İsabella
61 şiiri ve 35 yazısı kayıtlı Takip Et

Can dostlarCan dostlar

Günün Yazısı
Okuduğunuz yazı 3.10.2021 tarihinde günün yazısı olarak seçilmiştir.

Bugün gün boyu dışarıdaydık kızlarımla. Akşamüstü eve gelince büyük kızım "anne çok sıkılıyorum evde, ne yapsak ki anne yaa, birşeyler yapalım anne yaa" deyip durdu. Evden çıkarken de odayı aynen olduğu gibi darmadağın bırakıp çıkmıştık. "Hadi siz ortalığı toplayın bende size mısır patlatayım, sinema saati yapalım" dedim. Sevinçten uçtular... Küçük kızımı ilgilendiren tabi ki sinema saati değil patlamış mısırlardı. Daha mısırlar patlamadan odayı öyle güzel topladılar ki benim de keyfim yerine geldi. Işıkları kapattım, oturduk televizyonun karşısındaki üçlü koltuğa, açtık bir çocuk sineması. "Can dostlar". Elimizde iki kova patlamış mısır.. bir onun kovasından alıyorum bir diğerinin. İkisi de başlarını bana yasladılar. Ortamın güzelliğine bir kalp bırakılabilirdi ve bırakıyorum ❤️

Can dostlar filmi "güldüy güldüy" çocuk tiyatrocuları ekibinin oyuncularından oluşuyor ve Barış Manço’nun "günaydın çocuklar" şarkısıyla başlıyor enerjik bir şekilde. Filmin konusu da oyuncuları da o kadar başarılı ki benim çocukken izlediğim Ayşecik ile Ömercik, Sezercik, Yumurcak ve Citlenbik karakterlerini getiriyor o an aklıma. Güllüşah da var tabi... Hani herşeyi olan ama hiçbir arkadaşı olmayan mutsuz bir çocuk...

Bu filmde de bu tür konuların yer aldığı sahneler vardı. Bir sahnesinde, babası karton toplayan çocuk utanıp nerede oturduğunu saklıyor arkadaşlarından, eğer babasının kim olduğunu öğenirlerse onunla arkadaşlık kurmayacaklarını düşünüyor aklınca. O bölümü çok dramatikti. Kızımın parmaklarıyla gözlerini açmaya çalıştığını gördüm benim gözyaşlarım yanaklarımdan süzülürken. Annesi kılıklı, meğer gözleri dolmuş ağlamamak için gözlerini kocaman açıp bakışlarını benden kaçırmaya çalışıyordu. Sen daha beş yaşındasın, nasıl duygusalsın öyle dedim içimden.. bu özelliğini benden almış olmalıydı. Bende kendimi bildim bileli böyleyimdir. Ağlamalara doyamayan, sulugözün teki.

En son film bitmeye yakın, başroldeki Beste kız, ilgisiz davranan ailesine karşı bir video hazırlayıp onların izlemesini sağlayarak sonunda dikkati üzerine çekmeye başarıyor. Videoda annesi ve babasına "telefonunuzun ekranına benim resmimi koyup, beni çok seviyormuşsunuz gibi davranmayı bırakın. Benim sizin mesajlardaki gülen emojilerinize değil gülen yüzünüze ihtiyacım var" diyordu. Aklımda hepsi kalmadı tabi. Biraz daha birşeyler söylemişti... Kızım bana dönüp "anne ne demek istedi ailesine" diye sordu. Dedim annesi ve babası çok ilgisizmiş, onunla hiç oyun oynamıyormuş, kızları da üzülüyormuş.
"Anne sende bizimle hiç oynamıyorsun hep babam oynuyor bizimle" demez mi.. bak bu nankörlük konusunda tıpkı babasına çekmiş işte. :)
Ya dedim, nasıl oynamıyorum. Sabah yüzünüzü yıkarken suyla oynuyoruz, günde on kere tuvalete götürüyorum sizi, giderken yarış yapıyoruz, dönerken yakalamacılık oynuyoruz. Kahvaltı hazırlarken şarkı söylüyorum size. Yemekten sonra şarkı açıp dans ediyoruz. Boyama yapıyoruz. Ev tablodan geçilmiyor... Gıdıklıyorum sizi. Yüz kere susadım anneee, acıktım anneee diyorsunuz, durmadan koşturuyorum. Okula giderken arabaları sayıyoruz, çiçekleri inceliyoruz. Dönerken koşuyoruz, bazen parka gidiyoruz. Bunlar oyun değil mi kızım diyorum. " Ama anne, babam gibi oynamıyorsun ki bizimle" diyor.. babası bir saat onlarla evcilik oynuyor babasından kıymetlisi olmuyor. Kız çocukları işte, babacı değil mi ki hepsi. Bende küçükken öyleydim hatırlıyorum.

