nene hatun
105 şiiri ve 17 yazısı kayıtlı Takip Et

Söke'de fakülte kampanyasına destek !SÖKE'DE  FAKÜLTE  KAMPANYASINA  DESTEK !

SÖKE DE FAKÜLTE KAMPANYASINA DESTEK

Bu yazıyı görünce çok heyecanlandım.12 Ekim de şehiriçi minübüs gelirlerinin tümünü bu kampanyaya destek adına aktarılacağı bilgisini almıştım.

Bu gün Edebiyat Defteri anasayfa é-blog yazısı çok değerli şair –yazar Abdülkadir Güler hocamızın aynı başlıklı yazısı beni harekete geçirdi.Yapabileceğim en iyi şeyin duygularımı ifade etmek olduğunda karar kıldım.Maddi anlamda buna gücüm yetmese de kalben iyi niyet ve dileklerimizin bu kampanyaya faydası olacağına inançla sitede bulunan gönül dostlarımızın yürekleriyle ve fikirleriyle destek olmaları için bu paylaşımı hazırladım ki , birlik ve beraberlikle büyüyüp kampanya amacına uygun desteği bulsun diye.

Hepimizin yapabileceği bir şeyler mutlaka olmalı diye düşünürsek,madde anlamında tabi ki destek gelecek bundan eminim .Söke Ağaların olduğu bir ilçe ama manen de bir desteğe ihtiyaç var.Ben şair sıfatına yakışan ,üzerime düşen ne ise, yapmak üzere duygu ve düşüncelerimi anlatmaya çalışacağım.

Eğitime destek , açlığa ve savaşa karşı verilecek destekten çok daha kutsal çünkü her ikisinin de çaresi eğitimden deva bulacak ve kökten çözülecek inancıyla öncelikli diye düşünüyorum.

Kız çocuklarının üniversite okumalarına karşı çıkan zihniyetlerin varolduğunu bizzat biliyorum.Çağdaş yaşamı destekleyen hiç bir zihniyet bu düşünceye sıcak bakması ve kayıtsız kalması düşünülemez.Diyorum ki, bu milletin kız veya erkek evladının eğitim hakkı mutlaka ama mutlaka olmalı.Kız çocuklarının zorunlu eğitimden sonra tek yönlü bir eğitime alınıp fen bilimlerinden mahrum bırakılmalarının bu millete yapılabilecek en büyük darbe olduğunu düşünüyorum.İyi bir üniversite eğitimi ile birlikte eğitim hakkı korunarak kız çocuklarının yüksek öğretim görmelerini yürekten destekliyorum.

Bu anlamda bakılırsa, yazdıklarım gönül desteğimdir.Eğitimin temel hak olduğu düşüncesiyle anne olarak , kadın olarak evlatlarımızın bu hakkını her şeyin üstünde desteklemeliyiz.

Bu düşüncelerimin ışığında,Söke de Fakülte yapımına önce bu yazım ve sonra da tüm yüreğimle ,bütün güzel dileklerimi de hissedilebilecek kadar içten dua ve manen desteğimin varolduğunu tüm Sökelilere ve tüm Edebiyat Defterindeki dostlarımla paylaşıyorum.

Biliyorum bu yazımın bir edebi değeri olmayabilir.Ama yüreğimden içeriğine yüklediğim sevgimin , saygımın ve pozitif desteğin önemine inanıyorum.

İnancım odur ki:

Söke bu hizmeti en iyi şekilde almak için gereken desteği fazlasıyla verecek.
Eğitime destek kutsal ve gönül borcumuz olmalı. Sökenin il olmakta ve gelişiminin bunca zaman durağan bir seyirde olmasının belki de en önemli sebebi bir yüksek öğretim fakültesinin yokluğu , gerekli desteği görememiş Olması büyük kayıp olarak görüyorum.Ancak son yıllarda gözle görülen bir çalışmanın var olduğu müşahede ediliyor olması bizlere heyecanla çalışma azmi ve şevki veriyor.

İlçede gelişime sebebiyet verecek bu atılımı destekleyen gerekli kurum ve kuruluşları can-ı gönülden kutluyorum.Daha nice başarılı çalışmaları, gönülden desteklemek üzere…
Emeği geçen herkesin, bu tarihe geçecek oluşumda , birlik ve beraberliğin verdiği güçle hizmete atılan güzel bir imza olması dileğimle.Allah mahcup etmesin .

Meryem Maman- Nene Hatun

AYDIN-Söke


Beğen

nene hatun
Kayıt Tarihi:12 Ekim 2009 Pazartesi 10:15:35

SÖKE'DE FAKÜLTE KAMPANYASINA DESTEK ! YAZISI'NA YORUM YAP
"SÖKE'DE FAKÜLTE KAMPANYASINA DESTEK !" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
AŞKIN COĞRAFYASI
25 Ocak 2010 Pazartesi 23:37:53
Tebrikler..........

