangi şair(bu yazar da olabilir)döneminde yaşamak isterdiniz ve neden?

nene hatun:

--- Açık söylemem gerekirse çok fazla sayıda şair tanımıyorum. Yani şiirle ilgili çok eskiye dayanan bir evveliyatım yok. Ancak bildiğim ve sevdiğim şairler var. Can Yücel, Necip Fazıl Kısakürek, Atilla İlhan gibi...

Ben hangi dönemde yaşamak isterdim sorusuna gelince, Nene Hatun’un en mutlu olduğu 2008-2009 edebiyatdefteri.com döneminde yaşamak isterdim.


meselci: Sanal alem dışında ne tür yayınları takip ederek şiiri ve edebiyatı takip ediyorsunuz?

nene hatun:

--- Yüz Akı isimli edebiyat dergisi bir tanıdık vasıtasıyla elime ulaşıyor şimdilik. Onun dışında 2 dergi daha var. O kadar.

meselci: Aşağıdaki kavramlar(önünde soru işareti olanlar) sizde ne gibi ifadeler çağrıştırıyor?

nene hatun:

Aşk?

--- Bırak yakamı!..

Sevdiğiniz bir insanla çay içme?

--- Hayal.

En sevdiğiniz ay adı ne gerekçesini alsam?

--- Nisan ayı dışında tüm aylar. Gerekçe; Hayatımda yaşadığım tüm olumsuzlar bu aya tesadüf etti.

Gül mü, bülbül mü sizin tercihiniz?

--- İkisi de.

Çocukluğunuz?

--- Hiç bitmedi...

Hatırladığım en belirgin hatıra babam dahil tüm karşı cinse karşı duyduğum yoğun sevgi (3-5 yaş arası) babamın etrafında sürekli dolandığım ve çok konuştuğum her şeyi sorardım. En sonunda “Kızım yeter artık sus! “ dedirtinceye kadar soru yağmuru olur yağardım.


Yalnızlık türkünüz?

--- Telli Turnam-Musa Eroğlu.

Ve edebiyatdefteri.com’da üye olan Mehtap ALTAN hakkında ne söylemek istersiniz?

--- Mehtap Altan sadece sitede şiirlerinden tanıdığım ve bana özel değer verdiğini bildiğim dost şair.

meselci: Sevgili Meryem Dostum, bu nadide sohbet, kahve tadındaki unutulmaz muhabbet için sağol, varol daim demek istiyorum size, kendim ve okurlar-ınız adına...

nene hatun:

--- Merhaba Sayın Çiçek ; Öncelikler böyle seviyeli, mantıklı ve özenle hazırlanmış sorulara beni muhatap seçtiğiniz için teşekkür ediyorum. Hepsini büyük bir sevgi ve hevesle cevaplamaya çalıştım. Umarım her sorunuzun cevabını gereği gibi aksetirebilmişimdir..

Şahsınızda edebiyat ve sanat platformunda bana değer verip destek olan tüm şair dostlarımıza teşekkür ederim. Ayrıca her geçen gün geniş imkanlarıyla hizmetimize sunulan edebiyat defteri çalışanları, başta Sayın Habib Dağ olmak üzere bu takdire şayan sitede hak ve söz sahibi yönetimi can-ı gönülden destekliyorum. İnşallah 2010 yılında da aynı güzellik ve başarı daim olsun.

Saygılarımla Meryem Maman-Nene Hatun.


27.12.2009

.............................................BİTTİ.......................................................


Beğen

meselci
Kayıt Tarihi:27 Aralık 2009 Pazar 15:56:33

NENE HATUN(MERYEM MAMAN): 'BEN ŞAIR OLMAK IÇIN DEĞIL, MUTLU OLMAK IÇIN PAYLAŞıYORUM DUYGULARıMı.' ...SÖYLEYIŞI YAZISI'NA YORUM YAP
"nene hatun(Meryem MAMAN): 'Ben şair olmak için değil, mutlu olmak için paylaşıyorum duygularımı.' ...Söyleyişi" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Hikmet Okuyar
21 Ekim 2011 Cuma 14:31:07
Sizi şiir dostlarınızı bıraz daha yakından tanıma fırsatı buldum.