Taş, kağıt, makas oynadık bir yarım saat daha. Sonra uykuları geldi uyuttum. Bugünü de mutlu kapattık çok şükür. Şimdi onlardan bahsederken bile yüzümde bir tebessüm, gözlerim dolu dolu. Sabah günaydın çocuklar şarkısını açıp on kere dinletmeyi düşünüyorum, üzerinde hoplaya zıplaya. Barış Manço’nun her şarkısı mı güzel olur. Evet her şarkısı güzel.. Tüm çocuklar gibi güzel.


Beğen

İsabella
Kayıt Tarihi:2 Ekim 2021 Cumartesi 23:34:01

CAN DOSTLAR YAZISI'NA YORUM YAP
"Can dostlar" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
glenay
3 Ekim 2021 Pazar 21:58:52
Ne güzel bir anne olduğunuzu anladım.
Çok şanslı çocuklarınız var, değerinizi bilsinler.

Çocuklarım küçükken ben onlara karşı nasıldım diye düşündüm.

Tebrikler,

sevgiyle..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 4 Ekim 2021 Pazartesi 00:27:58
Bence ben şanslıyım, Rabbim pırlanta gibi sağlıklı iki çiçek nasip etmiş..🏵️🌺

Profil fotoğrafınıza bakıldiginda gülen yüzlü evlatlar dikkat çekiyor. Allah bağışlasın, sağlıklı mutlu uzun ömürler nasip etsin inşallah.

Sevgilerimi gönderiyorum.
KOPUZ
3 Ekim 2021 Pazar 21:49:58
Ne güzel bir paylaşım. Aklıma kızım ve onunla yaşamak isteyip yaşayamadıklarım geldi.
keşkeler, itiraflar.
kaleminize sağlık...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 22:11:28
Üzüldüm yazdıklarınıza.
Geçmiş için yapılacak birşey yoktur ama kalan ve gelecek günler için güzel anılar biriktirilebilir. Her anın tadını çıkarmak gerek.

Selamlar.
neneh.
3 Ekim 2021 Pazar 21:24:06
Muhtesem!..Ne mutlu her anini cocuklariyla oyun gibi paylasan anne babalara.Onlarin muhayyilesinde ornek olarak yer etmek.Gelecek couklarin dimaglarinda bu tohumlarla yeseriyor.Paylasiminiz cok guzeldi..Kutluyorum.Saygiyla..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 21:43:24
Teşekkür ediyorum varlığınıza.

Çokça sevgilerimi gönderiyorum,.saygılar.
Düzenleme:3.10.2021 22:19:05
Gülüm Çamlısoy
3 Ekim 2021 Pazar 18:57:11
Ama ben çok çok sevdim yürek sesinizi özellikle bu içten paylaşımınızı.
Çok mutlu oldum adınıza.
Kendi adıma çok teşekkür ederim sevgili İsabella.

Işığınız ve sevginiz asla asla sönmesin.

Sonsuz sevgimle

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 19:01:00
Teşekkür ederim sevgi dolu yüreğinize.
Hep sevgiyle kalın dilerim.
Çokça sevgilerimi gönderiyorum.

Her ziyaretiniz mutlu ediyor.
black_sky
3 Ekim 2021 Pazar 17:57:39
Tebrik ederim efendim;)
Sizi günde görmek ne güzeldir.

Bir selam bırakmak istedim.

Selam!!