Anlamlı ve değerli eğimsel bir yazı,
herkesin okuyup,üzerine düşeni alması gerektiği kanısındayım.
kalemizin daim olmasını diler,saygılar sunarım efendim...........

Cevap Yaz
Saadet Ün
24 Ocak 2010 Pazar 21:34:34
Geç kalmışlığımın özrüyle...

Eğitim ister kız olsun ister erkek tüm gençlerimiz için şart. Geçmişte geç kalındı çocukların eğitimen önem vermeler, özellikle de kız çocukları bir çok sebepten dolayı men edildi.

Ama inşaallah bundan sonra daha iyiye gidilecek ve çocuklarımız okuyarak cahil kalmayacaklar geleceğimizin ışığı olacaklardır.

Eğitime destekte yüreğini ortaya koyan ve yüreğinin sesini duyurmaya çalışarak desteğin çoğalmasını sağlayan yüreğe teşekkür ve tebriklerimle

Sevgiler

Cevap Yaz
AYSE 09
5 Kasım 2009 Perşembe 11:07:04
kutlarım sizi saygı duydum eğitim için çalışmak ne kadar güzel kalmasın okumuyan çocuk kalmasın kızlarımız cahil
okusun kızlarımız okusun saygılarımla
başarılar diyorum

Cevap Yaz
HakanKurtaran
26 Ekim 2009 Pazartesi 12:00:54
Ülkemiz bir ateş çemberinden geçerken Eğitimin Önemi çok büyük...
Bunun için açılan kampanyaları can-ı gönülden destek vermek gerek ..
Duyarlı yüreğinize kutlar, müdadelenizde hep başarılar dilerim.
Saygılarımla ..

Cevap Yaz
MMehlika Sultan
17 Ekim 2009 Cumartesi 16:12:15
içinde yüreği olan sevgisi olan bir yazı
onurlu duyarlı sevgi dolu naif yüreğine selam olsun
takdire şayan buldum
inşllah istedğiniz olur
saygılar selamlar sevgiler ablam.....

Cevap Yaz
nene hatun Yazının sahibi
16 Ekim 2009 Cuma 18:30:47
Teşekkür ediyorum lazuşağı.

Bu ses duyuldu .Ancak duymamak için ısrar edenlere bir sözümüz yok.

Eğer hepimiz gerekli eğitimden geçmiş olsaydık zaten bu bir şekilde söyleyecek sözü olana mesaj olacaktı.

Dikkat ederseniz öğretim demiyorum.Bence öğretim her zaman eğitimli insanların alabileceği bir kavramdır.
Şükürler olsun ki, beni bu konuda öncelikli olarak öğretimden ziyade eğitenlere.

Ben dilimin döndüğünce iyi bir şeyleri yazmaya gayret edeceğim.Eğitimli olanlara öğrensinler diye.

Tekrar sayfama gelmeniz büyük incelik zahmet ettiniz.

Teşekkürlerimle.

Ailenize selam ve saygılar.

Cevap Yaz
lazuşağı
14 Ekim 2009 Çarşamba 14:46:48
Tekrar gelip bir şeyler yazma gereği hissettim.
Ben yüksek tahsil yapmamış yarı cahil bir adamım ama tahsil yapmış kendini yetiştirmiş insanlara hayranım.
Ben isterdimki Ülke kalkınmasında en büyük yeri tutan eğitime vereceğimiz destek yardım elimizden gelenin üstünde olsun bunu hep istemişimdir ben çocuk okuttum Ünüversitede zaman zaman aç kaldım beş parasız kaldım ama o çocuğu okutmak aydın bir kişi yapmak için kendi sıkıntılarımı onlara hissettirmedim ve devamlı mutluymuşum gibi davrandım.
Ben eğitimi bilinçli olmayı çok seviyorum kendim yapamadım bari bizden sonrakiler yapsın düşüncesindeyim.Sitemizde bu tip veya benzer etkinlikleri sayfasına taşıyan kardeşlerimiz,bacılarımız var onlara destek olmakta bizim görevimiz diye düşünüyorum zaman zaman bazı yazılara destek olduk bazısınada karşı çıktık aslında karşı çıkılan olmadıya eğitim amaçlı bir yazı yazdı bie arkadaşımız,kardeşimiz ben zannettimki bu yazıya yorumu ile manevi destek sağlayan kişiler sayfaya sığmaz yanılmışım.
Edebiyat defterinde şairlik yapan bu insanlar okullarda okumadımı tahsil yapmadımı bu sitede benim gibi cahil olan az sayıda insan olduğunu düşünüyorum bir çokları yüksek tahsil yapmış ünüversite tozu yutmuş insanlar değilmi bu duyarsızlığın sebebini anlamış değilim şahsen ben üzüldüm bu yazının ses getireceğini umuyordum umduğum gibi olmadı . Bizler bu kampanyalara destek vermiyeceğizde hankisine vereceğiz.
Bu yorumu yaptim ama hiçbir arkadaşımıda rencide etmedim öyle bir amacım yok herkes kendi iradesinde hürdür kimse kimseye karışamaz ne bana ne başkasına isterdimki bu ses başka sitelere örnek olsun.
Yorumlarıyla destek veren veya vermeyen bütün arkadaşlarıma saygılar sunarım.......