Şiir yüklü duygularla ve Şebingülü sunumlarımla

Selam sevgi saygı

Cevap Yaz
hepsihikaye
18 Ocak 2010 Pazartesi 10:52:08
keyifli bir söyleşi..
kaleminize sağlık

Cevap Yaz
Mehtap ALTAN
3 Ocak 2010 Pazar 22:27:17
Bu söyleşiyi nasıl kaçırmışım...

meselci sayesinde kalemine değer verdiğimiz dostlaırmız daha yakından tanıma şansına sahip oluyoruz...

delikanlı HATUN umarım bir zaman gelir Mehtap ALTAN hakkında daha çok söyleyecek şeyleriniz olur:))

bu arada iyi ki bu ailenin ortak üyeleriyiz....

sevigler...

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


nene hatun 3 Ocak 2010 Pazar 22:37:19
İnşallah tabi ki bana bu şekilde yaklaşan değerli kalemi tanımaktan onur duyarım.

Ben dostlarımı genelde görmeden de tanıyabilirim ve o hale göre değer veririm.Ama iyi ki de ortada bir cevap vermişim:))))

Bana değer verdiğiniz için teşekkür ediyorum kim olduğunuz değil nasıl yaklaştığınız bana yetiyor.

Sevgilerimle....

Mehtap ALTAN 3 Ocak 2010 Pazar 22:41:01
sevgli delikanlı hatun...

sanırm en önemli ortak yönümüz sizinle insanları görmeden hissederek duyarak tanıma şansını bulundurmamız ruhumuzda...

siz daha çok sevdim...:)

sevgimle...
serapatay
28 Aralık 2009 Pazartesi 09:39:58
Böyle bir röpörtajla nene hatunu bizlere tanıtman güzeldi meseleci kardeşim.nene hatun sizi tanımaktan onur duydum
Tabiki ismini de bilmek isterim.güzellikler seninle olsun arkadaşım selamlar.

Cevap Yaz
Tülay Aslan
28 Aralık 2009 Pazartesi 00:22:23
güzel ve ustaca bir röportaj olmuş arkadaşım ben seni ilk tanıdığımda profilin sana göre idi kucağında sevim li bir kedi kucaklayan temiz saf güzel kız çocuğunu tam senin iyi bir kişi olduğunu yansıtıyor.inandım ve sevdim canım hayatta başarılar diliyorum.Meselci arkadaşımıda kutlarım darısı bizlere daha iyi tanıma fırsatı verdi bizlere selam ve sevgiler.

Cevap Yaz
nene hatun
27 Aralık 2009 Pazar 22:50:37
sevgili Onurumsun , çok teşekkür ediyorum .

Her zaman sevgi ve saygıyla takip ettiğim değerli şair.


Kadir Yıldız hocam hoşgeldiniz .

Sizlerle güzel tüm paylaşımlar .

Teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

Cevap Yaz
Kadir YILDIZ
27 Aralık 2009 Pazar 22:37:07
bu güzel söyleşi için yürekten teşkkler. meryem hnm ı daha yakinen tanıma fırsatı bulduk. güzel başlangıçtı.
her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle.
selamlar sevgiler çay dıyarından

Cevap Yaz
onurumsun
27 Aralık 2009 Pazar 22:21:57
Sevgili Meryem MAMAN'I ( nene hatun) siteye ilk geldiği günden beri tanıyorum. İlk geldiği zaman küçük bir tartışma yaşanmıştı yorumlarda ama o tartışma karşılıklı sevgi ve güven ile aşılmış sonrasında, sözcüklerle, dizelerle kalpten kalbe kurmuştuk dostluk ve arkadaşlığı.

Sevgili Nene Hatun'u kendi kaleminden tanımak çok güzeldi. Teşekkür ederim sevgli meselci bu güzel doatları tanıma fırsatı verdiğiniz için.

Sevgiler Meryem hanım. Yaşam size beklediğiniz ve umut ettiğiniz tüm güzellikleri getirsin.


Cevap Yaz
nene hatun
27 Aralık 2009 Pazar 21:05:45
Sayın Yazgı teşekkür ediyorum.

Bu yorumunuzla kilitlendim .