Sevgilerimle

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 18:04:33
Hoşgeldin black'cim :)
Seni görmek ve selamını almak ne güzel.
Çok teşekkür ederim.
Sevgilerimle.
Osman Akçay
3 Ekim 2021 Pazar 17:54:17
Çocuklarımızın
karınlarını ve zihinlerini
doyurduğumuz kadar,
ruhlarını da beslemeliyiz.

Bu yazı bana bunu hatırlattı.
Güne de yakışmış.
Tebrik ediyorum.
Esen kalın.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 18:02:58
Hani Türkçe derslerinde öğretmen sorar ya hep; yazının ana fikri nedir, bir cümle ile açıklayınız diye. Sizde şiir olsun yazı olsun mutlaka ana fikrini buluyorsunuz Osman hocam. Nokta atışı gibi.

Güne yakıştırmanıza sevindim. Çok teşekkür ederim.
Saygılar.
.
Gule
3 Ekim 2021 Pazar 17:03:19
Beste'nin sözlerinden etkilenmemek elde değil bir de babası kağıt toplayan diğer çocuğun...ben de seyretsem ağlardım heralde...eskiden gizli gizli kimseye çaktırmadan dökerdim gözyaşlarımı şimdi kendim haber veriyorum herkese 'ay çok acıklı ağlıcam şimdi' deyip...

senin minik kuş da kıyamam belli ki çok duygusal annesi:)

bazı arkadaşlarım mesela çocuklarının doğum günlerinde resimlerinin altına güzel sözler yazıp whattsup'ın durum bildirisinde paylaşıyorlar herkese, bana tuhaf geliyor bu durum...ya da biri ölünce de ne kadar acılı, ne kadar üzüntülü olduklarını herkes bilsin diye göstere göstere yapıyorlarmış gibi geliyor bazen ve bunu doğru bulmuyorum...yani Allah korusun yakınlarınızdan çok sevdiğiniz birini kaybederseniz bu acının izahı ve tarifi olamaz ki...o an aklınıza 'şu tlf'nu elime alim de acımı herkesle paylaşim!' deyip kendinizi teselli etmeye çalışmak kendinizi kandırıp avutmaktır başka bir şey değil!..yani acınız geçmez, belki üzerinize çektiğiniz bu ilgiyle biraz hafifler o kadar...yani bilemiyorum mutlaka istiyerek kötü niyetle yapmıyorlardır bunu, herkesin duygusunu ifade etme ve acısını da mutluluğunu da yaşama şekli farklıdır muhakkak...ama yani aynı evdesiniz sonuçta ne söyleyeceksen söyle orda konu kapansın gitsin... paylaştıkları resimlere bakıyorum güzel bi sofra kurulmuş, herkes ya bi tatile gitmiş, ya bi lokantaya ya da başka tatmin edici aktiviteler falan filan..
herkesin kulakları ağzında sonra o resimlerin altına "iyi ki varsın aşkım! seni çok çoook seviyorum! iyi ki oğlumsun/kızımsın/eşimsin" v.s..hani bunu paylaşmayınca, gözümüze sokmayınca yeterince sevmiyor, düşünmüyor mu oluyosunuz? bu mantığı çözemiyorum işte...bu görsel şovları, bu mutluyum pozlarını abartılı buluyorum...

söz meclisten dışarı konuyu dağıt miyim fazla...sakın kimse üstüne alınmasın burdakilere sözüm yok aklıma reel'de tanıdığım, görüştüğüm birkaç arkadaşım var onlar öyle yapıyor da söyledim...

hakkaten bunlar aklıma nerden geldi şimdi:))

neyse...minik kuşları öp yerime isabella...çocuklar hayatın anlamı...bazen ne kadar kirlendiğimizi, ne kadar yozlaştığımızı onların sayesinde unutuyoruz...

tebrikler canım...sevgiler...