Cevap Yaz
nene hatun Yazının sahibi
13 Ekim 2009 Salı 11:19:54
Tüm katılımcı şair dostlarım !

Biz toplumun ihtiyaçlarına duyarlı , hassas ve öncü insanlar olmanın getirdiği hakla bu kutsal konuyu hakkını vererek desteklemenin onurunu duyduk .

Desteğiniz hassas olan güzel yüreklere düştü.Önemli olan burada değil yüreklere düşmesiydi.

Bu konu br günlük bir konu olmadığından her daim gündemimizde olacaktır.

Eğitime yapılan bu güzel desteğe kayıtsız kalınmayacağını biliyordum.

Herkese teşekkür ediyorum.


Saygılarımla.

Cevap Yaz
Canan Onuş
12 Ekim 2009 Pazartesi 23:40:19
Çok güzel bir çalışma, keşke destek verebilsem...ben oğlumu başka bir şehirde burslu olduğu halde çok zor şartlarda okutum..Yüreğim ve dualarımla sizlerin yanındayım..Sevgimlesiniz.

Cevap Yaz
bilgeperi
12 Ekim 2009 Pazartesi 23:25:42
eğitim şart..

eğitime destek şart..

birlik ve beraberlik içinde eksik ve gerekli olanı istemek şart..

söke bu fakülteyi ''söke söke'' alacaktır diyorum ben..

allah yar ve yardımcınız olsun sevgili sökeliler ve eğitim gönüllüleri.. öyle de olacaktır..

dualarımız sizinle..

nene hatun'a yakışır bir duyarlılıktı..

tebrikler.. sevgilerimle...

Cevap Yaz
arıbeyi
12 Ekim 2009 Pazartesi 23:08:25
Bu işte de sizi destekleyici olarak değilde bizzat kampanyayı yürütenler listesinde görmeyi de arzu ediyorum. Çünkü tarihte Nene Hatun ismi hep ön sıralarda olmuş ve aklımıza kazımışız ya sizin isminizi de hep ön sıralarda görmek dileğimdir.Önder olarak.
Gerçekten çok güzel bir işe hele hele eğitim işine gönlünüzden destek vermeniz bizimde gönlümüzü hoş etti ve gönülden desteğimizi de ekledik sayfana.
Maddi destek olarak ta söz veriyorum size,baharın satılacak arılarımdan bir kovan arının parasını maddi destek olarak fakülte yardım heyetine göndereceğim.
Şimdiden vatana, millete,Aydın'a,Söke'ye ve sizlere hayırlı olsun diyerek sizi takdir ediyorum bu ulvi davranışınızdan ötürü.
SAYGILARIMLA.

Cevap Yaz
umut_adam
12 Ekim 2009 Pazartesi 22:49:39
Saygı değer Hemşerim;

Kız çocuklarının üniversite okumalarına karşı çıkan zihniyetlerin varolduğunu bizzat biliyorum.Çağdaş yaşamı destekleyen hiç bir zihniyet bu düşünceye sıcak bakması ve kayıtsız kalması düşünülemez.Diyorum ki, bu milletin kız veya erkek evladının eğitim hakkı mutlaka ama mutlaka olmalı.Kız çocuklarının zorunlu eğitimden sonra tek yönlü bir eğitime alınıp fen bilimlerinden mahrum bırakılmalarının bu millete yapılabilecek en büyük darbe olduğunu düşünüyorum.İyi bir üniversite eğitimi ile birlikte eğitim hakkı korunarak kız çocuklarının yüksek öğretim görmelerini yürekten destekliyorum.


Öncelikle onurlu ve duyarlı yüreğinizi canı gönülden kutluyor, Söke'de bu kampanyayı başlatan değerli insanlara ve yadım ellerini uzatan tüm halkı ayakta alkışlıyorum....

Güzel vatanımın en büyük eksikliğidir doğu ve güneydoğu bölgesinde kız çocuklarımızı okutmamak, oysaki bizde namuz kavramı çok kutsaldır.
Peki o halde kız çocuklarımız okumazsa ebebeynlerimizi kimlere emanet edeceğiz hiç düşündükmü.Yoksa kadın doktor yok diye eşimizi anamızı ve bacımızı ölümemi terk edeceğiz hep düşünmüşümdür..

