ismail karaosmanoğlu
1502 şiiri ve 1155 yazısı kayıtlı Takip Et

BÜYÜK OYUN 2 Dünyada Neler Oluyor:BÜYÜK OYUN 2 Dünyada Neler Oluyor:

A B Denemeleri Büyük Oyun 2 Dünyada Neler OluyorDünyada Neler Oluyor:

Dünyada çok şey oluyor, hatta çok şeyler oluyor. Büyük resme bakarsak diyoruz ki olaylar mevzii değildir. Hemen hatırlayalım; basından öğrendiğimize göre ABD eski Dışişleri Bakanı Kissinger ‘artık biz Hristiyanlar aramızda savaşmayacağız. İslam dünyasını savaştıracağız’’. Zaten AB’nin de kurulma amacı bu değil mi?

Avrupa 20 yıl ve 100 yıl savaşları yaptıktan sonra büyük bir plan yapmıştır. Bu plan dünya sömürüsüne dayanmaktadır. Bu sömürü enternasyonal sömürüdür. Uluslararasıdır. Bu sömürünün aktörleri uluslar arası şirketleridir. Hedefi ise dünyanın yer altı ve yer üstü kaynaklarıdır. Bu sömürü düzeni sanayi devriminden sonra kurulmuştur ve her şeye rağmen tıkır tıkır işlemektedir.

Sömürü odakları planlarını dünya çapında planlamıştır. Aynı sömürü kaynakları dünyayı her geçen gün yeniden dizayn etmektedir. Savaşları organize temekte, dünya savaşlarını çıkarmakta, ülkeleri bölmekte, parçalamakta, iç karışıklıklar çıkarmakta, anarşi ve terör odaklarını organize etmekte, onları eylemlere yöneltmektedir. İsyanlar, ihtilaller planlamakta, uygulamaktadır.

Devletleri yıkmakta, yeni devletler kurmakta, ülkeleri bölmekte, ülkeleri birleştirmektedir. Demokrasilere müdahale etmekte, yönetimleri düzenlemekte, seçimleri etkilemektedir.

Medyayı kontrol etmekte, onlar vasıtasıyla küresel planlarını uygulamakta. Gizli örgütler, yeni mezhepler ve tarikatlar kurmakta, bu örgütleri, mezhep ve tarikatları amaçları doğrultusunda kullanmaktadır. Böl, parçala, yönet politikasıyla sömürü düzenlerini sağlamlaştırmaktadır.

Bu sömürüde petrol devleri başrolü oynadı. Ayrıca dünya çapında sermayeyi kontrol ettiler. Bu sermaye ulusları medyayı kontrol ettiği gibi olayları da maniple etmektedir. İşte bu çok yönlü sömürü düzeni dünya hakimiyetini sağlamaktadır.

Dünyanın her tarafında her türlü oyunları planlamakta. Ordular kurmakta, orduları ele geçirmekte, olayları kendi palanları çerçevesine maniple etmekte. Kitleleri kullandı. Ajanlık faaliyetlerine hız vermekte. Her türlü örgüte sızmakta ve onları kendi amaçları çerçevesinde kullanmakta.

Kralları, seçimle iş başına gelen hükümetleri devirmekte. Kendi adamlarını işbaşına getirmekte, yönetime gelenleri çeşitli yollardan kullanmaktadır.

Ahmet Kemal

________________________________________

Beğen

ismail karaosmanoğlu
Kayıt Tarihi:30 Ocak 2023 Pazartesi 18:43:51

BÜYÜK OYUN 2 DÜNYADA NELER OLUYOR: YAZISI'NA YORUM YAP
"BÜYÜK OYUN 2 Dünyada Neler Oluyor:" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış.

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.