4 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 17:32:32
İçinden gelen yorumlarından bir duzine yazı çıkar gule. Ben bu yorumlarını çok seviyorum.. bir konuya bağlanmasına gerek yok.
Adı üstünde içinden gelmiş :)

Bir zamanlar bende yaptım onu, hani şu altına anlamlı notlarla paylaşılan fotoğraflar olayını. Sonra baktım çok anlamsız. Fotoğraf zaten herşeyi anlatıyor. Hissettiğim duyguyu kimsenin bilmesine gerek yok dedim. Paylaşmalarıma not'suz devam ettim :))
Ne bileyim bir kalp bıraktım felan :)

Mesela ilk çocuğumda herşeyini paylaşasım gelirdi, çorabını, ayağını, pastasını vs. O bir heyecan sanki, içindeki coşkunu sevenlerinle paylaşma heyecanı.
Alti üstü kaç sevenin vardır ki, ailen, arkadaşların, dostların.. benim paylaşımlarımı görenler de onlardı.


Zamanla olgunlaşıyor insan. Kendini tanıyor, ne istediğini, neleri sevdiğini, kimlerle yola devam etmek istediğini gibi...Sonra yazarak rahatlamak gibi de buna ekleniyor.

Benim konu da dağıldı iyi mi :)
Ne desem şimdi toparlayamadım Mero :)
Teşekkür ederim tüm içtenliğine
Gule 3 Ekim 2021 Pazar 18:06:52
yahu şimdi kaş yapim derken göz çıkarmiyim iyice:))

ama benim bahsettiğim kišiler kazık kadar adam, genç kız olmuşlar artık çocuğu mu kalmış🙈

tercih meselesi...seninkiler daha küçük bi sakıncası yok:))
İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 18:26:36
😍önemli değil, daha dün istediğin gibi ol demiştin. Hele hevesliklerimi alayım illaki torpulenirim 😁😁😁

Egom megom yoktur, alınmam 😌
Gule 3 Ekim 2021 Pazar 19:10:32
😂😂😂
üçrenk (Italia)
3 Ekim 2021 Pazar 15:23:21
Çocuklarla zaman geçirmek dünyanın en keyifli aktivitesi.. şimdiki çocuklar da cin gibiler maşallah.. onlarla birlikte her an yeni bir şeyler öğreniyor, her an yenileniyor insan.

Çok şanslısın Isabella.. böyle tatlı yol arkadaşların var..

Hepinize Sevgiler ve bol öpücükler..🥰😘

Tebrikler canım

5 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 16:23:13
Teşekkür ederim, sevgili üçrengim.
Çok fenalar doğru :)
Sorularına cevap vermek için daha çok öğrenme gayreti içinde buluyorum kendimi. Mutlaka enerjimin tavan olması gerekiyor mesela.

Geçen ay depresyona girmek istedim olmadı, vakit bulamadım. Vazgeçtim. Birde böyle güzellik katıyorlar hayatıma 😍
Hem yoruyorlar, hem de pes etmek yok yola devam diyorlar. Sevda çiçeklerim.

Öpüyoruz seni çok.😘😘😘
Sevgiler.
Gule 3 Ekim 2021 Pazar 16:29:01
@isabella demek fırsat da vermiyolar ha depresyona :)))

ben bununla ilgili bi video hatırlıyorum yoksa o sen miydin?:))
İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 16:32:03
:)) yok yok ben sosyal medya fenomeni değilim.😅
üçrenk (Italia) 3 Ekim 2021 Pazar 16:53:55
çocuklar hayatımızın en güzel renkleri, hatta yaşam kaynağımız onlar.. iyi ki varlar.. ❤

Dilerim bütün yavrularımızın mutlu, güzel bir gelecekleri olur.. 🧿🌿
İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 18:42:10
Amin canım.❤️❤️
Feride Temel
3 Ekim 2021 Pazar 15:07:20
Güzel yazınız beni de duygulandırdı . Hasretle büyüdüm bunlara tebrikler yazıyı ve yazan yüreğinizi sevgiler

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 16:14:27
Çok teşekkür ederim Feride hanım. Mutlu pazarlar dilerim.
Sevgiler çok.
hüzünlükent
3 Ekim 2021 Pazar 13:23:47
Dün bizim içinde minniklerle gezme günüydü

Etrafı toparlarsanız sizi dışarı götürcem dedim
Anında ev düzenlendi :)

Kız çocukları muhteşem bir şey ya

Ama erkek çocuğu anneye aşık :)