" Allah azze ve celle resülüllah efendimiz Hz Muhammed .(S:A:V) efendimize oku derken ilmin doğumdan ölüme kadar olduğunu beyan ediyor.." Cahiliyet döneminden kalmış bu yozluk malesef günümüze kadar gelmiş bulunmakta buda Büyük Türkiyenin acı sonunu hazırlıyor..Oysaki kız veya erkek çocuklarımızın okumaları eğitimli bir gençlik için şarttır. Bu gibi kampanyaların sadece ülkemin bir köşesinde değil her karesinde duyarlı insanlar tarafından tekrarlanmalıdır...Kimileri maddi destek vermeli kimimiz manevi destek vermeliyiz ki geleceğimiz olan yarının yöneticileri evlatlarımız büyük ve güçlü Türkiyenin sahipleri olsunlar....
Ben sözlerimi burada noktalarken...Türkiye Cumhuriyeti Devleninin kuruşucu Atatürk'ten birkaç söz bırakmak istiyorum sayfanıza...

Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, mutluluğa eriştirmek için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri milletin geleceğini yoğuran kültür ordusu...

Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır. 1923

Öğretmenler her fırsattan yararlanarak halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutan bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır. 1927

Milli eğitimde süratle yüksek bir seviyeye çıkacak olan bir milletin, hayat mücadelesinde maddi ve manevi bütün kudretlerinin artacağı muhakkaktır. 1928

Milli eğitim ışığının memleketin en derin köşelerine kadar ulaşmasına, yayılmasına özellikle dikkat ediyoruz.

Cahillik yok edilmedikçe, yerimizdeyiz... Yerinde duran bir şey ise geriye gidiyor, demektir. Bir taraftan genel olan cahilliği yok etmeye çalışmakla beraber, diğer taraftan toplumsal yaşamda bizzat faal ve faydalı, verimli elemanlar yetiştirmek lazımdır. Bu da ilk ve orta öğretimin uygulamalı bir şekilde olmasıyla mümkündür. Ancak bu sayede toplumlar iş adamlarına, sanatkarlarına sahip olur. Elbette milli dehamızı geliştirmek, hislerimizi layık olduğu dereceye çıkarmak için yüksek meslek sahiplerini de yetiştireceğiz. Çocuklarımızı da ayni öğretim derecelerinden geçirerek yetiştireceğiz.1922 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Tebrik ediyor başarınızın daim olması dileklerimle birlikte sayfanıza geldim. Kaleminiz her daim kudretli, İlhamınız eksilmesin diyorum.
Her şey sizin ve sevdiklerinizin gönlüne göre olsunBu içten dizeleri Yazan yüreğin Kalemi daim olsun..Mutluluk yüreginizden tebessüm yüzünüzden asla eksik olmasın...
Sezai Binici/umut_adam/Erzurum..
SaygılarımlaCevap Yaz
mzorla
12 Ekim 2009 Pazartesi 22:39:57
geleceğimiizin teminatı çocuklarımzıın eğitimi için gerekli olan destek her daim olmalı ve olacaktır.tebrik ediyorum bu katılımı siteye paylaşan sayın nene hatun'u.eyvallah.


saygımla

Cevap Yaz
Sükûti
12 Ekim 2009 Pazartesi 22:20:45
Eğitimin önemi her dönemde ele alınmalı ve her dönemde desteklenmeli.İyi bir eğiyim süreci yaşayan toplumda nelerin değiştiğini ve değişeceğini sizin gibi bütün duyarlı yüreklerin görebileceği kanatindeyim
Emeği geçenleri candan kutluyorum
Saygılarımla

Cevap Yaz
Züleyha Özbay Bilgiç
12 Ekim 2009 Pazartesi 21:59:14
iduyarlılığınızı kutlarım eğitim adına nice güzel başarılara inş..sevgimle

Cevap Yaz
Rabia BARIŞ
12 Ekim 2009 Pazartesi 21:50:05
Konu harika umarım başarılı olurlar. Abdülkadir hocam varsa işin ucunda evvel Allah sonuç güzel olur. güzel yüreğini tebrik ediyorum sevgili meryem. Eğitim bizim bel kemiğimiz bu kurumlar Köylerimize kadar gitmeli diyorum selamlarımla...

Cevap Yaz
nene hatun Yazının sahibi
12 Ekim 2009 Pazartesi 20:18:12
İyinin, doğrunun ve güzelin yanında durmak zor iştir.

Sayfama gelen değerli şair dostları medeni cesaretlerinden dolayı yürekten kutluyorum.

Mazeretleri nedeniyle iştirak edemeyenlerin yüreklerinin bu kampanyaya destekte attığını aldığım tel ve maillerde bizzat yaşadım.