İnsan ne için savaş verir ? Bu sözlere lâyık olabilmek ve bu duruşu muhafaza etmek , siz değerli şairlere mahcup olmamak adına beni mutlu ettiniz.

Saygılarımla.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


metin akdeniz denizlilile 5 Eylül 2010 Pazar 14:19:29
merhaba metin akdeniz iki adet şiir gönderdim okuma zahmetinde bulunursanız mutlu ourum ( email:metinakdeniz09@hotmail.comm slm. lar
nene hatun
27 Aralık 2009 Pazar 21:01:03
Sayın Keteci teşekkür ediyorum.

Sizin yeriniz her zaman önemli şiir adına verdiğiniz destekten dolayı.

Sevgi ve selamlarımla.

Cevap Yaz
Hilmi YAZGI
27 Aralık 2009 Pazar 20:40:43
özü sözü bir, şair duruşlu,
değer verdiğim bir şahsiyet ve gönül insanıdır.

zevkle okudum... teşekkürler.


Cevap Yaz
kardanadam
27 Aralık 2009 Pazar 20:30:10
Sevgili şiir dostlarımızı tanıttığın için

çok teşekkür ediyorum Selim kardeşim

başarılı ve güzel bir dizi

Hergün biraz daha tanışabilmek
mutlu kılıyor tüm dostları

Çok beğeni ve sevgilerimle

Cevap Yaz
Salih Keteci
27 Aralık 2009 Pazar 19:46:12
Sayın Meryem Hanımın söyleşisini keyifle okudum.
Değerli Şaire, şair olmak için değil, mutlu olmak için şiir yazıyorum dese de siteye ilk dahil olduğu süreden beri şiirde hele de hece de epey yol kat ettiği aşikârdır.Şairin şiirleri şairin ruhunu yansıtır derler,Meryem hanımın şiirlerinde ki temaları şairenin hakkında ki düşüncelerimi,söyleşisinde ki açıklamaları ile bir kez daha doğruladı. ( Kendi düşüncem olarak ve bir şiir sever olarak, bende şiirlerden ruh alemini tahlil ediyorum şairin iç dünyasını ).
Sorulara verdiği doğal cevaplar gözden kaçmıyor.Olduğu gibi dünyaya sevgi gözü ile bakan değerli şaireyi ve böyle bir söyleşiyi düşünüp bizlere şairi tanıtan yazısı ile sayın " meseleci " yi tebrik ediyorum.

Sayın meseleciye: Kimsenin bu güne kadardüşünemediği şairleri tanıma ve tanıtma açısından böyle bir söyleşiyi devam ettirmesi hoş olacağı kanaatindeyim.

Her iki Edebiyat gönüllüsünü tekrar tebrik ediyor.Selam ve sevgilerimi sunuyorum...

Cevap Yaz
nene hatun
27 Aralık 2009 Pazar 18:47:16
Sayın Başpınar teşekkür ediyorum.

Sevgi ve selamlar.

Cevap Yaz
Mahir Başpınar
27 Aralık 2009 Pazar 18:35:41
Meryem Maman-“Nene Hatun” şiir sitelerinden tanıdığım şiirlerini severek okuduğum değerli insanı, sayın Çiçek “Meselci” beyin röportajıyla daha iyi tanıma fırsatım oldu.

Keyifle okuduğum bir yazı oldu.
Paylaşım için çok teşekkürler.

Değerli Meryem Hanıma başarılarının devamıyla birlikte mutlu bir yaşam diliyorum.

Sevgi ve selamlar


Cevap Yaz
bezm-i cihan
27 Aralık 2009 Pazar 18:31:12
beğendiğim bir kalemi daha yakından tanımak güzeldi doğrusu,

tebrikler dost meselci ve nene hatun...


Cevap Yaz
nene hatun
27 Aralık 2009 Pazar 18:14:33
Merhaba Sayın Kırat Mehtap Altan olmasının bir tek sebebi olabilir profilimde sadece Sayın Altan hakkımda fikir beyan etmiş .Sayın çiçek de herhalde bu yüzden sormuş olabilir düşüncesindeyim.

Ama buraya gelip bu söyleşiyi okuyan herkes bir fikir sahibi oldu hakkımda az ya da çok.