Çok tebrik ederim minikleri ve seni sevgili isabella sana hem Allah tarafından hemde bugün yazı olarak armağan olmuşlar

Allah Bahtlarını açık eylesin
Sağlıkla
🤍🤍🤍 Bu kalpler minnoşlarla ve anneleirne

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 14:25:41
Erkek çocuklarının anne aşkını abimden bilirim. Annemin de abime aşkını tabi 🙂

Allah bağışlasın canım. Kalpler için cok teşekkür ederiz, kızlarım ve kendi adıma. O zaman bizden de öpücükler 😘😘😘
İbrahim Kurt
3 Ekim 2021 Pazar 12:41:00
Anlamlı bir çalışma okudum kutluyorum saygılar

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 12:48:33
Çok teşekkür ediyorum.
Saygılar.
Fatma Oral
3 Ekim 2021 Pazar 10:12:18
Allah prenseslere sağlıklı uzun ömürler versin. Çocuk yetiştirmek zor zanaat. Bir an kendi çocuklarımızın küçüklüğüne gittim. Güzel günlerdi.

Yazı yerini haketmiş

Sevgilerimle

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 10:50:12
Amin inşallah Fatma hanım. Zor, zor evet ama.cok keyifli annelik.

Teşekkür ederim güne layık görmenize.
Sevgilerimle.
deniz-ce
3 Ekim 2021 Pazar 09:57:03
ah bu nankör çocuklar😂
o kısma çok güldüm okurken, söylemeden geçemeyeceğim.
annelik başlı başına bir sanat; eserlerimiz de çocuklarımız.
sen iyi bir sanatçısın; eminim🙂

oğlumla kedi- köpek gibiyiz; sürekli dalaşıyoruz; sonra düşünüyorum ( dalaştığımız konular neler diye) tek istediği benim tarafımdan anlaşılmak, onaylanmak, ciddiye alınmak.
bunun aslında verdiği değerle ilgili olduğunu fark edince yine kendime kesiyorum faturayı.
çünkü büyüdüğünü kabullenmem lazım artık😐

sevgi dolu bir ailede büyüyen çocuk, kendini hemen belli ediyor; bunu öğrencilerimde çok net görebiliyorum.
senin zilliler de çevrelerine pozitif enerji saçacaklardır hep; tıpkı anneleri gibi❤

bu arada, güne gelişini kutlarım ki hak etmişsin 🧿

3 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 10:47:38
Sen de çok iyi bir ogretmensin diye düşünüyorum. Belki evdeki tek çocuğunu bir çok şeyden mahrum bırakıyor olabilirsin ama yüzlerce çocuğun hayatına şekil veriyorsun. En tatmin edici yanı da bu olmalı öğretmenliğin.

Benim henüz dalaşma zamanlarım gelmedi, sindire sindire bu güzel anların tadını çıkarmaya çalışıyorum. :)

Nazar boncuğu beni korusun :) güne gelince kendimi nazar ediyorum sonra 🧿 ya bardak kırıyorum ya düşüp bir yerlerimi :)))


İyi ki varsın.❤️
deniz-ce 3 Ekim 2021 Pazar 11:02:06
ya, yerim ben seni. dikkat et; bardaktan çanaktan uzak dur bugün😘
Dilek pınarı
3 Ekim 2021 Pazar 09:37:19
Yaa siz ne tatlı bir annesiniz her yazinizi okuduğumda yüzümde tebessüm oluşuyor .
Ama bir gerçeği çok şeker dile getirmişsiniz Anneler emek eder fedakarlık eder çocukların baba sevgisi başka olur.
Allah annesiz babasız koymasın hiç bir çocuğu.
Sevgilerimle isabella

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 10:33:29
Çocuklar her an bizi gördüğünden özlemiyorlar, ondan olsa gerek. Başka bir aciklama bulamıyorum. :)

Çok teşekkür ederim Dilek hanım. Yorumlarınız hep olumlu ve sıcak.
Sevgiler çok.
eMİNeYZAMAN
3 Ekim 2021 Pazar 00:36:08
Günün güzel geçsin inşallah güzellik.