Herkese teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

Cevap Yaz
guler birsozu
12 Ekim 2009 Pazartesi 18:19:32
Elimizden geleni yaparız, hemde yürekten nene hatun
Okul milletin yüz akıdır
Saygı ve sevgiler selamlar

Cevap Yaz
hüzünlüşarkım
12 Ekim 2009 Pazartesi 17:50:55

Duyarlı yürek!

Kutlarım hassasiyetinizi.

Başarılar dilerim.

Sevgimle.

Cevap Yaz
ümit zeki soyuduru
12 Ekim 2009 Pazartesi 16:38:13
Size ve tüm eğitim gönüllülerine başarılar diliyorum.
Saygı ve selamlarımla.

Cevap Yaz
Serap Baycan
12 Ekim 2009 Pazartesi 15:04:42
Kampanya çalışmalarında başarılar diliyor ve manevi yönden can-ı gönülden destekliyorum.

Cevap Yaz
Salih Keteci
12 Ekim 2009 Pazartesi 14:11:51
Güzel Vatanımız güzel insanlarının,yurdumuzun neresinde olursa olsun hiç bir ayrım gözetmeden kılık ve kıyafetlerine bakılmadan eğitim hakkının verilmesi için Söke’de olduğu gibi büyük çaba gösterilmesini,kampanyaya katkıda bulununması temennilerimiz arasındadır.

Söke’deki bu çaba için emeği geçen ve geçecek olan bütün Söke’li insanlara ve bizlere bu güzelliği haberdar eden siz değerli şairimize çok teşekkür ediyorum.Umuyorumki en kısa zamanda isteğiniz olan Fakülte’ye kavuşur güzel yavrularınız.

Manen ve dualarımızla bütün Söke’li değerli insanların arkasındayız.Allah bütün çabalarınızı zayi etmesin.Bu işe soyunanlara da kolaylıklar nasip etsin.

Bütün Söke’li insanlara selam ve dualar.

Saygılar...

Cevap Yaz
pelin
12 Ekim 2009 Pazartesi 13:42:35
Şunu da eklemek istiyorum ki ister doğu olsun ister batı ya da ister kuzey olsun ister güney, bu ülkenin her toprağında yaşayan çocukların ve gençlerin okumaya hakkı vardır.

İşte bu yüzden bu kampanyalar yurdumun her yerinde yapılmalı ve eğitime destek sağlanmalıdır. Şu da bir gerçektir ki eğer bizler bu konuda bir çaba göstermezsek ne yazık ki eğitim düzeyimiz şu anda olduğu noktadan ileriye ilerlemeyecektir.

Tekrardan teşekkürler bu konuyu herkese bir kez daha hatırlattığınız için...


pelin tarafından 10/12/2009 1:46:50 PM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
lazuşağı
12 Ekim 2009 Pazartesi 13:38:15

Nene Hatun.
Günün yazısı olmaya aday bir yazı bence istek ve dileklerinize katılmamak mümkünmü. Gelişmiş ülkelerde insanların eğitim sorunlarını çözüp hayvanlara eğitim verildiğini biliyoruz artık bizim geri kalmışlığımızın altında eğitim eksikliğimizin yattığı apaçık ortada.Eğitime gönül vermiş onu desteklemeye kendini adamış sizler gibi koca yürekli insanlar kadar bu halkın kalkınmasını istemeyen örümcek kafalılarında olduğunu unutmamalı.
Sitemiz Edebiyat Sitesi ama bazı yazıların edebi yönü aranmamalı diye düşünüyorum bu konular acil konulardır burda düzgün yazı aranmamalı ki siz yazınızın içine sevginizi yüreğinizi koymuşsunuz bu yeterli bence.
Eğitimimizin eksik olduğunu daha nice okullara ihtiyac duyduğumuzu siz belirttiniz ben tekrar aynı konulara değinmeyeceğim .Sizler gibi sitemizde bu konulara eğilen çok az sayıda kişilerede sayfanız aracılığıyla saygılarımı sunuyorum.Yapmış olduğunuz iyi niyet çalışmalarında arkanızda olduğumuzu ve olacağımızı bilmenizi isteriz.
.....................saygılar sunarım...

Cevap Yaz
MEZARKABUL55
12 Ekim 2009 Pazartesi 13:35:03
Çok güzel bir davranış ,çok temiz bir niyet ve takdire şayan.Teşekkürler ve tebrikler.

Cevap Yaz
pelin
12 Ekim 2009 Pazartesi 13:33:21
Eğitim için yapılan her çalışma, ister maddi olsun ister manevi olsun, çok değerli ve çok anlamlıdır, özellikle de günümüzde...

Önemli bir konu, anlamlı bir yazı...
Duyarlı insanların olduğunu bilmek gerçekten güzel...