Profilimde de hakkımda düşündüklerinizi paylaşmanız beni mutlu eder.

Saygılarımla.

Cevap Yaz
Afet İnce Kırat
27 Aralık 2009 Pazar 17:50:43
nene hatunu bu şekilde tanımak güzeldi, darısı diğer arkadaşlarımıza. Hatta başka ları da yapmalı. Anlamadığım tek şey, Neden Mehtap Altan?

gerçekten çok beğendim, çalışmalarınızın devamını dilerim...

Cevap Yaz
nene hatun
27 Aralık 2009 Pazar 17:46:27
:)))

Tabi ki son yıllarda bu durumu aştım .Şartlanmamak lazım ama genel olarak gerçekten zor geçiyor .Geçen iki yıl nisan ayının girip çıktığını bile bilemedim .Eeee şiirler vardı yorumlar derken geçti gitti...

Bu sadece soruya cevap olarak görülsün bence:)

Cevap Yaz
Ahmet Bektaş
27 Aralık 2009 Pazar 17:43:29
Tebrikler, tanıtıcı olmuş.


"En sevdiğiniz ay adı ne gerekçesini alsam?

--- Nisan ayı dışında tüm aylar. Gerekçe; Hayatımda yaşadığım tüm olumsuzlar bu aya tesadüf etti. "

10 Nisan doğumluyum. :))))

Cevap Yaz
ahmet umut
27 Aralık 2009 Pazar 17:16:22
Sevgili Nene Hatun'u merek ederdim ..Böylece tanımış olduk
Her iki dosta sevgiler.....

Cevap Yaz
**Havin_**
27 Aralık 2009 Pazar 17:13:21
Nene hatun'u biliyordum site içinde zaten güzel duruşuyla ama sanırım aklımdan asla çıkmayacak şekilde tanıdığım olay geçen gün oldu. Türküsüyle .

"ben yandım eller yanmasın
sevdanın aşkın narına canıma"

vakti zamanında dinlerken kalbimin yarıldığını hissettiğim özel ama en özel türkümdü benim bugünlerde böylesine naif bir yüreğin vesile olmasıyla tekrar dinlemek de güzeldi..

Ve şimdi de yakından tanımak keyifti.


Daimini diliyorum başarının her iki kalem ve yürek için.


Sevgimle.Cevap Yaz
nene hatun
27 Aralık 2009 Pazar 16:58:15
Çok sevindiğimi ve çok güzel bir sayfa olduğunu

söylemek istiyorum.

Ben teşekkür ediyorum .Sayın Çiçek .

Tam ifade edebildim mi bilemiyorum ama içimden geldiğince oldum soruları cevaplarken .

Hiç düşünmeden yazdım .

İnşaallah daha nice güzel söyleşilerde ilgi gösterip okuyan ve yorum yazan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

Cevap Yaz
meselci Yazının sahibi
27 Aralık 2009 Pazar 16:54:03


.........................

öncelikle nene hatun'a Meryem MAMAN dostum içten tşklerimi söylemek istiyorum.

beklediğimden fazla bir sohbeti gerçekleştirdi benimle.

mutlu oldum.

ve yorum yapan her dosta kucak dolusu sevgilerimi söylüyorum.

saygılarımla.

Cevap Yaz
hiPoKoNdRiyAk!
27 Aralık 2009 Pazar 16:26:43
Nene hatunu daha yakından tanımış olduk.
Çok keyifliydi..
Keyifle okudum..
Tebrik ederim Selim :)

Cevap Yaz
HakanKurtaran
27 Aralık 2009 Pazar 16:26:23
Meselcinin hazırladığı ve Nene Hatuna sorarak soru cevap şeklinde gelişen söyleşiden Bu nadide Şaire Kardeşimiz hakkında ve görüşleri doğrultusunda bilgi sahibi olduk..
Her ikisine de Teşekkürler....

Cevap Yaz
Makman
27 Aralık 2009 Pazar 16:18:34
Bu tür sanal röportaj sanırım ilk oluyor. Çok da güzel olmuş. Değişik şairlerimizle sürmesi dileğiyle.

Cevap Yaz
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.