Yazıyı okuyunca kendi çocukluğuma gittim bir an.biz annemizin yüzünü göremezdik . Işleri temizliği sorumluluğu hoc bitmiyordu .babam hep şehirler arası yolculuk yapardı. Babaannem büyüdük. O da bize ancak sahip çıkıyordu nerede oyun oynamak ;)))

Ayrıca kızlar evet babacı ama nedense gece uyandıklarında ya da agladiklarinda neden anne derler bilmem ;))


Diyeceğim o ki.rabbim sağlık sıhhat versin daha güzel günlere imza atin.


Tebrik ve sevgilerimle


1 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 00:45:37
Benim kızlar ağlarken baba diyor, kıskanmamak elde değil :))

Bizlerde öyle büyüdük canım.. annemin suratı hep beş karış olurdu, ya babam kızdırmış ya da koca evin derdiyle boğuştuğundan sinirini hep bizden çıkarırdı. Neyse ki çocukluğumuzu yine de yaşadık doya doya. Düşe kalka, pata küte :))😅 güzel dayak yemişliklerim var da, hala unutamadığım.

Amin inşallah güzel duana, bilmukabil.
İsabella Yazının sahibi
3 Ekim 2021 Pazar 00:25:51
Çocuk deyince çok duygusal oluyorum. Beni de güne seçmişsiniz, iyice duygulandım. Çok değişik bir mutluluk. Baktım emojisi var mı, bulamadım..ama siz gözleri dolu dolu ağzı kulaklarında bir anne hayal edin..

Çok teşekkür ederim sevgili seçki kurulu.

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


Sahir Neva 3 Ekim 2021 Pazar 00:29:13
Kurdeleyi Anne duasına verdiler 😅
İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 00:36:53
Kârlı sensin o zaman 🙂 dua senindi 🎀
Bedri Tokul
3 Ekim 2021 Pazar 00:05:06
HAS BACI mın HAS kızları.
Allah mutluluğunuzu daim etsin.

3 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 00:12:31
Amin inşallah Bedri baba. Bende şuan yazını tam okudum ne yorum yapacağımı düşünürken bildirimini aldım.
Saygılar, sevgilerle.
Bedri Tokul 3 Ekim 2021 Pazar 00:27:50
Şu kalplerimizin temizliğine bakar mısınız.
Sen benim yazımı okurken, ben de senin yazını okuyorum.
Ve...
Güzel bir sürpriz. Yazın güne geliyor.
Zaten yazında hak ediyordu.
Ne kadar duygulu, ne kadar içtenlikli, çağlayan gibi şırıl şırıl, pırıl pırıl bir yazı.
Darısı benim yazının başına.
Selam ve Sevgiyle HAS BACI.
İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 10:57:32
Çok tesekkur ederim engin yüreğinize.
Sahir Neva
2 Ekim 2021 Cumartesi 23:56:58
Baba olmak çok güzel olmalı hele kız babası olmak daha güzelmiş 😊

Madem babaları evcilik oynuyor 1 saatte 1 günlük açığı kapatıyor bence sende yeni bir oyun denemelisin, isabella mesela sende tam tersine çalışmak temalı oyunlar dene :)

Mesela
en hızlı kurumuş çamaşır toplama oyunu
En tertipli yemek masası sunumu
😅😅😅

Annelik dünyanın en güzel mesleği, tebrikler


2 cevap yazılmış Cevap Yaz


İsabella Yazının sahibi 3 Ekim 2021 Pazar 00:02:57
Bunları denemediğimi kim söyledi :) sadece yazmayı unutmuş olabilirim. 🙄Daha bugün çorapları eşleştirme oyunu oynadık. 5 dakikalık iş yarım saate uzuyor tabi o ayrı mesele. Çamaşır desteleri bir kaç kez yıkılıp tekrardan katlanıyor mesela.

İnşallah sende kız babası olursun Sahir, al sana bir anne duası. Amin diyelim 🙂


Sahir Neva 3 Ekim 2021 Pazar 00:06:29
herhalde kabul olmasını dilediğim en güzel dua “kız babası Sahir “bu 😊 Amin binlerle Amin 🤲
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.