Cevap Yaz
Afet İnce Kırat
12 Ekim 2009 Pazartesi 13:32:05
onurlu bir davranış olduğunu kabul etmek gerek. elimizden gelen bir şey olursa sakınmayız. ama şu anda ne yapabileceğimizi bilmiyorum ama başarılar diliyorum tüm gönüllülere.

Cevap Yaz
nene hatun Yazının sahibi
12 Ekim 2009 Pazartesi 11:57:01
Hüseyin gazi hocam bu gerçekten çok ciddi bir konu eğitimin tarafı , olmamalı herkes eşit hakka sahip olmalı bunun mücadelesini verenleri de gönülden destekliyorum.

Ama şu da var :

Şartlar ne olursa olsun eğitim almak öncelikli ilke olmalı yan etkileri devreye sokup olayı içinden çıkılmaz hale getirdiğinizde, işte o zaman amacının dışında değerlendirilerek bu günkü sorunlar içinde kalıyoruz.

Eskiden de başörtülü okuyanlar vardı ancak dediğim gibi sorun haline getirilerek daha da zorlaştırıldı.

İnancımız o ki, her şey iyi sonuca ulaşacak.

saygılarımla.

Cevap Yaz
koloni
12 Ekim 2009 Pazartesi 11:56:41
Merhaba Meryem hanım;

Öncelikle duyarlı kimliğiniz için şahsınıza teşekkür ediyorum. Bahsettiğiniz edebi değer taşımasada ifadesine katılmıyorum eğer bu birkaç kişi için bile olsa sesinizi duyarmanıza katkı sağlayacaksa varsın edebi değer taşımasın; ki öyle düşünmüyorum. Ülke olarak kanayan bir yaramız eğitim meselesi, gelişmiş ülkelere kıyasla bakılacak olursa değil yüksek öğrenim, okuma yazma bilme seviyesinin bu denli düşük olduğu bir ülkede bu çabanız takdire şayandır. Bütün temel sorunların ana sebebinin eğitim eksikliğinden kaynaklandığı düşünülünce bütün bilinçli insanların sizin gibi küçükte olsa bir çaba göstermesi eminim yavaş yavaş ortadan kaldıracaktır bu baş meselemizi.
Şanslı biri olduğumu düşünüyorum bu konuda; ailem İstanbul'da yaşamasına rağmen eğitimimi Ankara 'da tamamladım ama maalesef herkes bu şansa sahip değil oldukça masraflı üniversite eğitimi. Bu nedenle ailesinin bulunduğu şehir dışında başka bir ilde okuma şansı olmayanlar adına umarım çabalarınız sonuç verir ve Söke' de de bir fakülte açılır.

Duyarlı kaleminize teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Cevap Yaz
hakan eygoncagul
12 Ekim 2009 Pazartesi 11:52:54
slm canım ablacım maşalah ne guzel senın o guzel yuryın okadar guzelkı guzellıkler ve ıylıkler dolu allah bu gönlunu hep böyle kılsın sev en guzelının sevgısıne layık olasın allah yarve yardımcın olsun ablacım aeo kib hoşçakal

Cevap Yaz
HüseyinGazi
12 Ekim 2009 Pazartesi 11:42:07
Eğitim her toplum için hayatî ömen taşır.
Yarınlarımızın inşaası, geleceğe güvenle bakabilmenin ve şanlı mazimize layık olabilmenin yegâne yolu eğitimden geçer.

Söke'ye yapılacak okul şimdiden hayırlı olsun, emeği geçenler, emeği geçecek olanlara da gönülden şükranlarımı arz ediyorum.

Eğitim herkesin hakkıdır ve her Türk vatandaşı bu hakkını hiç bir ayırmıcılığa tabi tutulmadan kullanabilmelidir.

Haydi kızlar okula kampanyası başlatıp da, bileğinin ve beyninin hakkıyla kazandığı okulların kapılarından sırf inançları ve kıyafet tercihleri sebebiyle başları örtülü diye kimse kovulmamalı.

21. YY. Türkiye'sinde kendi çocuklarımızın hayatlarını, ruhlarını, gelecekle ilgili umutlarını ve hayallerini yoketmeye kimsenin hakkı olmadığı inancındayım.

İnsanlarımızın bir kısmını yok sayarak, onları en temel haktan mahrum bırakarak, cahiliyye adetlerinin bu asırda yaşatılması bu millete yapılan en büyük kötülüktür. Kendi halkıyla, kendi coğrafyasının öz evlatlarının inançlarıyla kavgalı bir görüntü vererek çağdaş dünyada yer bulmaya çalışmak, bize yakışmıyor.

Eğitimde fırsat eşitliği yasalarla teminat altına alınmıştır, ancak bunun yasayla değil, idarecilerde adalet ve merhamet duygusun işlemesiyle mümkün olacağı aşikardır.

