sadikozen
85 şiiri ve 342 yazısı kayıtlı Takip Et

POLİTİKACILARA SON ÇAĞRIPOLİTİKACILARA SON ÇAĞRI

POLİTİKACILARA SON ÇAĞRI !...
Dr. Sadık Özen

Bu dönemde ülkemizin her zamankinden çok daha fazla milli/ulusal birlik ve beraberliğe gereksinimi olduğunu burada sizinle paylaştım. Bunun ancak Cumhuriyetimizin temel ilkelerine bağlı kalınarak, Atatürk ilke ve devrimleri etrafında birleşilerek gerçekleştirilebileceğini vurguladım. Bu çağrımın dikkate alınacağı günü yıllardır bekliyorum.

Ne yazık ki; tam aksine siyasi çıkar duyguları ve kazanma hırsı ön planda yerini almaya devam ediyor. Düşmanlarımız tarafından çeşitli yollarla sarılmakta olan ülkemiz ve devletimiz çok büyük tehlike ve tehditler altında olmaya devam ediyor. Lütfen bir araya geliniz, sorunları birlikte konuşunuz ve gereken önlemleri alma çabasını birlikte gösteriniz. Akıl, mantık, vatan sevgisi, özveri ve sağduyu bunu gerektiriyor.

Bir taraftan "Hemen seçim" diye tutturanlar, diğer taraftan "2023 Haziran’ından önce seçim yapmayacağız" diye direnenler, sosyal medya hesaplarından birbirleriyle kavga edenler, buldukları her fırsatta kamuoyu önünde birbirlerine hakarette bulunanlar; konuları TBMM’de görüşme ve tartışma adabı içinde kalarak siyasete yeni bir yön vermenizi istiyorum sizlerden. Lütfen çıkarlarınız, ihtiraslarınız ve kazanma ya da kaybetme endişelerinizle değil, aklı-seliminizle hareket ediniz.

Sözüm; sadece iktidara ve muhalefete değil, henüz TBMM’de üyesi bulunmayan yeni kurulmuş partiler için de geçerlidir. Bir taraftan geçim sıkıntısı altında inleyen, diğer taraftan teröristlere karşı vatan savunması yaparken şehit düne askerlerimizin acıları içlerini yakan halkımızın bu siyasi tansiyon yüksekliğine daha fazla dayanma gücü kalmamıştır.

Ben bunları siyasi bir parti veya kuruluşun mensubu ya da karşıtı olarak yazmıyorum. Vatanını seven bir TC Vatandaşı olarak düşündüklerimi dile getiriyor ve kararı takdirlerinize bırakıyorum.

Dilerim vicdan yargılarınız siyasi hırslarınıza galip gelir, aklın gösterdiği yolu seçersiniz. Ben bu çağrıyı vicdanımın derinliklerinden gelen içimdeki sese kulak vererek, üzerime düştüğüne inandığım vatandaşlık görevimin gereğini yerine getirmeye çalıştım. Dilerim karşılık bulur.

En derin saygılarımla...

27 Kasım 2021 / Antalya


Ana Karakterler:
Son çağrı

Beğen

sadikozen
Kayıt Tarihi:27 Kasım 2021 Cumartesi 15:48:39

POLİTİKACILARA SON ÇAĞRI YAZISI'NA YORUM YAP
"POLİTİKACILARA SON ÇAĞRI" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
İnsani
28 Kasım 2021 Pazar 14:54:59
neden seçimlerden önce mv adaylarına veya cb seçimlerden önce cb adaylarına yeterlilik sınavı açmıyoruz üstadım.. ülkemiz her konuda bin bir sorunla karşı karşıya, bin bir soru hazırlasın ösym ( yeni adı neyse) politikacılara...

kıymetli yazınız için teşekkür ederim..
saygılarımla.

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


sadikozen Yazının sahibi 29 Kasım 2021 Pazartesi 18:57:15
Son derecede önemli bir görüş. Aslında olması gereken budur. Ama böyle bir şey politikacıların kesinlikle işlerine gelmez, Dolayısıyla gerçekleştirilemez. Değerli yorumunuz için teşekkürlerimi ce sevgilerimi sunuyorum. Sevgilerimle...
sadikozen Yazının sahibi 29 Kasım 2021 Pazartesi 18:57:22
Son derecede önemli bir görüş. Aslında olması gereken budur. Ama böyle bir şey politikacıların kesinlikle işlerine gelmez, Dolayısıyla gerçekleştirilemez. Değerli yorumunuz için teşekkürlerimi ce sevgilerimi sunuyorum. Sevgilerimle...

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
Gülce Şeren
28 Kasım 2021 Pazar 02:50:27
Kutluyorum. Gün milli beraberlik günüdür. Politikacıların çıkar kavgasına ayıracak zamanımız yoktur

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sadikozen Yazının sahibi 29 Kasım 2021 Pazartesi 19:00:33
Vatanseverlik böyle düşünülmesini gerektirir. Politikacıların çıkar kavgalarını izlemekten bıktık artık. Keşke bira olsun çıkar hesaplarından uzak, aklı selimleriyle hareket etmesini öğrenebilseler.
sadikozen Yazının sahibi
27 Kasım 2021 Cumartesi 20:05:33
Yurdumuz her yanıyla dünyanın cennetidir. Kıymetini bilelim, üç kuruşluk çıkar için birbirimizi yemeyelim. Ölümsüz Atatürk'ün yolundan ve izinden giderek Milli Varlığımızı koruyalım. Bölücü ve ayrılıkçılara fırsat vermeyelim.


sadikozen tarafından 27.11.2021 19:52:41 zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
sadikozen Yazının sahibi
27 Kasım 2021 Cumartesi 20:05:04
Yurdumuz her yanıyla dünyanın cennetidir. Kıymetini bilelim, üç kuruşluk çıkar için birbirimizi yemeyelim. Ölümsüz Atatürk'ün yolundan ve izinden giderek Milli Varlığımızı koruyalım. Bölücü ve ayrılıkçılara fırsat vermeyelim.

Cevap Yaz
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.