Söke'de bir değil pek çok fakülte açılsın, her türlü müspet ilimler okutulsun, yarınlarımızın gençliği her türlü bilgi ve teknik donanımla mezun olsun buralardan.

Lakin hem eğitim hayatında hem de sosyal hayatta sağcısının solcusunun, başörtülüyle başörtüsüzün, alevisiyle sünnisinin, Türküyle Kürdünün hiç bir ayırımcılığa, farklı muameleye ve adaletsizliğe maruz kalmadığı barış ve kardeşliğin öncelendiği bir Türkiye idealimiz hayal olmasın, gerçek olsun ümidiyle...

Bunun hayali bile cihan değer, öyle değil mi dostlar?
Selam ve saygılarımla...HüseyinGazi tarafından 10/12/2009 11:44:58 AM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
bezm-i cihan
12 Ekim 2009 Pazartesi 11:32:48
eğitime % 100 destek tabiki...

okumayan/gelişmeyen/anlamayan/bilmeyen kimse kalmasın...

tebrik ederim onurlu davranışınızı...

Cevap Yaz
esteban
12 Ekim 2009 Pazartesi 11:14:04
İnşallah sökedede bir fakülte açılır
Tebrik ederim onurlu davranışınızı
saygılar....

Cevap Yaz
ahmet umut
12 Ekim 2009 Pazartesi 11:12:34
Yurdumun her kşesi gibi Sökede çok güzel...isteriz ama içi dolu olan bir Fakülte olmalı...
Duyarlı lığınızı ve eğitim sevginizi kutluyorum...Saygılar

Cevap Yaz
onurumsun
12 Ekim 2009 Pazartesi 11:12:33
Her ile, her ilçeye, her köye okul. Bu kampanyalar çığ gibi büyümeli ve ülkem gençliği en güzel eğitim ve öğretimden nasibini almalı. Uzaklara göndermediğim için okutamıyorum diyenlerin bir nedeni olmamalı çocukların okutulması için.

Ülkemin eydınlık geleceğini ünüversiteler ve bu ünüversitelerde en iyi şekilde eğitim alıp hayata atılan gençlerimiz kuracaktır.

Sizi bu duyarlı yaklaşınızdan dolayı kutluyorum sevgili şairim. Ve eğtim için her alanda varım.

Sevgiler yüreğinize. Umarım güne gelir bu değerli yazınız.

Cevap Yaz
KNİSK
12 Ekim 2009 Pazartesi 11:12:01

DEĞERLİ VEDE ÇOK MUHTEREM İNSAN ;
İNANIYORUM Kİ KİLOMETRELERDE OLSA ARADA ,NİYET HALİSANE OLURSA MAKSAT HASIL OLMUŞ OLUR..BU DÜŞÜNCELER İŞİĞINDA İNŞALLAH HER ŞEY İSTENDİĞİ GİBİ GERÇEKLEŞİR DİYOR ,AŞAĞIDAKİ SÖZÜNÜZE VE ANLAMINA İNANARAK ,YAZINIZIN ÇOK ÖNEMLİ KATKIDA BULUNDAUĞUNA İNANIYOR BAŞARILAR DİLİYORUM..
" İlçede gelişime sebebiyet verecek bu atılımı destekleyen gerekli kurum ve kuruluşları can-ı gönülden kutluyorum.Daha nice başarılı çalışmaları, gönül-
den desteklemek üzere… Emeği geçen herkesin, bu tarihe geçecek oluşumda , birlik ve beraberliğin verdiği güçle hizmete atılan güzel bir imza olması dileğimle.Allah mahcup etmesin ..."Cevap Yaz
nene hatun Yazının sahibi
12 Ekim 2009 Pazartesi 11:08:01
Hayrettin abi her şey maddiyat değil ki ...

Ben çok mutlu oldum bu gönül desteğinden .

Bu hiç bir değere değişilmeyecek kadar güzel bir destek varolun sağolun.

Cevap Yaz
nene hatun Yazının sahibi
12 Ekim 2009 Pazartesi 11:06:18
Serap hanım aynı dertten muzdaribiz hepimiz.

Ben de bu yıl kızımı kaydettirdim evet büyük bir ihtiyaç öğrenci yurtları .Çok zorlandık hepimiz ama aydınlık yarınların geeceğine inançla gayret göstereceğiz.

Bu yazımız umarım gerekli merciilere ulaşır ve çözüm alırız bu konuda.

Cevap Yaz
hyazici58
12 Ekim 2009 Pazartesi 11:05:13
Nene Hatun,yoksa siz fazladan bir de Söke'li misiniz? Ya benim Söke'den geçmiş yıllardan çok iyi okul arkadaşlarım oldu. Türkiye'nin birer ucundan gelmiştik ama,ne hikmetse ben hep Sökeli o güzel insanlarla arkadaşlık kurdum. Biribirimizin hiçbirşeyini yadırgamadan,tartışmadan geçirdik günleri. Söke Ziraat okulu kapanmış ve oranın öğrencilerini bizim okula aktarmışlardı. Onlar yollarımız bu yüzden kesişti. Ama çok iyi olmuştu...Hele bir kitap kurdu Rüştü vardı,okumaz kitabı yerdi. Bazı gün iki kitap okuduğunu bilirim. Onu çok sevmem de belki bu yüzdendi. Elimden ne gelir bilemem ki? Sadece yürekten desteklediğimi bildirmem yeterli olur mu? Destekliyorum hem de ensıcak duygularla..Keşke ısıtacak kadar da param olsaydı! Selam,saygı...

hyazici58 tarafından 10/12/2009 11:08:49 AM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
serapatay
12 Ekim 2009 Pazartesi 11:03:04
DUYARLI DAVRANIŞINIZDAN DOLAYI SİZİ TEBRİK EDİYORUM
TABİKİ ÇOCUKLARIMIZ OKUMALI TOPLUMA KAZANMALI
BENİM İKİ ÇOCUĞUM ÜNÜVERSİTE MEZUNU KÜÇÜK KIZIM
UŞAK KARAHALLI PAZARLAMA BÖLÜMÜNÜ KAZANDI GİDİP GÖRDÜM OKULU VE İLÇEYİ AYDIN BİR KİŞİ OLMAMA RAĞMEN
KAYIT YAPTIRAMADIM ÇÜNKİ OKULLA BİRLİKTE ALT YAPI YOKTU KIZ YURDU YOKTU OLANLAR DA NUR CEMİYETLERİNE BAGLIYDI YURT BULAMADIGIMDAN KIZIMI YOLLIYAMADIM
OKUL YAPILIRKEN LÜTFEN Bİ KAMPÜSÜ YAPILMALI
SAYGILAR SELAMLAR.

Cevap Yaz
Selma Özeşer
12 Ekim 2009 Pazartesi 11:00:52

Eğitime 100/100 destek......10 puan da ...görev tamam..

sevgiler ve başarılar

nihan-name tarafından 10/12/2009 11:01:27 AM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
CELAL KEKLİKCİ ( gazi48 )
12 Ekim 2009 Pazartesi 10:59:00
egitim için bir taş koymaksa maddi ve manevi her türlü destege hazırım gücüm yettiğince öncelikle bu onurlu davranışınızdan dolayı sizi canı gönülden tebrik ediyorum inanmak başarmanın yarısı diyorum sizi gönülden kutluyorum şimdiden tüm destek veren gönül dostlarına şükranlarımı sunuyorum saygı ve sevgilerimle

Cevap Yaz
Göktürkmen
12 Ekim 2009 Pazartesi 10:33:07
Aydınlıların, buradan aydınlığına saygılar gönderiyorum.

Söke'de ve ülkemizin her yerinde eğitim ışığı ve üniversitelileşme çoğalarak, hep olsun.

Tüm maddi ve manevi destek verenlere, başta siz olmak üzere teşekkür ettim.


Saygılar, Söke'ye....

Cevap Yaz
Mustafa Doğan.
12 Ekim 2009 Pazartesi 10:31:48
BU ÇOK ONURLU DAVRANIŞI . BÜTÜN KALBİMLE DESTEKLİYORUM.. EMEKLERİNİİZİN BİR AN ÖNCE . NETİCELENMESİNİ VE GÜZELİKLERE SEBET OLMASINI DİLERİM. ..........
SAYGILARIMLA

Cevap Yaz
nene hatun Yazının sahibi
12 Ekim 2009 Pazartesi 10:16:33
Herkese selam !

İlçemizde Fakülte inşaatına ve eğitime destek için başlatılan bir kampanya var .
Hepimizin yapabileceği bir şeyler var mutlaka.Maddi anlamda destek verilecek biliyorum ama bunun yanında manen ve gönül desteğine de ihtiyacımız var..Ben şair sıfatına yakışan ne ise üzerime düşeni yapmak üzere duygu ve düşüncelerimi belirten bir yazı yazmaya çalıştım.Allah nasip ederse yarın yayınlayacağım .Tüm gönül dostlarımızı manen desteklemeye çağırıyorum.

Şimdiden herkese eğitime verecekleri bu anlamlı destek için
Teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla.


Bu çağrıya destek veren tüm gönül dostlarımızı geleceğimizin teminatı çocuklarımızın adına ve eğitime katkılarından dolayı kutluyorum.

Meryem Maman-Nene Hatun


AYDIN-Söke

Cevap Yaz
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.